Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha utcára kerülnétek, hogyan...

Ha utcára kerülnétek, hogyan állnátok talpra?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, tanulok jelenleg, munkát nem találtam még, olyat amit suli mellett csinálni tudnék... Egy hónapja elmentem otthonról mert balhé volt, sokat bántottk... Egy ismerősnel laktam, minden erőmmel azon voltam hogy minél hamarabb találjak munkát.. Viszont addig nem tudtam beszállni a költségekbe... Úgy beszéltük meg hogy amíg ez így van én csinálok mindent. Főzés mosás takarítás .. Na de tegnap kidobott

Ezért utcára kerültem...

Egyébként alakulóban van egy munka..

Szóval arra lennék kíváncsi ti hogy állnátok talpra.... Mit csinálnátok?

Cuccaim meg vannak egy biciklitárolóban tudom meghúzni magam.. Van telefonon, töltő, ruhák, tusfurdo.. Könyvek.. Tanulni való....

Hogyan élnétek túl ezt az egy vagy több hónapot amíg még szobabérlésre sincs pénz? Hogyan oldanátok meg a dolgokat?


2017. okt. 29. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Rokonok, nagyszülő?
2017. okt. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Vannak rokonaim, akikhez mehetnék.

Vannak barátaim, akikhez mehetnék.

A korábbi barátnőimhez is bármikor mehetnék csövezni, mert jó viszonyban váltunk el.

Vannak ismerőseim, akikhez mehetnék 1 hónapra simán.


Amennyiben viszont senki sem fogadna be, akkor vannak olyan ingóságaim, amit ha eladok, tudok bérelni albérletet (vagy szobát).


Amennyiben nincs semmim és senkim, akkor...elgondolkoznék, hogy mi a francot csináltam az elmúlt 21 évben és passzív félévre mennék a suli esetében.

Utána olyan munkát keresnék, aminél biztosítanak valamilyen szállást. Ilyen például külföldön a szállodákban a takarítók munkája. Vannak olyan magyarországi gyárak is, akik munkásszállót biztosítanak.


3 hónapot bárhol kibírnék és a próbaidőszak végén felmondanék. A három havi fizetéssel pedig már bőven tudnék gazdálkodni.

2017. okt. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne mondd már, hogy nem tudsz pl. egy gyorsétterembe elmenni? Nyilván alja munka, de legalább lenne pénzed... Szórólapozás, takarítás, árufeltöltés, nagyjából akármi, csak legyen pénzed belőle.

Rokonok? ismerősök? Az egyetemnek van kollégiuma? Ott egy szoba nem kerül annyira sokba talán, ha más nem, még össze is lehet kéregetni az árát...

2017. okt. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Erdőben felvernék patakparti kalibát és ott elhédereznék a tábortűz mellett :D
2017. okt. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha tanulsz akkor felvehetsz diákhitelt. Később szívás lesz mert vissza kell törleszteni viszont 250-ből már 2-3 havi albérlet kijön, addig meg találsz melót.
2017. okt. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindenképp olyan munkát keress, ami ad szállást (BKK, összeszerelő operátor, MÁV). Ha a melód mellet van időd másra is, árulj hajléktalanújságot.


Ha további kérdéseid vannak, keress meg egy utcai szoc. munkást, vagy egy normális (nem demenses, nem alkesz) hajléktalannal beszélj, végül is ők a profik ilyesmiben. Lehet, krízisközpontot is tudnak ajánlani.

2017. okt. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!