Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ki a legőszintébb...

Szerintetek ki a legőszintébb ezek közül: egy gyerek, egy részeg, vagy az, aki neten névtelenül irkál?

Figyelt kérdés

Személy szerint a gyerekeket mindig is sunyi kis hazugoknak ismertem (én is az voltam, nem vagyok álszent), a részegségtől sem voltam soha számottevően őszintébb, viszont a neten olyan véleményeimnek is hangot adok őszintén, amikről a való életben álmodni sem mernék.

Ti hogy tapasztaltátok?


2017. okt. 3. 03:41
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

A neten elég kevesen féltik a puha testüket, hogy kilapítják, ha hülyeséget ír.

Életben már macerásabb, próbáld ki. :)

2017. okt. 3. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyik sem őszintébb mint a másik.


A kisgyerekek is hazudnak mint a vízfolyás. Ha rosszat tesznek akkor azonnal másra kenik. A részegek nem őszinték, csak elveszítik az önkontrolljukat és direkt bántanak meg másokat.


Interneten írni sem feltétlenül őszinte dolog, mert itt mindenki meg tudja mondani az "okosat" az életben mégsem úgy cselekszik. Ráadásul magamon is azt vettem észre, hogy valamilyen szinten a kérdés maga és a többi válaszoló válasza is befolyásolja az én véleményem, rálátásom a dolgokra.

2017. okt. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek még javarészt ösztönlény, a reakciói, érzelmi megnyilvánulásai őszinték, a mondanivalója más, az nem biztos, hogy megfelel a pontos valóságnak. (Pl. egyszer elmeséltem a három éves unokahúgomnak egy rövid történetet, ami velem esett meg. Ő meg visszamondta szépen, ugyanúgy E/1-ben. Ettől még nem sunyi, csak egy sima óvodás.)

Részegen általában a gátlások szabadulnak fel. Az lesz őszintébb, akinek titkolnivalója van, de terhesnek érzi azt, na meg aki nehezebben fejezi ki a vágyait, érzelmeit, gondolatait, mert nem érzi helyesnek, hogy megtegye. Magyarul vannak benne gátlások, akár külsők, akár belsők.

A nettroll meg a frusztrációit vezeti le. Jó esetben az ember nem mond mást az életben, mint online. Ami plusz, az általában ki nem adott feszültség. Ha a mondanivalója is más, akkor egy képmutató hülye.

2017. okt. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én azt tapasztalom, hogy a netes névtelen írások a bátorságban segítenek (olyan emberek számára akik élõben nem annyira nyíltak), de ennek semmi köze az öszinteséghez. Szerintem vannak dolgok, amikben csak neten vagyunk öszinték, és a környezetben rejtegetjük; de fordítva is igaz, neten is érzékelünk olyan dolgokat, amit hiába írunk le, mert csak az értheti meg, aki mellettünk van és lát minket. Itt is azt látom, hogy sokakat zavar a lepontozás, vagy a vélemény különbség. Gyakran elõfordul, hogy kisebb/nagyobb dolgokban hazudok, annak érdekében, hogy egy másik igaz állítást jobban alátámasszak, és mások megértését hozzá segítsem. Egy anonim oldalon nem kell hazudni, de attól még sokan kihasználják ezt az anonimitást. Ahhozképest élõben egy idõután megtanulod, hogy nem szabad hazudni, mert kitudodik úgyis.

Azért azt nem gondolod, hogy itt furcsa megközelítésbõl értelmezed az "öszinteséget"? Te is véleményekrõl beszélsz, amivel gondolom másikra reflektálsz. A vélemény ritkán azonos a valósággal. Öszinte lehetek a saját dolgaimmal kapcsolatba: életkorom, munkám, mit csinálok, mit értem el, mit érzek, mi vagyok, stb. De a véleményed és az, hogy hogyan reflektálsz más külsõ dolgokra, az nem mindenkit érdekel. Mivel egy aninom oldalon nem odaillõ a személyeskedés, ezért ha öszinte lennél, akkor sem számítana másoknak. Szerintem épp azért nem vagy öszinte, mert olyan véleményeknek adsz hangot, amiben a te életedben álmodni sem mernèl. Ha interneten nem hisznek neked, akkor kiadod magad egy tekintélyes személyiségnek, így elérheted azt, hogy elhiszik.

Itt csak szempontokkal dobálozol, számomra nem lehet ennyire általánosítani, sokan tapasztalják, hogy a részegek vagy gyerekek öszinték sok dologban, ez emberfüggõ is.

2017. okt. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ha totálisan öszinte lennél itt, épp az a baj, hogy nem számítana, ezért ha valaki csak -itt- öszinte, az nem minõsül öszinte embernek, mert az öszinteségednek semmire sincs ráhatása. Pl. ha valakinek gondja van a házas életében, hiába tesz öszinte kinyílatkozásokat neten, amiket a saját feleségének nem mer elmondani (a netes olvasóinak sem meri elmondani, hogy a házasságában ez tabu téma, ezért hiába fröcsög neten), olyan konfliktusokat kreál, amik nem valódiak, nem vezetnek sehová az életében, hogyha csak interneten mer beszélni róla.

A vélemény/érzés/meglátás változik idõtõl és helyzettõl függõen, ezért nem mérvadó, ha valaki öszinte itt egy idõtõl és tértõl független közegben. Van aki arra használja, hogy belekapaszkodik egy múlandóságra ítélt állapotba vagy érzésbe, mert nehezen tudja feldolgozni azt, ami elmúlt vagy nem aktuális. Nem "merészel" foglalkozni vele a való életben, csak neten, miközben lehet nem a valóságának a része az, ami elmúlt.

2017. okt. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a neten, névtelenül kamuzom a legtöbbet, szóval az tuti nem.
2017. okt. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez sztem embertől függ.


Gyerek közül is van őszinte, meg van kis sunyi is. Neten névtelenül írók között is van olyan, aki csak troll, és azon röhög, hogy összeugrasztotta a népet, és egy szavával nem ért annak egyet, amit leír. A részegből is sztem az az őszinte, aki alapvetően őszinte alkat és nehezére esik a hazudás... aki ilyen hantás típus, az részegen sem lesz az őszinteség szobra.

2017. okt. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy részeg gyerek névtelenül a neten xD
2017. okt. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!