Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik régebben vidéken éltek,...

Akik régebben vidéken éltek, de vágytak Budapestre, és végül fel is költöztek oda, nektek beváltotta a főváros a hozzá fűzött reményeket?

Figyelt kérdés

Vidéki vagyok, és kissé unom már az itteni életet. Azt, hogy nulla a kulturális élet, alig van érdekes rendezvény, érdekes ember. Nyomaszt, hogy szinte az összes korombelit ismerem a városból, így kevés az esély arra, hogy új embereket ismerjek meg, új barátokat szerezzek, esetleg összeismerkedjek egy különleges lánnyal. :)


Néha fel-feljárok pár napra Pestre, és mindig remekül érzem magam ott, össze nem tudom hasonlítani azzal, amilyen itthon az élet számomra.


Jövő ősztől megyek egyetemre, és nagy az esély, hogy a fővárosba kerülök majd. Várom már, de kissé aggódom is, hogy az egész csak egy illúzió, és hosszútávon ott se érezném jól magam. Ezért kérdezem azokat, akik hozzám hasonlóan éreztek: Nektek milyen volt Budapestre költözni, beváltotta-e a hozzá fűzött reményeiteket?



2017. okt. 29. 15:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Eddig akikkel beszéltem, 5-ből 4 ismerősömnél általában beváltja, eszébe sincs visszajönni, mikor rákérdezek, hogy mik a tervei.

Egyébként én is vidékről fogok odaköltözni, eddig szintén 1-1 napokra szoktam menni, akkor mindig jó szokott lenni.

2017. okt. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nálam hamar szertefoszlott az a rózsaszín köd :)

Jó dolog, hogy hajnalban is bármikor hazajutok, de a BKV kiakasztó.

Sok az ember, a háromnegyede bunkó, a beülős helyeket hamar meg lehet unni.

Hiányzik a szép zöld terület, a levegő, büdös van az utcák koszosak. Minden nap a friss, reggeli kutyahúgy illata köszönt munkába menet :D

A szomszédok sokszor idegesítőek és nem lehet nyugodtan hangoskodni, mert valaki biztos, hogy beugat érte. Unom, hogy azt is hallom, ha valaki elfingja magát és hogy legalább húsz ember él körülöttem, gyakorlatilag a személyes teremben.

2017. okt. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

en egesz eletemben itt eltem kisebb nagyobb megszakitasokkal


a BKV kiakaszt

az elso honapban megveszed a berletet es jaj de jo hogy mindenfele mehetsz ejjel nappal, sokfele embert latsz, jossz messz ide oda

aztan letelik az elso honapban es a masodikban azon agyalsz hogyan es mikent legyen kocsi....


rengeteg a koszos apolatlan ember


a beulos helyeket nagyon hamar megunod

azok is eleg tisztatlanok kivetel nehanyat amit kevesen latogatnak mert olyan draga

pl egy starbucksba akkor sem ulnek be ha nekem fizetnenek

a szekek asztalok koszosak a kave ihatatlan es a kiszolgalas kritikan aluli


igen, a kiszolgalas budapesten borzalmas

bemesz egy boltba, etterembe, kavezoba es olyan a kiszolgalas mintha neked tennenek szivesseget....

2017. okt. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én öt éve költöztem fel, azóta is minden nap rácsodálkozok arra, hogy milyen szuper helyen élhetek.

A Bkv-n kevesebben vannak, mint a reggel negyed nyolcas Mucsaröcsöge-alsókismelléki buszon (tetszőlegesen behelyettesítettem a településem nevét, mert tényleg), és nem is egy órán át zötykölődsz rajta, hanem 20 percig...

A beülős helyeket én se szeretem, de tetszik, hogy emberek vannak az utcán, nem a... semmi.

Van bolt az éjszaka közepén is, bármikor kimehetek az otthonomból, a szomszéd leszrja, hogy kivel mit csinálok, amíg nem csinálom túl hangosan.

A leghosszabb munkanélküliségem egy hónap volt, és mindig jó munkáim vannak, normális emberekkel.

Mikor hazalátogatok, egyre nagyobb a kontraszt. Minden kihalt, minden kipuszult. Ha a pesti barátaimmal beszélgetek arról, hogy milyen volt kamasznak lenni, ők nagy bulikat, ökörködést, csupa vidámságot emlegetnek... Amennyire én vissza tudok emlékezni, mindig szomorú voltam, amíg le nem érettségiztem és el nem költöztem.

Nyilván a város se való mindenkinek, de a jövőd és a megélhetésed szempontjából jobb, ha már itt is tanulsz (mondjuk az albérletárak brutálisak a vidékhez képest)

2017. okt. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Amit a hármas ír, azt meg egy kezemen meg tudom számolni, hányszor tapasztaltam. Mondjuk én mindig mosolygok, és kedves vagyok a személyzettel, ha bemegyek valahova ;)
2017. okt. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem váltotta be. :D De szeretik itt lenni. :) Néha gyűlölök, de összességében szeretek.
2017. okt. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok bulizós, néha moziba elmegyek. A hobbijaimhoz pont a vidék passzolna.

Nem bírom elviselni a tömeget és akkor érzem jól magam, ha úgy gyaloglok végig egy utcán, hogy senki se jön szembe.

Imádom a sok fát, a sok zöldet, növényeket gondozni.

Teraszon vacsizást és kerti sütögetéseket, medencés "bulikat" tudok elképzelni magamnak - sőt, erről álmodom. :)


Budapesti vagyok, bár... nem mondanám magam tősgyökeresnek.

Bocsánat az OFF-ért.

2017. okt. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

4-es, én is ezt érzem.

7-es, igen, megértem, hogy van akinek a vidék jön be inkább, semmi gond vele, de én meg nem ilyen személyiségű vagyok.

2017. okt. 29. 20:28
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem személyiségfüggő. Nekem mindenképpen vidéken/kisvárosban/községben a helyem, legfőbb álom/célom.



Amúgy meg Budapest jó város, szép és minden területen fejlődik. :)

2017. okt. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Szerintem is az, 9-es.
2017. okt. 29. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!