Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Túlságosan csendes, visszahúzó...

Túlságosan csendes, visszahúzódó ember vagyok s emiatt nem erdeklek senkit, nem foglalkoznak velem. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Csendes, visszahúzódó voltam mindig is, ami abszolút nem zavart, viszont ennek a hatása már igen. A környezetemben az emberek nem szólnak hozzám csak ha muszály, egyébként nem kérdeznek soha semmit, nem beszélgetnek velem csak elvétve. Tudom hogy ez miattam van, csak azt nem értem miért vagyok ilyen és sokszor jó lenne ha meg tudnék változni és közvetlenebb, beszédesebb lennék.

Szerintetek mi a legjobb módja hogy valamelyest változtatni tudjak magamon?


F


2017. okt. 24. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Legyél az ellentéted. (amúgy millió ilyen kérdés van már kiírva)
2017. okt. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is egész eddigi életemben ilyen voltam és vagyok is, szóval átérzem a helyzetedet. Nem hiszem, hogy nagyon tudsz tenni bármit annak érdekében, hogy megváltozz. Én próbáltam már, kerestem az emberek társaságát, szóltam hozzájuk, de mindig úgyanúgy levegőnek néztek, pusztán csak azért, mert én nem vagyok olyan bőbeszédű, pozitív kisugárzású, vicces stb. Szerintem a hozzád hasonló személyiségű emberekkel működhetne a barátkozás, ők biztosan megértenének téged és elfogadnának olyannak, amilyen vagy. 17/L
2017. okt. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne erőlködj a megoldáson, ne próbálj hebrencskedni másoknak, mert akkor még menekülni is fognak tőled. Meg fogod találni a hozzád illő embereket. Türelem kell, nem személyiségmódosítás
2017. okt. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy se csendes, se visszahúzódó, hanem volt a múltadban egy időszak, aminek megoldása csendességet, visszahúzódást igényelt, és valaki(k) látott ilyen időszakodban, amikor tényleg csendes voltál, hiszen ott kerülnek helyre a dolgok. Egy minősítés miatt bennmaradtál, és azt hiszed, ha nem lennél,csendes, visszahúzódó, az nem te lennél.


Egy másik eset. Pocok elhagyja a lábnyomát, és haragszik, de nem akar tudomást venni a lábnyomairól, ami elhagyják, így fütyörészni kezd, majd dudolászni. Arra megy egy régi ismerős Gyikusz - Milyen jó kedvű vagy! - mondja Pocoknak.

És Pocoknak tényleg jó a kedve, és mivel jó a kedve, sok jó gondolatokat, azok érzéseket hoz magával.

Az oszályban, mindenki tudja Pocokról, hogy Dühös szokott lenni, panaszkodó. Ma vidám volt, a zsiráf tanárnéni és a többiek aggódtak Pocokért, hogy mi baja, hiszen, ma rossz ránézni, nem önmaga, hisz jókedve van.


Másnap Pocok nem feszegette a határait, nem volt vídám, hanem dühöngött a lábnyomai miatt. Ezek a lábnyomok sosem hanynak el, ha csak állok, és ott áll talán még ma is, ha megnem hót.

2017. okt. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4

Azt írta, hogy mindig is ilyen volt. Ennek a megállapításnak mi értelme volt? Tudom milyen, én is introvertált, csendes típus voltam mindig is, nem értem miért kellene ezt a helyzetre vagy idõszakra fogni.. Ha a környezete is úgyan abban az "idõszakban" élt, és õk nem ígényelték ezt, akkor ennek elég sok köze lehet a személyiséghez, nem?

Én iskola+egyetem váltásnál is nem sokat változtam, inkább olyan vagyok, hogy barátaimnak nyílok meg. De ez alapján nem látom úgy, hogy sok köze lenne a környezethez, mert egyetemen/suli váltásnál teljesen idegen környezetbe kerültem, tehát senki sem volt, aki "megjegyezte" volna, hogy ilyen vagyok. Sõt, néha valamennyire változtam, néhanap barátságos voltam ugyanabbn a környezetben, aki "megszokott így".

2017. okt. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!