Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mire változtathatnám a vezeték...

Mire változtathatnám a vezetéknevem? (Csak magyar/magyaros nevekre szabad? )

Figyelt kérdés

Én a “Weiss“-ra szeretném, de mivel csak magyar vagy magyaros hangzású név lehet, így akkor “Weisz” kellene legyen írásban?

Nagyon nem értek ehhez, ezért is fordulok ide segítségért.



2017. nov. 1. 18:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
A Weisz tipikus zsidó név, ezzel azért tisztában vagy?
2017. nov. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Fehér-re. Ne cifrázd.
2017. nov. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy zsidó név.

Valami német nevet szeretnék, mivel Németországban élek.

Egy más német nevet meg magyar írásmóddal érdekes elképzelni.

2017. nov. 1. 19:04
 4/11 anonim ***** válasza:
legyél Turul. annál magyarabb nem is lehetnél.
2017. nov. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Pont, hogy német nevet szeretnél, mivel a mostani családnevem gyakori Magyarországon és a németek nem tudják kimondani.
2017. nov. 1. 19:52
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól hogy Németországban élsz, magyar maradtál, magyar az anyanyelved - a németek hamar megtanulják, hogy kell kiejteni a neved, jó a nyelvérzékük. Egy fekete nő, ha szőkére festi a haját, nem lesz szőke nő. Egy ősz ha befesti barnára, nem lesz fiatalabb. És sorolhatnám, az identitásod marad.

Egy magyar sem lesz német, ha német nevet vesz fel.

2017. nov. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Megértem azt, amit ki szeretnél fejteni de egy német soha sem tud kimondani egy olyan betűt (vagy betűket), amik a nyelvében nincsenek és soha nem is hallott róluk. “Gy” és “ny”.

A keresztnevem teljesen normális, ám a “Nagy” családnév nem csak gyakori, hanem nehéz is egy német számára.

De egy Müller stb. jobban a szájukban lenne, mint egy Nagy vagy bármilyen, számukra kimondhatatlan név.

2017. nov. 1. 20:38
 8/11 anonim ***** válasza:
Miért baj, ha másként ejtik ki. Nagybátyám Hegedűs amit Franciaországban Egedüsznek ejtenek. Sosem bántotta,még tetszett is neki. Szerintem maradj meg annak aki vagy. Gondolom úgy ejtik ki a neved mintha kicsit pöszék lennének. Ettől máris más vagy. Nincs ezzel semmi baj.
2017. nov. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Sajnos már csak "magyaros" nevek vannak,igazán csak magyar már nem nagyon. Munkám miatt sokat találkozok cigány emberekkel és rá kellett jönnöm, hogy már nem igazán van olyan magyar családnév, amit nem találsz meg cigányoknál is.Most találkoztam Vécsei,Király,Dajka nevű, totál cigányokkal.Már nem csak a Kolompár,Rostás,Orsós,Rajkó.. név ami cigány név lehet.Sajnos ez van!
2017. nov. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szilárd47 válasza:
Én semmi pénzért nem változtatnám meg a magyar családnevemet. Szerencsée ezzel nem vagyok egyedül. Volt olyan Németországban élő ismerősöm, aki rgaszkott ahhoz, hogy a névjegytábláján ékezetes formában szerepeljen a neve. név nem csupán egy admnisztrációs adat, hanem az identitásodra is utal. Ha ez neked nem kjjelent semmi (mint ahogy a kérdésfelvetésed már eleve erre utal) akkor dobd el, és legyél Weiss. Bár ez nem szokásos, de ha neked ez valóban nagyon fontos, akkor bizonyára keresztül tudod vinni. De ha a magyar voltod demonstrativ megtagadása neked ennyire fontos, akkor ne éllj meg féluton. Ne is beszélj magyarul, hiszen nem eléggé németes! De, ha szabad kérnem, ne is irj egy magyar fórumra magyarul. Nyilvámn bőségesen találsz német nyelvű helyeket. Egyébként Németországban sem mindenkinek echte német a családneve.... Csak mondom ...
2019. dec. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!