Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » (egy tizenéves kiakadása...

Ka.ka.o kérdése:

(egy tizenéves kiakadása következik) Mi értelme? Felesleges teher nehezedik ránk, de a végén mindez mit sem ér.

Figyelt kérdés

Tagadja-e valaki, hogy a világ hatalmas terhet tesz az ember vállaira? Teher, felelősség, kötelességek tömege van a vállainkon, de ezek egy része felesleges.


Az emberek nem tudják, hogy meg fognak halni? Ha az emberre halál vár, miért tölti felesleges dolgokkal az idejét? Mi értelme van olyasmit tanulni, aminek a 70%-át elfelejtem? Mi értelme magas társadalmi rangra, sok pénzre törekedni, amikor az ember halálakor ezek mindegyike a semmivé lesz? Mi értelme nagy vagyonra szert tenni,a pénzt hajkurászni, mikor a világból úgysem viheted ki?


Az embert lefoglalják a mindennapi teendői, a munkai teendők, az iskolai feladatok, de ezek egy része teljesen felesleges. Mi értelme van emberek ezreinek megpróbálni megfelelni, és mi értelme a szelet kergetni? Hisz úgysem kapjuk el. Mindenkinek megfelelni nem lehet, a legnagyobb társadalmi rangod sem lesz, és a leggazdagabb sem leszel. De ha az is leszel, mi haszna van annak? Hisz csak kapzsivá és mohóvá tesz, megelégedni sosem fogsz.


Mi haszna van a versengésnek, arra törekedni, hogy jobb legyél a másiknál?


Nem kellene inkább valami sokkal fontosabbra törekedni? Az élet értelmét keresni, keresni és kutatni az igazságot? Miért cseréljük el az aranyat holmi műanyagra?


Csak szerintem pakol ránk rengeteg felesleges terhet a világ?


2017. nov. 1. 10:07
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Aki azt mondja, nincs igazam, tegye fel a kérdést: "Ha csak egy évem lenne hátra, és tagadhatatlanul szembesülnék vele, hogy meg fogok halni, ugyanígy tölteném az életem?"
2017. nov. 1. 10:11
 2/21 anonim ***** válasza:
56%

"Ha csak egy évem lenne hátra, és tagadhatatlanul szembesülnék vele, hogy meg fogok halni, ugyanígy tölteném az életem?"


Persze hogy nem. Azt a kis félrerakott pénzem is elverném, amit eddig össze gyűjtögettem. De az a baj hogy abból a töredékét sem tudnám valóra váltani az álmaimnak. Szóval a maradék 364 napba amíg meg nem halok, azon agonizálhatnék, hogy mennyire nyomorult volt az életem és mennyi álmom nem vált valóra.

2017. nov. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%
El tudod magyarázni, hogy mièrt a fèlelem ès az elkerülhetetlen vèg nevèben kèpzelegsz a jövőről? Csak mert ez nem eredmènyez fejlődèst. Semmit amire azt lehetne mondani, hogy fejlődès. Tudod-e ennek az okát?
2017. nov. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
66%

Azért tanulsz kezdetben sok balomságot is, hogy később azok használatával elérj sikerélményt, életérzést, élményeket testi-lelki téren...melyekért érdemes élni, de sajnos ezekhez már sokszor a lóvé is kell, ezért dolizol vagy lopsz.


Mellesleg, ezért tudsz most itt írni, mert nélküle csak néznél ki a fejedből s lehet nem is beszélnél...


Ha meg nincs életkedved és nem is akarsz, akkor fejezd be az utazásodat az életben.


Mindenkire annyit lehet pakolni, amennyit hagy...

2017. nov. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Ó, én nem félek. Egyáltalán nem. Pusztán feleslegesnek tartom azt, hogy olyasmivel foglalkozzak, amiből nincs valódi hasznom (pl mert elfelejtem), és ami nem is hoz számomra örömet. Szó sincs arról, hogy minden fejlődést feleslegesnek tartok, az önfejlesztés számomra nagyon fontos. Tanulok, sokat, és érdekel is. Bal kézzel is elkezdtem írni tanulni.


Szó sincs arról, hogy szerintem minden emberi tevékenység felesleges, a fejlődés felesleges. De vannak felesleges dolgok, amik lefoglalják az embert, és nem marad ideje a fontosabbakra.


Egyszerűen azt mondom, hogy az embernek arra kellene törekednie, ami valóban fontos, olyan célokat kitűzni, amiket valóban akar, és amik örömet hoznak, nem pedig MINÉL TÖBB pénz megszerzésére törekedni. Karrierre törekedni szintén felesleges, de csak akkor, ha azért törekszik rá, hogy magasabb társadalmi rangja legyen. Ha azért akarja, mert ez az álma, és ez örömet, megelégedést fog neki hozni, hát hajrá!



