Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben:...

Mit tennétek a helyemben: - Felmondanátok? - Hazaköltöznétek? - Várnátok egy jobb lehetőségig a jelenlegi munkahelyen? 27L, friss műszaki diplomás

Figyelt kérdés

Jelenlegi munkahelyem 70km-re található az albérletemtől. Az utazás fárasztó kocsival(rossz utak, napi 2 óra vezetés) is és vonattal(napi 4 óra utazás, nincs senki akivel együtt járhatnék) is. Idén február óta vagyok a cégnél. Szeretném az angol tudásom is fejleszteni, de az utazás szellemileg lefáraszt. A munka könnyű irodai, de nem fizet túl jól. Szeretnék egy olyan munkahelyet amely jobban illik a szakmai tudásomhoz. Cégen belül nincs lehetőségem pozíciót váltani (egyelőre). Közben folyamatosan küldöm az önéletrajzaim.

Pénzügyi helyzetemnél fogva nem tudok közelebbi albérletet keresni a munkahelyemhez. Ha lenne lehetőség albérletet váltanom, akkor a barátom nem költözne velem, mert neki is 30km-re van az állása a szélrózsa másik irányába(így 100km-re lenne az állása). Másokkal nem szeretnék közös szobán osztozni(ez az egy feltételem van!).

Ha felmondok haza tudnék költözni a szüleimhez, akiknek vállalkozása van és abban segítenék, de a munkaéveim nem növekednének, a barátommal szétköltöznénk mert ő is hazaköltözne a szüleihez(nem vezetne feltétlen szakításhoz). Így egymástól 110km-re lennénk.

Ha felmondok és maradnék az albérletemben, akkor félő, hogy soká találok új állást és kimerítem a félretett pénzem.

A szüleimre tudnék támaszkodni, de lelkiismeretből nem szeretnék. Ennyi idősen szeretnék a saját lábamon állni 100%-ig!

Egyébként a barátaim többsége nem ott van ahol az albérletem, hanem ahol a lakhelyem. De a találkozásokat meg tudom oldani velük hétvégén.

(Bocsi a hosszú szövegért és remélem nem hagytam ki semmit. Egyébként sokat beszélgettem erről a barátommal és a szüleimmel. Mindkettőjük rámbízza a döntést.)


2017. okt. 2. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:
En keresnek munkat ami tobbet fizet es oda koltoznek a kozelebe (ezt is csinaltam korabban).
2017. okt. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál. Egyelőre én is erre az opcióra hajlok és ezért is szóróm az önéletrajzaim, ahogy írtam is. Csak hátha külső szemszögből lesz valakinek egy jobb véleménye az enyémtől. Ezért írtam ki magamból.
2017. okt. 2. 16:09
 3/4 anonim ***** válasza:

1. Autókázás helyett a vonatozást választanám, feltéve ha nem tömött hering járat. Az utazási idő alatt pedig az angolt tanulnám. (Lehet 2 órával többet utaznál, viszont hasznosan töltenéd.)

2. Ha már új munkahely keresés, akkor elsősorban a barátod munkahelye környékén keresnék.

3. Ha a szüleid vállalkozásában segitenél és bejelentenének, akkor növekednének a munkaéveid.


Szerintem (csak egy vélemény), addig ne mondj fel, amig nincs biztos másik munkahely.

2017. okt. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, Neked is a véleményed!


1. Erre nem gondoltam és ez egy tök jó ötlet, amíg nincs másik állásom. Köszi!

2. Nem szeretnék a szüleimmel élni, szóval valóban ott keresgélek ahol a barátom lakik

3. Mivel a vállalkozás idényjellegű, ezért nem szívesen jelentenének be. Továbbá nem tud a vállalkozás annyit kitermelni, hogy plusz egy főt 100%-ban ellásson.

2017. okt. 2. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!