Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lakhatnak egy egyetemi...

Miért lakhatnak egy egyetemi kollégiumban olyan 35-40 felettiek, akik nem magyarok, de még csak nem is egyetemisták?

Figyelt kérdés
Semmi keresnivalójuk egy egyetemistáknak szánt létesítménybe, ennyi idősen illene már saját lakásban élni (akár a saját országukban is).
2017. okt. 14. 01:09
 1/4 Bihar Valatonon ***** válasza:
100%
Menjél azt mondd meg nekik :D
2017. okt. 14. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A kollégiumot fenntartani nem olcsó mulatság, ha pedig a kihasználtság nem 100%-os akkor kész ráfizetés.

Ezért szokták kiadni munkásszállóként vagy simán diákszállónak turistáknak, főleg nyáron mikor nincs ott diák.

Egy egyetemnek több kollégiumi épülete is van. Jellemzően mindenhol akad egy-egy lepukkantabb, amivel így járnak el. Ezek azok, amik olcsóbbak havonta az egyetemistának is. Csak azokkal az épületekkel nem csinálják ezt, amit felújítanak, esetleg van benne pc terem, konferencia terem. Ezeknek a havi díja is drágább.

Pl. Van két épület, amibe a szoba a diáknak 15.000 ft/ hó és van, ahol csak 10.000 / hó. A 10 ezres jó eséllyel másoknak is ki van adva.

Persze igyekeznek úgy elosztani a szobákat, hogy egy szinten csak egyféle lakjon, vagy diák, vagy idegenek.


(Egy évig voltam kolis. Megküldték a listát és én választhattam ki melyik épületben igénylem a szobát. Nálunk is volt olyan épület, ami koliként szolgált, de munkásszálló is volt. És ez az olcsóbb kolik között volt. A két legdrágább volt a felújított, hipermoder koli, oda csak diákok mehettek)

2017. okt. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Éngem csili-vili koliban is fogadtak vendégként, amikor az adott városba mentem a diplomamunkámhoz anyagot gyűjteni (igaz, ugye egyetemi hallgató voltam, csak másik egyetemen). Ismerősöm is koliban aludt, amikor egy tanfolyam miatt heti egyszer Pesten kellett aludnia egy fél évig (semmi kapcsolata nem volt az egyetemmel). Ismerősömet meg amikor ki akarták rúgni otthonról, szintén kolikban érdeklődött kivehető szoba iránt. - Ahogy az első mondta, anyagi alapon adják ki ezeket a szobákat, csak sokan nem gondolnak erre.
2017. okt. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mert fizetnek érte??
2017. okt. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!