Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha nem tanulsz a hibáidból,...

Ha nem tanulsz a hibáidból, akkor a történelem megismétli önmagát?

Figyelt kérdés

Történt egy szörnyűség velem az életben. Elfelejtettem, túlléptem rajta, mintha meg sem történt volna. Tudat alatt kitöröltem az agyamból.

Erre 3 évre rá ugyanaz megtörténik, pedig voltak jelek, de nem vettem figyelembe. Olyan dolog történt, ami tönkretett örökre.


2017. okt. 11. 22:32
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Pontosan. Most a világtörténelemben is ez van.

Jelenlegi lecke a világnak az hogy megtanulja felismerni a már ismert káros politikai folyamatokat akkor is ha azok másnak hívják magukat mint amik.


És igen. Egyéniben is ez megy. Egy hiba megismétlése sokszor szinte döntés szerű.

2017. okt. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha 1x már tönkretett e dolog örökre, akkor miként tudott újra???


Tehát vagy nincs örökre vagy sose jöttél rendbe...

2017. okt. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 piriiiii ***** válasza:
85%

ELSŐ FEJEZET

Megyek az utcán. A járdán mély gödör.

Beleesem.

Elvesztem... Tehetetlen vagyok.

Nem az én hibám.

Egy örökkévalóság mire kimászom.


MÁSODIK FEJEZET

Megyek ugyanazon az utcán.

A járdán mély gödör.

Úgy teszek, mintha észre sem venném.

Megint beleesem.

Alig hiszem el, hogy újra itt vagyok.

De nem tehetek róla.

Még most is sokáig tart, mire kimászom.


HARMADIK FEJEZET

Megyek ugyanazon az utcán. A járdán mély gödör.

Látom.

Beleesem... amolyan megszokás... pedig számítottam rá.

Tudom, hol vagyok.

Az én hibám.

Azonnal kimászom.


NEGYEDIK FEJEZET

Megyek ugyanazon az utcán.

A járdán mély gödör.

Megkerülöm.


ÖTÖDIK FEJEZET

Másik utcán megyek.


(forrás: Szögjal Rinpocse - Tibeti könyv életről és halálról )

2017. okt. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen. A hibáinkat pont nem kitörölni kell, hanem emlékezni rájuk, és tanulni belőlük, hogy ne kövessük el újra, és újra, és újra. A hülye a saját kárán se tanul, de az okos képes a máséból is.
2017. okt. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én most lehangolódtam.
2017. okt. 12. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy valami örökre tönkre tesz! Akármekkora elefántnak látod a problèmát, vedd èszre, hogy te mentèl össze hangya mèretre a fèlelemtől. Nem kell elfogadni a kudarcot. Nem vègleges állapot. A megoldásokat keresd ne a problèmákat. Amikor látszólag a legnagyobb baj törtènik, mellette ott van a legnagyobb lehetősèg. Ami veled törtènt az szerintem nem rossz, hanem felhívás arra, hogy nem olyan èletet èlsz amilyet akarsz. A változáshoz pedig valamit el kell engedni, hogy valami új jöhessen. Azt javaslom, hogy ne görcsben, szorongva, keresd a megoldást. Első lèpès lazítani. Engedj el minden aggodalmat. Amikor már èrzed magad valahogy, rögtön megtalálod a megoldást. Tapasztalat. Szorítok neked. Ne higgy az elefántban!
2017. okt. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sajnos ismerős a szitu. Igen: gondold át a dolgot: mit tettél meg-, mit nem tettél meg-, mit tehettél volna akkor vagy épp előtte. Ha megint előjön egy ilyen szitu, akkor ne csípőből cselekedj, hanem gondold át - ha azonnal kell cselekedni, akkor inkább próbáld begyakorolni a jó megoldású cselekedetet.

A jelekre, megérzéseidre pedig hallgass! Én is itt b×tam el.

2017. okt. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem éppen az én cselekedeteimen alapulnak ezek a hibák.

Inkább, amit mások tettek velem, de nem ismertem fel az előjeleket.

2017. okt. 12. 11:11
 9/10 anonim ***** válasza:
Pontosan így van, ezért fontos az, hogy az ember felfolgozza a traumáit ahelyett, hogy elnyomná őket. Emellett létfontosságú az, ami a legtöbb emberből hiányzik, mégpedig az önismeret. Máskülönben hogy ismerné fel azokat a berügzült rossz mintákat, amiket sorozatosan elkövet, vagy azokat a jeleket, amikkel már korábban megégette magát? Na ugye.
2017. okt. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#8

Pedig a te hibád is lehet, neked az lenne a dolgod, hogy elkerüld azokat az élethelyzeteket/embereket.

Mint a fenti gödör példában is, nem a gödör tehet róla, ha beleesnek. Vagy ha megégeted magad, nem a tūz tehet róla. Alkalmazkodsz a téged körbevevõ dolgokhoz, az embereket is megtanulod a helyén kezelni.

2017. okt. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!