Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetek a barátomnak...

Hogyan segíthetek a barátomnak? Mert lassan depresszióba fog esni.

Figyelt kérdés

Egyetemet végzett fiatalemberről van szó, aki nincs megelégedve az életével, állasával, fizetésével( mind jogosan) mert sokkal többre lenne kepés, de sajnos eddig nem volt szerencséje, nem talál más munkahelyet, mert egy eléggé kisvárosban él.

Az lenne számára (szerinte) egy jó megoldás, hogyha elmenne az országból szerencsét próbálni.

Egyetlen biztos dolog az életében én vagyok, de én sajnos nem tudok elmenni még az országból, mivel van még 2 évem az egyetem befejezéséig.

Nem szeretném feladni az álmom, a célom.

De ha nem megyek el vele most, akkor úgy veszem észre rajta, hogy minden nap számára gyötrelem, szép lassan depressziós lesz.

Bármennyire is szeretem, nem fogom feladni az egyetemet, mert tudom, hogy nem lesz több alkalmam egyetemre járni.

Hogyan segíthetnék rajta? Mi lenne egy jó megoldás, nagyon sokat beszélgettünk erről, de nem jutottunk semmire jóra.


2010. nov. 3. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem neked kell megoldani a barátod életét. Ha ilyenről olvasok, először mindig elönt a méreg, hogy a csudába lesz depressziós egy ereje teljében lévő, tanult fiatalember?! Ha azt már tisztáztátok, hogy te nem fogod feladni a saját álmaidat, mást nagyon nem tudsz tenni. Egyszer még mondd el neki, hogy ő se adja fel az álmait, és a vágyait. Ne rágjátok a csontot hetekig.
2010. nov. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Azt nem érettem soha, hogy ha kisvárosban él ahol kevés a lehetőség, akkor miért a külföld az egyetlen esélye? Miért nem a nagyváros? Miért kell azonnal külföldre futni?

Én is kisvárosi voltam, nagyvárosba jártam egyetemre, aztán odaküöltöztem, mert ott volt munka (legalábbis több, mint othon...). Így is költöztem, de végülis csak 100 km-t.

Nem értem, miért kell azonnal világgá menni. Mondd meg neki, hogy belföldön is van lehetőség. Egyetemi végzettségre is. Gondolja át ezt a drasztikus lépést. Külföldön sincs kolbászból a kerítés, barátnőim gyártósoron vannak Londonban, másik bnőm gyerekeket pesztrál Párizsban majdnem az ottani létminimumon.

2010. nov. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Van más megoldás is a számára, minthogy elmenjen az országból. Rengeteg, de ennyi informávióból nehéz mit mondani (ha priviben megkeresel, szivesen segítek).

A, hogy elmegy az országból önmagában nem megoldás, viszont lehet olyan megoldása, amihez vezető úton el kell mennie az országból.

Nem kötelező együtt mennetek, de érthető a törekvésetek erre.

Dicséretes, hogy nem akarod feladni az álmod és a célod, viszont engedj meg egy megjegyzést: Ha neked az a célod, hogy elvégezd az egyetemet, akkor te nem tudsz nagyban álmodni. Az egyetewm nem cél, hanem eszköz, akár tudományos csúcsokra törsz, akár jól fizetett szakmát keresel.


Bármilyen megoldás fog eszetekbe jutni, könnyen találtok mellé értelmes érvnek hangzó kifogást, hogy miért ne csináljátok. A döntés arról szól, hogy a kifogásokat félresöpröd.

2010. nov. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előttem szólókkal. Nem kell egyből külföldre futni, itt is megvalósíthatja az álmait, ha igazán akarja. Esetleg még másik egyetemre is átjelentkezhetsz, ha olyan helyen találja meg álmai állását.


Ne add fel az egyetemet, semmi kép! Az sem biztos, hogy ha kimenne külföldre, akkor valóban rátalálna arra, amit szeretne és még Te is lemondhattál az álmaidról.


Miért köti le magát egy kisvárosba? Legyen mobilis és keressen az egész országban megfelelő állást, a 2 évet pedig azért ki lehet bírni, hogy ha szeretitek egymást úgy, hogy csak hétvégente találkoztok. Tudom ez mennyire rossz, mert én is 2,5 évig éltem távkapcsolatban, de ha valamelyikőtök nem tudja megvalósítani a másik miatt amit szeretne, az előbb-utóbb a kapcsolat rovására megy.


Ne hagyd, hogy évek múlva egymást hibáztassátok az elmulasztott lehetőségekért, mert 2 év hosszúnak tűnt. Az utána lévő hosszú időszak így sokkal jobb lesz majd, mert segítettétek egymás fejlődését.

2010. nov. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azért nem megy nagyvárosba dolgozni, mert Szlovákiában élünk. Nem igazán szeretjük itt.
2010. nov. 3. 13:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi a te célod, és mi az övé?
2010. nov. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nézzétek a másik oldalát, van munkája. Soknak még az sincs. Ha ezt is elveszti akkor fel akasztja magát?

Remény mindig van csak akarni kell.

2010. nov. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!