Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én vagyok így ezzel?

Csak én vagyok így ezzel?

Figyelt kérdés

Szóval az van, hogy jövőre leszek 18, viszont már előre "félek" tőle, mivel apám akar tartani nekem egy születésnapi bulit (szűkebb rokoni körben), viszont én nagyon nem szeretem, ha valahol én vagyok a középpontban, nem vagyok egy szociális típus (rokonok körében sem) és az alkoholt sem igazán kedvelem, ezelőtti születésnapjaimra sem szerveztem semmi partyt pont ezen okok miatt, apámnak meg nem igazán szeretnék szólni, mivel családomban a férfiak férfiasak, vagy hogy is mondjam, én meg már amúgy is a megkérdőjelezhető furaságaimmal vagyok meg, nem járok bulizni sem, nem iszom, nem igazán látják jeleit barátnőnek, stb. és nem igazán szeretném ezt tovább nyújtani.

Van más is aki hasonló szituációban van?


A normális válaszokat szépen köszönöm előre is!



2017. okt. 11. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem apukám májusban akarta minden áron, hogy meg legyen tartva a gimis ballagási ebéd, mert ez tradíció meg szokás, meg a nővéremnek is volt, akárhogy is ellenkeztem. Láttam, hogy rosszul esik neki, úgyhogy végül belementem, és nem is volt olyan szörnyű, sőt, jól éreztem magam (szigorúan csak szűk családi kör, tesó, szülők, nagyszülők, barátnő).
2017. okt. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a normális válaszért! Az a gond, hogy én tudom milyen egy ilyen rokoni kisebb összejövetel, nem is az, hogy annyira durva, vagy nem is tudom mi lenne, csak egyszerűen nyomasztva érzem magam, nem tudok kikapcsolódni, feszült vagyok, egyedül egy ember van, akinek a társaságában tudom a teljes értékű saját magamat adni, kikapcsolni, stb. Szüleimmel nem igazán szoktam beszélgetni, persze jóban vagyunk, meg figyelnek rám, csak inkább támaszkodom arra a pár barátomra.
2017. okt. 11. 18:14
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Finoman ugyan célozgathatsz rá, amikor felmerül a téma (pl. amikor az osztálytársaidnak van ilyen bulija), hogy te mennyire másképp látod, mert te sokkal értékesebbnek tartod a csendes, tényleg egymásra figyelős, bensőséges családi ünneplést - nem pedig a harsány látszathacacárét.

De az a helyzet, hogy az életben sok ilyen lesz még, amit túl kell éni :(

2017. okt. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, majd lehet megpróbálok rá célozgatni. Mellesleg persze, tudom, hogy lesznek az életben is olyan "kellemetlen" helyzetek, melyeken muszály lesz átesnem, de azért ha lehet valamiért tenni, akkor megróbálok. Tőled is köszi a hasznos választ! :)
2017. okt. 11. 22:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Még egy ötlet, bár ez már elég nyakatekert.

Nem tudom, mennyire vagytok elengedve anyagilag, illetve hol laktok, de ma mondjuk januári gyerek vagy, és az Alföldön élsz, mindenütt elhinthetnéd azt a vágyad, hogy a 18. szülnapodat valami hegyi sípálya melletti faházban szeretnéd ünnepelni a családdal. Vagy Pécsiként a Balatont jelölheted, ha nyári vagy. Tehát valami olyasmit mondj, amit meg tudnak adni "mert mégis a fiam 18. szülnapja" -de ahhoz legyen elég húzós, hogy csak kevés embert hívjanak meg rá, és szerény legyen a bulizás.

2017. okt. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez nem is oly rossz ötlet, köszi! Amúgy szeptemberi vagyok felvidékről.
2017. okt. 12. 21:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Szeptember... ez épp a szüret, és a bor ideje... kezd el figyelgetni, hol lesz szimpatikus szüreti- vagy borfesztivál ;)
2017. okt. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!