Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lányok! Legőszintébb választ...

Lányok! Legőszintébb választ szeretném: Ti szerintetek mi lenne a legjobb lépés a múltam felvállalásával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

20 éves srác vagyok. Jövőre remélhetőleg egyetemista, egyelőre érettségizős diák. Szóval...

Az "átlagtól" eléggé eltérően alakult az életem.

16 évesen kitettek otthonról, 18. születésnapomon egy neurológián voltam, mer előtte nem sokkal volt egy elég komoly öngyilkossági kísérletem. Aztán elkezdtem dolgozni, önellátó vagyok, és érettségi előtt állok.

(bocs, nem volt kedvem kisregényt írni, mert kérdés szempontjából nem lenne kifejezetten lényeges leírnom az összes említésre érdemes részletet)

Egész pontosan a mellkasomba próbáltam egy jókara pengéjű kést döfni, de csak pár centi mély vágásokat tudtam okozni (egyszerűen a belső kontroll miatt nem tudtam mondjuk tüdőig, vagy fontosabb artériáig vágni)

ezért a csuklómon az ütőeremet vágtam fel.

Megtaláltak, bevittek kórházba, elláttak.


Lényeg hogy most az említett helyeken elég jól látható hegek vannak.

Mondjuk volt olyan ismerős akinek egyáltalán nem tűnt fel a csukló, amíg egy beszélgetés alkalmával szóba nem került.


Azóta sok mindenben változtam.

Rájöttem hogy csak a borzasztóan alacsony önértékelésem miatt hittem azt, hogy nem vagyok képes egy látszólag teljesen reménytelen életet önerőből megfordítani.

Ma már ha nem is tökéletesen egyensúlyban, de egészségesebb szinten van az önértékelésem, és mivel rengeteg időt fordítottam az önelemzésre, így beláttam hogy milyen lelki folyamatok szorulnak nálam kontrollálásra, mi az amire kifejezetten oda kell figyelnem.

A mostanáig elért sikereredményeim is jót tettek az önbecsülésemnek, és reálisan látom a képességeimet. Fel tudom mutatni magamnak a kitartásomat, a szorgalmamat, és büszke vagyok az értelmi képességeimre is.

Büszke vagyok magamra hogy nem züllöttem el, nem lettem egy olyan suttyó proli mint a hely ahonnan származom, és hogy sikerült néhány (tényleg csak néhány) igazi barátot magam köré gyűjtenem, akik a legsötétebb időszakban mutatkoztak meg.


Tehát már nincsenek szuicid hajlamaim, és a bennem gyűlő feszültséget nem ilyen fajta módon vezetem le.


De sokat gondolkodom, mi lesz ha ismerkedni szeretnék ismét? Volt már egy barátnőm, vele hosszabb ideig jártam. Ő már a pszichiátriára kerülésem előtt is ismert, és közben is végig valahogyan de kapcsolatban voltam. Az öngyilkossági kísérleteket is mind tudta amikor összejöttünk.

Őt nem lepték meg a hegek. Mármint elsőre persze, de nem kezdett kérdezősködni, mert tudta a történetet.


De mit tegyek ha ismét valahol találkozom egy hozzám illő lánnyal, aki nem fogja sejteni hogy mi áll mögöttem. Mit mondjak? Milyen sorrendben? Mikor?


Hazudni nem akarok. Maximum a hallgatást tartanám elfogadhatónak, de hazudni semmikép nem szeretnék.


20/F



2017. okt. 13. 02:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne hazudj és ne is hallgasd el direkt. Ha úgy hozza a helyzet, ahogy telik az idő mondd el. De a legfontosabb, hogy ezt olyan embernek akit alkalmasnak látsz rá, hogy megértse és ne csak az elmebeteget lássa benned. Nincs ember aki tökéletes lenne. Vannak dolgok melyeket felnagyítanak, és vannak dolgok melyekkel nem foglalkoznak eléggé az emberek. Az értékek eltorzultak. A dolgok megítélése eltorzult. Az embereknek nincs pszichológiai tudásuk, nincs önismeretük, megfelelő szintű empátiájuk és toleranciájuk. Én magam is súlyos pszichés gondokkal küzdök, de ezt azért takargatom minden erőmmel, mert tudom hogy a környezetem nem értené meg, nincsenek olyan szinten hogy tudják kezelni. Pedig nagyon nagy gondok vannak itt fejben nálam, ha nagyon reális akarnék lenni viszont csak úgy fogalmaznék, más a világom mint amilyennek lennie kéne, mint a milyen a normális, és ez nem más mint a nagytöbbség. Ha nem vagy olyan mint a többség akkor szenvedés lesz az élet ezen a világon.
2017. okt. 13. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi első, ez amolyan sötéten beragyogta a napomat komment volt :D

Látom te is megtapasztaltad a társadalom működését, és tapasztalatból írsz...én is kb erre jutottam.


Természetesen olyan érzelmi mélységű és értelmi szinten álló lányt keresnék aki velem egy szinten van.

Vagy legalábbis nem az átlagot képező massza tagja.

A hideg, az undor, és az elkeseredettség futkos néha a hátamon mikor látom valakinek a puszta tekintetéből hogy tökmindegy milyen hosszasan, részletesen ismertetném neki a helyzetemet, egyszerűen kompetenciája nem lenne felfogni. Természetesen ezeket kerülöm mint a pestist. Már amennyire tudom. Munkahelyen sok hülyével vagyok összezárva, de nem a társaságért járok oda.


