Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetek a gyászoló...

Hogyan segíthetek a gyászoló barátomnak?

Figyelt kérdés

Legjobb barátommal lakom es gyászol és nem tudom hogyan viszonyuljak ehhez az egészhez nem tudom miben tudnék segíteni neki... Beszéljek hozzá vagy pont hogy inkább hagyjam? Mit lehet tenniilyenkor?

Mi a legjobb amit tehetek ilyenkor?


2017. okt. 27. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Szelíden beszélj vele, ha szeretne beszélni róla, akkor hallgasd meg, biztosítsd róla, hogy teljesen megérted őt és mellette állsz.

Ha nem beszél, vagy nem igazán akar, akkor nem biztos, hogy érdemes kérdezni, kezdeményezni.

2017. okt. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

csak legyél ott,hogy érezze nincsen egyedül ezzel.

esetleg vegyél egy kis piát.

2017. okt. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Legyél mindig kéznél, ha beszélgetni szeretne, de ne erőltesd, várd meg, amíg magától szóba hozza. A nehezével egyedül kell megbirkóznia, ebben nem tudsz részt venni, csak nyújts neki biztos támaszt.
2017. okt. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Kezet foghatnál az Én igaz barátnőmmel.. Én nagyon büszke vagyok és voltam rá, hogy olyat nyújtott amit más nem.. Én egy éve vesztettem el egy szerettemet, és mindig itt volt,ha nem is volt itt. Tehát, saját tapasztalatomról beszélek: én,mint gyászoló, akár félóránként mást éreztem.. Sírtam, vagy ideges voltam, felváltva. eleinte nagyon sokat aludtam, kimerült a lelkem az egész napos munkáktól és a gyász megélésétől.. piát ne vegyél, f...ság, ezt olyan kommentelte aki azt se tudja mivel jár ez. Igaz, én az első 1-2-3 hétben vagy egy pohár vagy üveg borral , vagy egy-egy nyugtatóval aludtam el, és megtette azt a barátnőm,amiért örökké hálás leszek: leüvöltötte a fejem. Nem tehetem tönkre magam azért,mert valaki meghalt és hogy aggódik értem. És tényleg, ráeszméltem,hogy ez az út sehova nem vezet. Legalábbis semmi jóra nem visz. Amit tehetsz, hogy néha rákérdezel szüksége van-e valamire, vigyél kis gyümölcsöt neki be, mert nem hiszem hogy bármi mást fog enni (nyilván egyénenként más ez is, de inkább biztosítsd hogy karnyújtásnyira vagy, viszont aggódsz és nyitott vagy arra hogy meghallgasd).. Senki nem tudja megérteni amit a másik érez ilyenkor, hidd el,saját Édesanyám nem tudott engem megérteni akkortájt.. Tovább: azzal sincs semmi gáz, hogy te nem érted meg őt, és aggódsz hogy nem tudod kezelni a helyzetet. Nem vagy mindenható, orvos se, de orvos is max tanácsot adhat,meg amit tanult az egyetemen, de ezt az ember vagy akarja kezelni és változást (persze a nehezebb periódus utáni időszakot értem itt most), vagy nem. Ha további kérés/kérdésed van,nyugodtan írj, próbáltam picit segíteni,de lehet privátban ez jobban megy majd.. Viszont légy büszke magadra, mert akarsz igaz barát lenni és segíteni. Ezzel már nem is tudod elképzelni mekkora pluszt adtál neki!
2017. nov. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!