És hogyne eredményezne fejlődést! Ha az ember felismeri, hogy nincs hatalma a halál felett, talán foglalkozni fog a fontosabb dolgokkal, jobban fogja értékelni azt, amije van, jobban fogja értékelni az embereket önmaga körül. Nem volna ez fejlődés? Talán keresné az élet értelmét, és talán meg is találná, törekedne elérni. Nem volna ez fejlődés? De amíg az apró mindennapi kötelességek teljesen leterhelik az elméjét, elszívják minden erejét, addig ez nem fog menni.

2017. nov. 1. 10:48
 6/21 anonim ***** válasza:
85%

Bizony, az élet értelmét nem kell keresni, mert ismerjük. Úgy hívják, fejlődés. Fejlődés minden lehetséges értelemben, amire tapasztalataink révén teszünk szert. Ehhez pedig fontos életben maradni és életet teremteni, mert maga az élet az a közeg - akár a halaknak a víz -, amiben a fejlődés végbemegy; nem működik nélküle. És minden ennek van alárendelve.

Társadalmilag olyan korban élsz, ahol a pénz elengedhetetlenül szükséges az élethez. Ha valaki - fejlettségéből fakadóan - olyan szinten áll, ahol (még) nem ismeri fel, hogy miből és milyen áron tud túlélni, az értékrendi hiba folytán mást és máshogy tart fontosnak. Ilyen akár a hiúság, vagy a törtetés, az önzés, de hála a magyarságunknak egy fél könyvtárnyi jelzőt fel tudnánk sorolni a negatív és/vagy haszontalan tulajdonságainkra.

És végül, igaz, hogy a koporsón nincs zseb, de az út, amíg odáig eljutunk, tapasztalatainkkal lesz teli, ami talán furcsán hangzik, de halálunk után hasznosulhat. Próbáld felfogni úgy, hogy a fejlődés nem ér véget az élettel, a létezésben hasznosul.

2017. nov. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%
Azért a pénzre szükség van, sokszor az ember álmainak megvalósításához. Én pl. Utazni szeretek - pénzbe kerül. Vagy mondjuk szeretnék beteg gyerekeket vagy állatokat segíteni - pénzbe kerül. Egy gyereket felnevelni is pénzbe kerül. Munka és pénz nélkül éhen halnánk és megfagynánk. Nem végezhet mindenki olyan munkát, amit imád, mert mondjuk akkor ki gyűjtené össze a szemetet? A társadalom nem működne, ha nem dolgoznánk és tanulnánk olyat is, amit nem szeretünk.
2017. nov. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

"Egyszerűen azt mondom, hogy az embernek arra kellene törekednie, ami valóban fontos, olyan célokat kitűzni, amiket valóban akar, és amik örömet hoznak"


Nekem az ilyen jellegű céljaim erősen össze függésbe hozható a pénzel, vagy annak a hiányával. Na ilyenkor mi van?



Mi van ha valakinek példának okáért az az álma hogy vitorlás hajó versenyző lehessen? Ami mint tudjuk egy elég drága luxus hobbi. Szóval ha egy csóró senki akkor cseszheti. Nem lehet boldog, mert nincs pénze. Ilyenkor mi van, na erre válaszolj légyszíves.

2017. nov. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
51%

Érzem és szomjazom a soraidat. Engem sohasem érdekeltek a presztizs-szerü kirakatéletek. Mélységesen megvetem azokat, kik csak a pénz után futnak, és életük egyetlen értelme, hogy jobbak legyenek és többet érjenek el azoknál, akiket a barátaiknak hazudnak.

Ne foglalkozz azokkal ,akik lehurrognak! Sok ember soha nem fogja megütni azt az értelmi színvonalat, melyre te már tizenévesen eljutottál.


Ha van még mondanivalód, írj!

25f

2017. nov. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Andizsuzsi ***** válasza:
54%

"Mélységesen megvetem azokat"

Hú de felsőbbrendűnek tetszel lenni.


Kérdező! Belegondoltál abba, hogy ha mindenki úgy gondolkodna, mint te, akkor most nézegetnél egy silány pattintott követ, mert minek szebb, jobb, nagyobb, élesebb?

A világ semmilyen terhet nem pakol rád. Vannak alapvető kötelezettségek, amik a társadalomból adódnak, amiben élsz. A többi a te választásod.

2017. nov. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!