Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tegnap nem adott az orvos...

Tegnap nem adott az orvos igazolást, szerintem kicsit túlbonyolította a dolgot. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Fájt a fejem,torkom és ennyi,mondta hogy valami vírusos fertőzés. Megmérte a vérnyomásom,135/75/124 volt,utóbbi miatt megkérdezte,hogy ideges vagyok-e,hát nem voltam az mert mi okom lett volna rá de amikor orvosnál vagyok mindig felszökik ez,tavaly is iskolai szűrővizsgálaton ez volt,hogy megkérdezték mi van,mindig felmegy ez ha ilyen helyen vagyok. Aztán hazamentem,megmértem és már csak 120/64/75 volt. Azt mondta,hogy a magas vérnyomás miatt fáj a fejem és emiatt elküldött laborvizsgálatra,vér,vizelet meg mit tudom én és azt mondta csak akkor ad igazolást ha péntek reggel visszamegyek úgy hogy már elvégeztem ezeket.Hát mondom kösz,ma már 90%-ban jól vagyok,az előző 2 napi rosszul létnek semmi nyoma. Úgy gondoltam,hogy elég lesz keddre szerdára igazolás, addig elmúlik de még ez sem. Most ha elmentem volna ezt a cécót végigcsinálni a csütörtök meg a péntek is off lett volna,egész héten meg nem akarok hiányozni a semmiért,főleg nem 12.-ben. Jó persze,124 magas de az csak a hely miatt volt.
2017. okt. 4. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Akármennyire vagy ideges, ezek nem normális értékek. A helyedben nem kockáztatnék, mert lehet szervi vagy pszichiátriai oka, hogy ennyire felmegy a vérnyomásod stressz hatására.
2017. okt. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát most hogy mondod,kíváncsi lennék iskolában mennyi ha van olyan komoly helyzet,egy nagy téttel bíró doga vagy bármi. Általánosban is ha már volt ilyen védőnős dolog már egyből jobban elkezdett verni a szívem,nagyon nem bírom az ilyeneket. De csak ilyen helyzetekben, szóval szerintem nem olyan vészes. Meg az a furcsa,hogy az osztálytársak mondják,hogy bárcsak ők is olyan nyugodtak tudnának lenni mint én,meg hogy hogy tudok minden helyzetben full nyugodt lenni,szóval kívülről így látszik de sajna belül van hogy más van
2017. okt. 4. 16:39
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Nekem is magas szokott lenni a pulzusom az orvosoknál, nem nagyon birom az ilyen helyeket. Utálom ha megméri, mert mindig csak rácsodálkozik.


Menj el laborba, rosszat nem teszel vele. Egészséges is néha a vér cserélödése, és legalább kiderül, ha valamelyik értéked magas. Ettöl függetlenül menj suliba is, ha jol vagy. Mondd meg az ofönek, hogy még pénteken vissza kell menned az orvoshoz, akkor ad csak igazolást.

2017. okt. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Már megint egy túlbuzgó orvos...


Az orvosi rendelőben mért picit magasabb vérnyomás oka sokaknál az úgynevezett fehér köpeny szindróma. Ergo, sokan rühellik az orvosokat, idegeskednek már a váróteremben is, a sok krehácsoló beteg ember között várakozva stb.

Ennek a tökéletes kiküszöbölésére szoktak adni 24 órás vérnyomásmérőt. Na most ezzel az a gond, hogy terhelt érték kellene, tehát iskolába kell menni, ahol meg mindenki bambán fog nézni a rajtad lógó gép miatt, ami 20 percenként berreg. Ez is egész napos stresszhelyzetet idéz elő, ugyanúgy nem jó.

Vagy elmehetsz kardiológiára ahol ugyanez lesz.


Épelméjű orvos ad kölcsön egy vérnyomásmérőt meg egy naplót és egy hétig méregeted magadnak reggel, délután, este. Azzal kiküszöbölhető minden fals érték. Vagy ha van sajátod akkor azzal méred. Majd pedig ez alapján értékel. Ha így is magasak akkor érdemes elmenni kardiológiára már, meg úgy laborvizsgálatokra.


A pulzusod magas, ami lehet az izgulástól is. A szisztolés értéked a magas vérnyomás közelében van, de még nem az, tehát pánikra semmi ok.

Emiatt még nem fájhat a fejed, sajnos az orvosod tipikusan az a kategória aki rögtön rávág minden marhaságot egyetlen dologra, én éppen ezért váltottam háziorvost, mert az előző nekem is ilyen volt, ő neki már a 127-es vérnyomás is sok volt...

2017. okt. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát csak 2 okból nem akartam erre a cécóra elmenni,1,hogy ha már csak meglátom a tűt rosszul leszek,ha még belém is szúrják szinte garantált az ájulás,2,ha elvégeztem volna ezeket akkor kb.3-4. órára értem volna csak be,az meg úgy elég gázos. Azért nem akartam hiányozni,hogy kiderüljön nincs semmi baj,többször is megmértem itthon és annyi volt amit fent írtam, a 120-as
2017. okt. 5. 09:25
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Csodálkozom a hozzáállásodon, már csak amiatt, mert nálunk pont az ellenkezője ment. Ha a diákok nem akartak bemenni egy dolgozatra vagy órára, képesek voltak még nőgyógyászhoz is elmenni, csak hogy legyen valahonnan igazolás.:D


Nem fáj a vérvétel, meg sem érzed, hogy benned van a tű. Nem kell odanézni, és akkor nem látod a vér látványát. Én például minden évben elmegyek csak úgy magamtól, szerintem hasznos. Lehet még fiatal vagy és nincs semmi problémád, de attól sok mindent ki lehet szűrni. Pl. nálam a magas koleszterint is észrevették, valakinek meg cukorbetegséget, májbetegséget is jelez. Valamint ha gyulladás van a szervezetedben, az is látszódik belőle. Ez az egyetlen orvosi dolog, amire "szeretek" elmenni.

2017. okt. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!