Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lett volna a legjobb lépés?

Mi lett volna a legjobb lépés?

Figyelt kérdés

Most vagyok negyedéves informatikus hallgató a hároméves képzésen, sajnos egy évet csúsztam. Második félévemben webfejlesztő gyakornokként dolgoztam egy cégnél, de azóta semmi munkát nem tudtam vállalni, mert kemény órarendjeim voltak. Mindig is arra vágytam, hogyha lediplomázom, úgy kerüljek ki az életbe, hogy már van stabil állásom, és ne akkor kelljen agyalnom, hogy mit is szeretnék. És ehhez a következő félévben itt az életem nagy lehetősége. Egyetlen egy olyan tárgyam lesz, amire be kell járnom, az heti 4 órát vesz el az életemből, a maradék meg a nagy üresség. Így az az én tervem, hogy elmegyek mellette dolgozni, így keresni fogok pénzt, amiből a szüleim helyett tudom én fizetni a kollégiumi díjat, az ennivalót és az egyéb igényeimet, teljesen független lennék a szüleimtől. Nem utolsó sorban a szakmai tapasztalatom is szépen gyarapodna, az önéletrajzba is lenne mit írni. Ami miatt feltettem ezt a kérdést az az, hogy a szüleim korábban úgy látták, hogy az lesz a legjobb, ha teljes mértékben a tanulmányaimra koncentrálok, és majd ha megvan a diploma, megyek dolgozni. Melyik a jobb lépés szerintetek? Meló, vagy nem meló?


22/F


2015. dec. 27. 23:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jók az elképzeléseid, egy tárgy mellett röhögve lehet dolgozni.

Ha pedig ugye jól csinálod, és neked is szimpatikus a munkahely, akkor amint a kezedben a diploma, már írhatod is alá a határozatlan idejű munkaszerződést. Nem hinném, hogy a szüleid ennek ellene volnának. De ha igen, akkor sem tehetnek semmit, mert 22 évesen nem engedélyt kérsz, hanem tnaácsot maximum. Anyagilag is független leszel, azzal sem zsarolhatnak.

2015. dec. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne röhögtess, egy tárgy melett akármit lehet csinálni, legfeljebb részmunkaidőben menj melózni, hogy maradjon időd még kicsit élni is.
2015. dec. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez már régen eldőlt kérdés, hogy megyek dolgozni (ezért a múlt idő), csak kíváncsi voltam mások véleményére is.
2015. dec. 28. 00:08
 4/5 anonim ***** válasza:
A helyedben én is elmennék dolgozni. Persze csak akkor, ha nem megy a tanulás rovására. Nagyon éretten gondolkozol :-)
2015. dec. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy diploma tapasztalatok nélkül szart nem ér. Szerezz csak tapasztalatot, jól fog jönni.
2015. dec. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!