Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen nép dalt énekeljek...

Okányi bogi kérdése:

Milyen nép dalt énekeljek népdal éneklési versenyen?

Figyelt kérdés
Három dalt írjátok egy válaszban ugyan is három dalt kell énekelni,

2017. okt. 16. 06:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Amit szeretsz és eltudsz énekelni.
2017. okt. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Most ezt komolyan mi mondjuk meg neked, hogy mit énekelj?
2017. okt. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Noblesse Oblige ***** válasza:

Én anno mindig úgy építettem fel a listámat, hogy volt 1 közismert pl. Hej dunáról... Ezt mindneki ismeri, kb. az első népdal amit megtanul az ember. Ez ezért mert mivel énekli boldog-boldogtalan így tök jól lehet látni az én előadásomban mennyire jobb (vagy rosszabb, mint a nagy átlag)

A másik dal egy kedvenc volt. Ez mindig változott. Régen pl. Érik a szőlő, A csitári hegyek alatt.


A harmadik pedig olyan amihez már kell egy kis plusz. Pl szépek benne az átmenetek A csitári hegyek alatt. Vagy kicsit pejoratívabb, hogy felrázza a közönséget: Bocidai menyecskék, vagy kell hozzá egy jó hangulat teremtő készség: Csillagok, Csillagok...


Szerintem ha ezen a vonalon indulsz akkor kicsit könnyebb lesz választani.

1. általános, ismert

2. szívesen énekled, mert szereted (azt lehet a legjobban előadni)

3. extra (szépek benne a dallamok, átmenetek, vagy kicsit szokatlanabb a témája, esetleg érdekes a hangulata)


Sok sikert!

2017. okt. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm választottam
2017. okt. 16. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!