Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Túl sokat költök a fizetésemhe...

Túl sokat költök a fizetésemhez képest?

Figyelt kérdés

Nettó 180-at keresek, ebből hó elején megy 50 a rezsire és 20 megtakarításnak. Egyéb nagy költségem, autóm, stb. nincs, mégse marad hó végére egy forintom se. Erre az egy hétre fizuig összvissz 5000 forintom van.


Leírom hogy mire mennyit költök egy hónapban:


Utazás: 10.000

Edzőterem bérlet: 10.000

Kutyám etetése: 6.000

Fodrász: 4.000 (kéthavonta járok festetni, akkor fizetek 8 körül)

Ruhák, kozmetikai cuccok: 10.000

Szórakozás: 10.000

Ezek szerint kajára (és tisztítószerekre) megy el havi 60.000. Ezt különösen sokallom, tekintve hogy egyedül élek.


Szerintetek is sok ez egy embernek? Túl sokat költök a fizetésemhez képest?


2017. okt. 29. 06:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem egy reálisnak nevezhető költségvetés. És akkor most gondolj bele hogy rengeteg olyan több tagú család van ahol ugyanennyi a bevétel csak éppen négyen vannak...

Ez Magyarország tudnál belőle lefaragni valamennyit a kaján meg szerintem a rezsi is egy kicsit soknak érződik egy főre, de ez van, egyedül azért ki kéne jönni 180-ból szerintem.

2017. okt. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem tűnik problémásnak a felsorolás, de:

Fogj egy füzetet ÉS ÍRJ MINDENT! Még az automatás kávét is.

Úgy 2-3 hónap múlva ( de akár a következő teljes végén is) nézd végig.

2017. okt. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

nehany kiadasod nem tudom hova tenni


rezsi 50e ..

en is egyedul vagyok, nalam ez 25e forint futessel egyutt


+7e tv-net-telefon elofizetes


edzotermi berlet 10e eleg draga helyre jarhatsz

10e kozmetikumokra egy honapban? :o

szorakozas szinten 10e? minden hetvegen mesz valahova?

2017. okt. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Ezert dolgozol nem?
2017. okt. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is reálisnak mondható.


Én tudom ajánlani az androidos költségvetési alkalmazásokat. Írd fel mindig benne ha vásárolsz, meg kell nézni az egyéb apró költségeket, tranzakciós díja, havi kezelési díj bankszámlán, mert sok kicsi sokat el tud vinni.

2017. okt. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ahhoz minden héten elmenni valahova, hogy elmenjen az a tízezer. Én alkoholra költök kb 15 ezret havonta és otthon iszom meg. Amúgy jó ez a költségvetés. Talán a kaján tudsz többet spórolni. Figyeld meg, hogy milyen termékeket veszel meg. Pl. Konzerves borsóból jó a Teszkós is. Dolgoztam konzervgyárban, ugyan ott csomagolták a drágábbikat, ahol az olcsobbikat. Persze ezek a bio cuccok sem olcsók, ha veszel ilyesmit. Legtöbbet a kaján lehet spórolni. Ahogy javasolták, írd a kiadásaid forintra pontosan, de legfőképp, hogy a kajára mennyit költesz. Lehet, hogy nasira elmegy 10 ezred, csak nem tűnik fel.
2017. okt. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezen azért lehetne faragni.

Nem tudom, a rezsid pontosan miből áll, nekem kevesebb, de ez függ attól is, hogy hol laksz és milyen műszaki eszközeid vannak otthon.

Nekem pl. mindenhol LED izzó van, aminek minimális a fogyasztása, és a hűtőm, mosógépem is amennyire lehet, energiatakarékos, így az áramfogyasztásom kevés, havi 3.000Ft alatt van rendszeresen. A fűtésen nem tudok spórolni, talán panelfelújítás után, de az még kérdés, hogy mikor lesz. A víz nálam órás, annyit fizetek, amennyit használok, régen a szüleimnél átalánydíjas volt, pont azért váltottak órásra, mert egyes lakók visszaéltek az átalánydíjassal, és így azok is fizethettek többet, akik kevesebbet használtak, amióta órás, és annyit fizetnek, amennyit használnak, csökkent a vízdíj összege is.

A fodrász drága, nem tudom, mennyire vagy ügyes, de anyukám pl. megtanulta magának festeni és csak ritkán megy emiatt fodrászhoz (akkor, amikor vágatni is megy, festet is, de ha csak festeni kell, azt megoldja otthon magának), így olcsóbban jön ki. Hajfestékeket meg lehet jót is kapni olcsóbban. Anyukámnak pl. figyelnie kell az összetevőkre, mert van, amire érzékeny, szóval nem vehet meg bármit, de még így is olcsóbban jön ki, mint fodrásznál.

Ruhát milyen gyakran veszel, azt is átlagoltad, vagy minden hónapban veszel valamit? Azt mondjuk nem biztos, hogy muszáj lenne. Én sem vásárolok ruhát havonta. Általában csak akkor, amikor kell, ritkább az, amikor csak megtetszik valami, és az ára is jó éppen (vagy van kuponom).

