Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mindenkinek jobb élete van,...

Mindenkinek jobb élete van, okosabb, magabiztosabb, jobb mint én, elfogadtam a tényt, de már nem érdekel. Depresszió?

Figyelt kérdés

Az emberek félnek vállalni a gyengeségeiket. Nekem nagyon sok gyengeségem van. Az életem teljesen tönkrement, mondhatni nincs...vagy talán sose volt. Ha nem látnám magam körül, ezt a tökéletességre törekvést, talán több önbizalmam lenne. Ha tudnám, hogy belül valamennyire mindenki szenved, akkor nem érezném magam egy hulladéknak. De úgy érzem, csak én szenvedek. Nézem az utcán a divatos, igényes kinézetű lányokat. Én is lehettem volna ilyen. Én is lehetnék ilyen... de egyszerűen nem értem, hogy van energiájuk így kinézni. Ez motiválja őket, hogy dolgozzanak a pénzért? A kinézet. Műköröm, ruhamánia, túlzott igényesség stb. ilyenek... annyi probléma van az életben, és hogy képesek ilyen jelentéktelen dolgokkal foglalkozni, hogy műköröm? Ilyenkor elgondolkodok, hogy másnak normális, tartalmas élete van, BOLDOG, VIDÁM tudatállapotban él, nem olyanban mint én, és azért képes foglalkozni ezekkel. Az emberekkel már szinte teljesen megszakítottam a kapcsolatot, már a családommal is nyűg beszélni, szégyellem, de így van.. ők se ismernek. Úgy érzem, nem kell tudnia senkinek, hogy mennyire mély, sötét, és fájdalmas tudatállapotban létezem, és hogy mi az eredménye, magyarán mennyire nem produkálok semmit az életben. Egyre inkább úgy érzem az én világom nem fér össze az emberek világával, így nincs is értelme belevonnom magam. Teljesen elszeparálódtam, és ezt én akartam így. Nem tudatosan, de most már rájöttem, nem a világgal van baj, velem van baj. Nincs kedvem dolgozni. Egyrészt azért mert gyűlölök emberek között lenni, 2 nincs szükségem semmire. Kaja, internet, és legyen hol aludni, és ennyi... Nem érdekelnek már a ruhák, a smink, a haj, hogy menőnek és jó életűnek látszódjak. Már nem érdekel semmi, csak a saját fájdalmas gondolatmeneteim. Ma elgondolkodtam, hogy szombat van... régen ilyenkor a barátaimmal iszogattam. Igaz akkor se voltam a társaság közepe, de legalább akartam lenni valaki. Akkor még voltak céljaim, még erőlködtem, hogy látszódjak valakinek. Most már egyszerűen csak úgy érzem nem érdekel senki, nem érdekel az emberiség. Belefáradtam az életbe.


Ez egyértelműen depresszióra utal, de az emberektől elzárkózás nem csak emiatt van, alapból introvertált vagyok. Az igazság, hogy nálam a lehangoltságot néha felváltja egyfajta emelkedett hangulat, boldogság. Semmi se történik, csak simán elgondolkodok dolgokon és így létrehozok ilyen mély és boldog tudatállapotokat, és ezek váltják egymást. Gondoltam rá hogy bipoláris zavar, de nincsenek olyan erős tüneteim. Valaki segítsen.



2017. okt. 8. 02:37
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Ja és van egy beteges viselkedési formám. A mindenkinek megfelelés. Mindenki előtt egy más ember vagyok, mert azzá alakítom magam, amit a másik látni akar, vagy gondolom, hogy látni akar. Mondhatni nincs személyiségem az emberek előtt. Mert úgy érzem mindenki erősebb személyiség, jobban tudja a dolgokat mint én, így nekem csak idomulnom kell, hogy elfogadjanak.
2017. okt. 8. 02:43
 2/29 A kérdező kommentje:
Ott van pl. a Berki Krisztián típusú ember, nem tudom ki ismeri, de én annak a típusnak az ellentéte vagyok. Ő aki mindenkivel eltudja hitetni hogy igaza van, úgy adja elő magát hogy ő valaki, pedig egy 0, de olyan erőteljes magabiztosság sugárzik az ilyen fajta emberből, hogy mindenki szinte ösztönösen behódol neki, mint egy pincsikutya. Na én akkor is hülyeséget csinálok, ha tudom hogy hülyeség, de azt magabiztosan előadva mondták nekem, mert semmibe nézem magam. Tudom, hogy mi a probléma, átlátom a saját viselkedésemet, de mégis így viselkedek.
2017. okt. 8. 02:50
 3/29 anonim ***** válasza:
27%
Szégyelld magad az önsajnálat miatt. Van akinek se keze se lába. Van aki vak, süket,törpe, tolókocsis,égett arcú. Tehát a mindenkinek jobb kifejezés erős volt.
2017. okt. 8. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Ennyire azért mégis bízok magamban, hogy kijelentsem, hogy te egy nyomorult vagy. Köszi.
2017. okt. 8. 02:55
 5/29 anonim ***** válasza:
28%
Örülök hogy segíthettem.
2017. okt. 8. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
37%

Tök mindegy minek nevezed, nagyon mélyen lehetsz.

Gondolom tisztába vagy vele, hogy így élni hosszabb távon nem lehet, mert később a munkád rovására fogod menni, akkor pedig nem tudod majd eltartani magad.

Elsőre esetleg a testmozgást ajánlom, tömegtől függetlenül, több energiát és egy kis pozitív feltöltődést tud adni.

Meg kell találnod újra a tüzet, mert még bőven megvan a lehetőséged a boldogságra.

2017. okt. 8. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
ok
2017. okt. 8. 03:23
 8/29 anonim válasza:
8%
Hány éves vagy? Fiú? Lány?
2017. okt. 8. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Szerinted?

A korom lényegtelen. Fiatal.

2017. okt. 8. 03:28
 10/29 anonim ***** válasza:
8%
Amikor a sminkekről írtál lánynak gondoltalak, amikor Berkiről hadováltál akkor fiúnak. Olyan 13 14 éves lehetsz.
2017. okt. 8. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!