Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha úgy érzem...

Mit tegyek, ha úgy érzem teljesen elhagyott a kreativitásom?

Figyelt kérdés

Szeretek rajzolni (digitálisan és tradicionálisan is), illetve néha-néha írni is szoktam. Nem azt mondom, hogy ezelőtt ontottam magamból a rajzokat, de azért három naponta összedobtam valami rajzot a gépemen meg firkáltam két vázlatot a füzetembe.

Az utóbbi időben azonban mintha teljesen kiürítették volna az agyamat. Ülök a papír felett és bármit rajzolok rá, azt vagy kiradírozom vagy nem fejezem be két hónapig, mert nincs hozzá kedvem. Régebben befejeztem minden rajzot és általában tetszett is, most viszont a felénél kitörlöm az egészet mert egyszerűen hányadék lett és képtelen vagyok folytatni. Ez persze csak akkor ha van valami ötletem, hogy mit rajzoljak, mert általában az sincs. Próbálok új könyveket, filmeket meg animéket nézni, hogy jön-e esetleg valami ihlet, de a fejem ugyan úgy üres marad.

Van valami trükk, amivel ismét rávehetném magam a rajzolásra? Vagy csak várjam meg míg "elmúlik" ez az egész?


16/L



2017. okt. 11. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Az ihletet nem lehet erőltetni. Majd ha jön, akkor itt lesz. Majd akkor intézd úgy, hogy ráérj rajzolni. De minél inkább várod, annál kevésbé jön. Addig meg foglalkozz mással, olvass, nézz filmeket, vagy akármi. Még az is benne van, hogy közben rájössz, hogy olyan nagyon már nem is szeretsz rajzolni, mint korábban, de ha így van, az se baj. Nincs előírva sehol, hogy mindig rajzolással töltsd a szabadidődet. Lehet, hogy most fogsz rájönni, hogy igaziból mi leszel, ha nagy leszel. És lehet, hogy mégsem festőművész meg nem is grafikus. Nyitott szemmel járkálj a világban, és ismerkedj magaddal, az a fontos.
2017. okt. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
86%
2017. okt. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
lehet hogy az önkritikád, ízlésed módosult.. ebben komoly lehetőségek is vannak.. ha 1100 kidobott után jön egy amivel aratsz akkor már jó
2017. okt. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!