De visszatérve: Mégis hogyan? Azt azért megtanultam hogy azokban az emberekben, akik nem voltak soha sem érintettek mentális betegségekben, vagy ismerősükön keresztül ilyen esetekben, azok a szuicid hajlamot a totális elborultsággal azonosítják, sőt, a gyenge jellemet is társítják azonnal.

Gondolom mindenkinek ismerős a frázis hogy "az öngyilkosság a gyengék útja".

Nyilván nem olyan lánynál kezdenék aki a felszínesség ilyen szintű mintapéldánya, de azért...mégis csak kérdés marad.

Tételezzük fel, már túl vagyunk az ismerkedés elején, tehát a másik jelleme, stílusa, gondolkodásmódja többé kevésbé megvan.

Ezután mondjuk ha rákérdez a testvérekre vagy családra, akkor elkezdhetném felvezetni hogy "Ez egy hosszú sztori...."?


Egyáltalán nem a "jajj, nagyon sajnálom" meg hasonló reakciókat akarnám kiváltani.

Simán csak válaszolni majd a kérdéseire, de csak informatív jelleggel.

2017. okt. 13. 03:18
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha el is mondod, akkor mindenképp olyannak tedd, akiben megbízol. A lényeg szerintem a fokozatosság és a "tálalás". Egyszer történt olyan velem, hogy valaki 10 perc beszélgetés után csak simán az asztalra tette: "Kiakartam nyírni magamat.." na ne így! Ez így nagyon durván, és betegesen hangzik. Ez sajnos egyfajta tabu téma még ma is. Nagyon kis szeletekben lehet csak adagolni. Mellesleg a legmélyebb őszinte elismerésem Neked. Ritka az ilyen, aki tényleg nem adja fel, sőt próbálja rendbe hozni az életét! Hatalmas pacsi öcsém!

(Ja de bocs, nem csaj vagyok :D csak sajnos hasonló dolog egy ismerősömmel szintén megtörtént..)

2017. okt. 13. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igazából pontosíthatok: Bármilyen értelmes válasz jó lesz, nemtől függetlenül.


Köszi utolsó, neked is mentazöld.

2017. okt. 13. 14:13
 5/9 anonim ***** válasza:

Fú, a kérdés olvasásakor egészen más jellegű "múlt"-ra számítottam.


Szerintem a te esetedben érdemes őszintének lenni... aki ilyen miatt azonnal elhagy, fujjog, ilyesmi, az úgysem passzolt hozzád igazán sosem, mert kedves, értelmes, intelligens srácnak tűnsz. Aki amiatt, mert egy tényleg borzalmas élethelyzetedben volt egy öngyilkossági kísérleted, az egy felszínes nő, vagy ha nem az, akkor gyáva. Te meg bebizonyítottad már, hogy bátor vagy és erős.


Nyilván nem az első randin kell ezt közölni, és talán nem is a 2-3.-on, ez mégsem olyan, mindkettőtök életére kiható dolog, mint hogy "gyerekem van" vagy "ehhez meg ehhez a felekezethez tartozom, és nem szeretnék más vallásúval összejönni". Úgy 1-2 hónapon belül én viszont elmondanám. Illetve ha előbb rákérdeznek a kisebb hegekre, akkor is.


Rengeteg olyan lány van, aki egy ilyen vallomás után becsülne azért, mert

1) megnyíltál annyira, hogy el merted neki ezt mondani

2) nem süllyedtél bele az önsajnáltatásba, hanem igenis kikapartad magad a helyzetedből, felálltál, kitartottál... van akaraterőd

2017. okt. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A múltat nem változtathatod meg, az a fontos, hogy a jelenben milyen vagy és, hogy milyen irányba tartasz.. :)
2017. okt. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is ha már valakiről azt érzed, hogy szeretnéd igazán közel engedni magadhoz, és érzed, hogy megbízhatsz benne, mondd el neki.

Ha nekem mondaná el bárki ezt a történetet, a következőket érezném:

először is megrázna, de együttéreznék. Jól esne a bizalom, továbbá nagyon elismerően gondolnék arra,aki ezen átment, hogy ennyi nehézség után így fel tudott állni.

Komolyan egyébként, elismerésem, Kérdező. Nehéz út áll mögötted, megjártad a mélységet, de te győztél. Ez a további életedben is erőt fog adni, hogy gazdagodtál ezzel a tapasztalattal. Csak így tovább, és szívből szurkolok, hogy talált egy megértő, szerető társat :)

2017. okt. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Lehet érdemben nem tudok segíteni a válaszommal,de én eskü megkönnyeztem a történetedet. Emberből vagy, s ez ritka a mai világban.Nekem a volt párom élt át borzalmakat,s úgy érezte,hogy tudnom kell róla már a kapcsolatunk elején, sosem kérdeztem volna rá, hogy miért van plasztikázva az arca, mit rejtenek a hegek.Elmondta, amikor úgy érezte bízhat bennem és megértettem.Bizalmat adott a kezembe és sosem éltem vele vissza.Ha valaki idő előtt rákérdez,s még nem érzed úgy,hogy itt az ideje elmondani, akkor kérj egy kis időt tőle a válaszokig.Hihetetlen erő van benned,s minden elismerésem a Tiéd.
2017. okt. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Rákérdez elmondod. Ha tényleg szeret nem zavarja,max.félt.
2017. dec. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!