Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a felnőtt...

Mit tegyek, ha a felnőtt életet megkezdve se tudom, mi akarok lenni?

Figyelt kérdés

Van munkahelyem, vannak bosszantó dolgok, de kifejezetten jó dolgok is, vannak pokol napok és kifejezetten jó napok. Bejárok szorgalmasan és vállalgatok túlórákat is, ha úgy van.


DE!


- Nem teljesen jól tűröm a monotóniát.

- Nem vagyok precíz. Tehát ha pontosan, aprólékosan kell csinálni - nem az én asztalom!

- Nem szeretek koncentrálni.

- Magamtól nem jövök rá a dolgokra, DE könnyen megértem, ha elmagyarázzák, onnantól viszont jól megy és onnantól egy kicsit kreatív is tudok lenni.


- Nem szeretek egy helyben ülni / állni.

- Nem szeretek a négy fal közé bezárva lenni.

- Nem szeretem a kötött napirendet, az 5+2 is egy börtön számomra, hiába van sok-sok-sok előnye.


- Rengeteg hobbim van és rengeteg dologról olvasok a neten, de egyikben se vagyok profi és egyik se domináns; hol ez tetszik jobban, hol az, hol két évig nem is űzöm, aztán 3 hónapra rákattanok...


- Amúgy járkálós, helyszínre kimenős dolgokat tudnék elképzelni magamnak.


Csinálom az irodai munkákat. Ha a jelenlegivel gond lesz, csak kapok irodai munkát, adminisztráció, szakmában vagy bármi.... Reménykedem benne.

De nem egy életcél.


Legszívesebben kb. vállalkoznék, de az nem egyszerű!


2017. okt. 29. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Ilyesmi vagyok én is, mint amilyet te leírtál. Viszont nekem helyszínre kimenős munkáim vannak. Ebbe nem úgy lehet beleőrülni, mint a 4 falas munkába, de bele lehet. Nekem így pár hónapig érdekes volt, most már inkább fáj.

Legjobb lenne szerintem távmunkában programozni aztán sokszor elmenni kirándulni vagy random sétálni.

2017. okt. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ingatlanközvetítő? Elmászkálós, nem monoton, valamilyen szinten te osztod be az idődet, nem kell különösebben koncentrálni és magadtól rájönni dolgokra. El kell végezni egy ilyen tanfolyamot és keresnek cégek ilyen munkaerőt. Aztán ha kitanultad, önállósodhatsz is.

Amúgy azért a nem kellően erős oldalaidat, pl precizitás fejleszteni kell. Te is elvárod mástól a precíz munkát.

2017. okt. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Pl. a házimunkához se mindig kell precizitás.


Van munka, amihez kell, de van dolog, amihez nem.

A futáshoz nem kell, szerintem a főzéshez se, bár a szép tálaláshoz már igen.


Egyszerűen lehangol a steril, mesterséges zárt tér, amikor kint jó idő van.

2017. okt. 29. 15:30
 4/5 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján valami szakmát kellene tanulnod és lehetnél asztalos, szobafestő, villanyszerelő vagy bármi hasonló. ezek többnyire olyanok, hogy megmutatják mit kell csinálni és akkor azt csinálod. Ezek majdnem mind kimenős a munkák és ha vállalkozásként csinálod, akár egyéni vállalkozóként, akkor nem 5+2-es lesz, bár nem tudom, lehet amúgy sem olyan.
2017. okt. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Van ilyen női munka is?
2017. okt. 29. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!