A szórakozás igényfüggő, de ha megteheted, hogy figyeled az akciós lehetőségeket, ingyenes programokat, esetleg feliratkozol kuponos oldalakra, olcsóbban is kijöhetsz.

Kaja, tisztítószer, nem tudom, hol vásárolsz és hány főre, meg mire van lehetőséged, nem tudom, van-e szükséged speciális élelmiszerekre, mert azok nem olcsók, és ha az kell, azon nem lehet spórolni, de lehet olyan, amin igen. Én pl. felfedeztem egy jó kis kínai vegyesboltot, és amit tudok, azt ott veszek meg, mert olcsóbb, mint máshol, ezek főleg tisztítószerek, WC papír, tartós háztartási cikkek, tartós nasik (csoki, keksz, sós ropi...). Van, amit interneten veszek meg (eBay, aliexpress), és kivárom azt a hosszabb időt, amíg megérkezik, de megéri, és ha gáz van, nem érkezik meg, még mindig visszakaphatom az árát. Tescoba szokott járni a család, oda van kedvezménykártyám, amire gyűjtöm a pontokat, időnként küldenek kedvezményes kuponokat, a vásárlásokért kapott pontokat meg átváltják vásárlási utalványokba negyedévenként, ami levásárolható. Van Lyoness kártyám, van, ahol ezt is tudom használni (eBay, aliexpress, Groby...), és a vásárlás összegéből visszatérítés jár bizonyos százalékban, oké, nem nagy százalék, de sok kicsi sokra megy, és ezeket is beválthatom a partnerüzleteknél felhasználható utalványokra. Illetve ahova lehet, oda van kártyám, vagy pontokat kapok rá, amik átválthatók, vagy kedvezményt, vagy mindkettőt (DM, Supershop...).


Szerintem nézz körül, te mit tudnál hasznosítani, lenne-e valahova kedvezménykártya, pontgyűjtő, milyen a lakás jelenlegi felszereltsége, van-e kuponos lehetőséged... Aztán hátha.

2017. okt. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A rezsin lefaragni nem nagyon tudok, pedig nem pazarlok. 45-50 ezer sajnos egy hónapban. Mindjárt leírom mi mennyi:

Gáz: 10000 ft (átalány)

Áram: 4-5000 ft

Közös költség vízzel és lépcsőház takarítással: 15000 ft

Upc (net+tv): 7000 ft

Telefon: 7000 ft

Plusz alkalmanként lakásbiztosítás, stb, úgyhogy átlagba 50 körül van.

A szórakozásba minden benne van, mozi, kávé, iszogatás a barátokkal, kirándulás, úgy érzem erre nem költök sokat.

Ruhákat, kozmetikai cuccokat átlagoltam. Néha semmit se költök rá, néha 20 ezret is egy hónapban. Igyekszem itt is nézni az akciókat. A fodrász nem csak fest, vág is. Magamnak nem tudok megcsinálni, hosszú hajam van, és elég béna vagyok ilyen téren.

A kaja viszont szerintem is sok, nincs semmilyen allergiám, nem vagyok cukorbeteg, bár igyekszem egészségesen érkezni. Jó ötlet hogy írom a kiadásokat, ezt ki fogom próbálni. Lehet tényleg elfolyik a pénz valahol.

2017. okt. 29. 14:00
 9/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk nagyon sok a közösköltség, az tény. A 7000ft telefon az vezetékes vagy a mobilod? Manapság felesleges a vezetékes, elég a mobil. Ha viszont a mobilodon van internet, azt akár le is mondhatod. Párezer forintod abból is marad, ha nincs nagy szükséged az internetre. Azt a tízórát ki lehet bírni internet nélkül is és megmarad az ára. Írtad, hogy nincs semmilyen allergiád, szerintem akkor átlagos termékeket vásárolsz, csak túl sokat. Arra is figyelj, hogy ételt ne dobj ki. Ne rendelj pizzát, ha van a tegnapi kajából. Sajnos ismerek olyat, aki minden nap főz és kidobja az egyébként nem romlott ételt, ezzel rengeteg pénzt is kidob az ablakon. Készíts egy rendszert. Tehát keresel 180 ezret. 50 rezsi, 20 megtakarítás, 10 utazás (gondolom munkába), 6 a kutya. Csinálhatod azt, hogy akkor hozd ki a kaját havi 40 ezerből. Ha van egy fix kereted, és látod, hogy fogy a pénz belőle, jobban meg fogod gondolni, hoy mit veszel meg. Azt a +20 ezret, amit megtakarítasz ezzel, tedd át a megtakarításodba. Így legyen 20 ezer helyett 40 a megtakarítás. Én is így csinálom és jól működik. Van egy havi fix, amit mindig félrerakok, a többiből pedig fizetem az albit, kaja, gázolaj, édességek, utazás. És hó végén még így is marad 30-40 ezrem.
2017. okt. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Az a 60 egyáltalán nem sok, ha minden tisztító- és tisztálkodószert abból fizetsz, az étel mellett. Napi kettőezret sem költesz akkor ételre, mit akarsz még abból lefaragni?
2017. okt. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!