Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért nem tudja megérteni...

Miért nem tudja megérteni anya, hogy én ilyen körülmények között nem akarok gyereket? Ezt komolyan magyarázni kell egy felnőtt nőnek?

Figyelt kérdés

Terhes lettem 20 évesen.

A barátom, anyukám és az orvosom tud róla. Nem fogom megtartani, ezt eldöntöttem. Viszont ezt sem a barátom, sem anya nem bírja megérteni...

A barátom teljesen gyerekesen áll hozzá, hogy "gondoljak bele, milyen gyönyörű babánk lenne a génjeink miatt", meg hogy legalább 3-4 évig pihenhetnék, stb. Igen, cukik a babák, de kb. amíg el nem kezdenek sírni. A barátommal pedig most leszünk együtt 13 hónapja és 22 éves létére ez a leghosszabb kapcsolata... Szeretem, de tudom, hogy a baba is ideig-óráig lenne neki érdekes.


A másik pedig, hogy hiába van jó anyagi helyzetünk (mindkettőnknek lakás, autó, nem kell dolgoznunk az egyetem mellett, általában étteremben eszünk, van pénzünk utazni, szórakozni), az nem a mi pénzünk. Hanem a szüleinké. Én pedig nem akarok az ő pénzükön gyereket nevelni. Ezt pedig anya nem érti meg, azt mondja, hogyha kell, akár 30 éves koromig is támogatnak anyagilag és megvesznek bármit, amit szeretnék.... És hogy ő mennyire szeretne unokázni, segítene mindenben, akár az éjszaka közepén is jönne, ha hívjuk.

Mindig felhozza ezt a témát, pedig elmondtam, hogy nem szeretnék erről többet beszélni, biztos vagyok a döntésemben és elég nevetséges lenne úgy babáznunk, hogy közben a szüleink utalgatják nekünk a pénzt és fizetik a számlákat, meg a benzint.


Szerintetek mit csináljak, hogy elfogadja, vagy legalább ne szóljon ebbe bele?


2017. júl. 24. 10:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/172 anonim ***** válasza:
25%
A te döntésed, nem kell hogy bárki elfogadja. A te tested, a te döntésed. A kapcsolatod viszont nem hiszem, hogy túléli ezt. Nem kérdezted az igaz, de én a helyedben megtartanám, bár megértem, hogy te miért nem akarod.
2017. júl. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/172 anonim ***** válasza:
17%
1-es vagyok, az lemaradt hogy 21N, 1 éves kisfiú anyja.
2017. júl. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/172 A kérdező kommentje:
Hát ha szakítunk, akkor még jobb, hogyha most, mondhatni a kapcsolatunk elején. De én bízom abban, hogy ezt megoldjuk majd és túljutunk rajta (eddig minden jel erre mutat).
2017. júl. 24. 10:35
 4/172 anonim ***** válasza:
25%
tudod, mások összetennék a kezüket, és hálát adnának a Jóistennek, hogy ilyen szituációban ennyi támogatóra leltek. Pénzetek van, anyukád segítene, a gyerek apja is szeretné a kicsit, te meg rohannál kapartatni...
2017. júl. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/172 anonim ***** válasza:
77%
Igazad van. Addig nem vállalnék gyereket amíg nincs saját fix jövedelmem! A szülőket bármikor érheti valami, betegek lesznek stb. De kisbabával egyetem után kicsi az esélye, hogy kapsz majd munkát. A gyereket nem elég megszülni, felnőtt koráig el is kell tartani.
2017. júl. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/172 anonim ***** válasza:
20%

Ennek az abortusznak nem most fogod érezni a súlyát, hanem majd amikor már tervezitek a gyereket, esetleg már újra be is költözik a pocakodba.

A feltételeitek adottak, ezért nem értik meg a hozzátartozók.

Ha most így éltek, vajon lesz olyan, amikor már csak a saját lábadon állsz? (elgondolkodtam, hogy amíg anyu/apu által vett lakás, kocsi van az ember s*gge alatt, addig lehet-e egyáltalán ilyenről bmikor is beszélni) És akkor meg fogod tudni teremteni (ugyanezt) az elvárt életszínvonalat? Mert ha nem, akkor jön az, hogy tk a gyerekvállaláshoz sosincs alkalmas idő. Mindig van mire várni.


Ettől függetlenül a te döntésed, és bár anyukád unokájáról, párod gyermekéről is döntesz, senki nem szólhat bele, ha nem akarod megtartani.

Mivel eldöntötted, ezért tök felesleges is azon túrázni, hogy elfogadják v ne szóljanak bele, hiszen ez sem változtat semmin.

2017. júl. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/172 A kérdező kommentje:

Csak én nem akarok más nyakára gyereket szülni. Meg amúgy sem. Nem érzem késznek magam arra, hogy mindenről lemondjak, feladjam az egész életemet.

Arra pedig nem alapozhatok, hogy majd anyuék és a barátom családja úgyis eltart minket. Mert mi lesz, ha az apukáját baleset éri és soha többet nem tud műteni?

Vagy ha az én apám vállalkozása csődbe megy, esetleg anyukámmal történik valami?

Akkor majd jöjjek ide és kérjem a ti pénzeteket, hiszen ti is mondtátok, hogy tartsam meg?


És amúgy is, nem bízok annyira a barátomban, hogy egy ilyen döntésben hallgassak rá. Ismerem évek óta, 22 éves létére olyan, mint egy éretlen kamasz.

Folyton bulizik (nem csak alkohollal), saját maga mindennél fontosabb neki, fogalma sincs arról, milyen egy kisbabával az élet. Én pedig nem fogok egyedül gyereket nevelni, amíg ő éli világát. Szeretem, de egyáltalán nem tartom felelősségteljes embernek. Úgy pedig nem fogok gyereket vállalni, hogy csak bízhatok abban, TALÁN észhez tér és megváltozik.

2017. júl. 24. 10:44
 8/172 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem kár volt bevonni őket ebbe. Jobb lett volna csendben elintézni. Max még azt lehetne beetetni velük, hogy elvetéltél. Úgyis ugyan az a kettő csak az egyik spontán a másik művi. Azt meg már nem kell az orrukra kötni, hogy egészen pontosan melyik volt neked.
2017. júl. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/172 anonim ***** válasza:
24%

" A te tested, a te döntésed. " Hát ez pont nem, ez két ember döntése , két testből lett ez a magzat.

De az a legritkább amikor minden ideális egy gyerek neveléshez.

A kor, az egyetem, a munkahely, a fizetés, a lakás, a kocsi, a szülők, a segitség. Gyereket akkor kell vállalni amikor úgy érzi mindkét szülő hogy felelősen feltudják nevelni.

2017. júl. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/172 anonim ***** válasza:
12%

" Én pedig nem fogok egyedül gyereket nevelni, amíg ő éli világát."

ez az ember mellett akkor is azt fogod tenni, ha benő a feje lágya. az orvosfeleségek sorsa bizony ilyen :o

2017. júl. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!