Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Titeket mi motiválna arra...

Titeket mi motiválna arra hogy változtassatok az életmódotokon?

Figyelt kérdés
21 éves srác vagyok, és azzal van a gondom, hogy nem igazán szeretek sportolni. Nem vagyok elhízott (sőt kimondottan vézna vagyok, meg sajnos mellé magas is), viszont az egészségemnek nem tesz jót hogy sosem mozgok csak a tévé vagy a gép előtt tespedek. Agyilag nagyon is tisztában vagyok vele, hogy szükségem lenne a mozgásra, de sajnos mindig győz a lustaság, meg az, hogy nem igazán látom az eredményét, ugyanis sportoltam korábban, úsztam, konditerembe is jártam egy darabig, sőt még otthon is csináltam gyakorlatokat, mégsem vagyok sem izmos sem jó közérzetű, így nem igazán tudom mivel motiválni magam arra hogy kimozduljak sportolni. Természetesen így sokkal kevésbé nézek ki jól mint nézhetnék, a lányok sem kedvelnek igazán. Milyen motivációt találhatnék aminek következtében újult erővel vághatnék bele valami edzésprogramba? Nektek mi adott hasonló helyzetben lökést?

2017. nov. 2. 22:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Akarat elhatarozas. Amugy meg minden hidd el szokas kerdese. Ha soha nem sprotoltal rendeszeresen, akkor nehez lesz raszokni. De ha egyszer raszoksz, akkor menni fog. Mert ebben az eletben minden de minden szokas kerdese, es a lustasagot meg a teve illetve komputer elotti uldogelest konnyebb megszokni.

Egyebkent azt hogy sportoltal korabban es nem volt eredmenye, sem a kozerzeted nem javult, azt nehezen hiszem. Vagy ha igen, akkor valoszinu nem csinaltad eleg rendszeresen, vagy eleg ideig. Heti egy alkalom semmit nem er, heti ketto csak a szinten tartashoz eleg, heti harom kell hogy lasd az eredemenyet, es melle az sem mindegy hogy mit eszel.

Biztos vagyok benne, hogy ha elhatarozod es kovetkezetesen tartod magad hozza, meg lesz az eredmenye.

2017. nov. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok ezzel, csak nekem meg az elhízottság miatt kellene sportolnom. Számomra egy futópartner tudna motivációt adni, így ha pesti vagy, keress fel!


25f

2017. nov. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a tippeket! 2-es: sajnos igen messze lakok Pesttől (majdnem 200 kilométerre), szóval ez nem fog összejönni, de remélem találsz valakit akivel igen, sok sikert neked is! 1-es: vagy 2 hónapig edzettem otthon (is), konditerembe kétszer 3 hónapot jártam, úszni pedig még suliban. Egyiknek sem lett komolyabb eredménye sajnos.
2017. nov. 2. 23:39
 4/13 anonim válasza:

A barátom viccesen megjegyezte hogy nagyobb hasam van, mint neki.

Nem vagyunk túlsúlyosak, csak pont úgy ahogyan te lusták vagyunk, meló mellett nincs kedvünk edzeni.

Viszont az ominózus eset óta felülésezek. Indulásnak nem rossz.

2017. nov. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha ket harom honap utan abbahagyod, akkor hogy varsz komolyabb eredmenyt? Foleg ha csak heti ket alkalommal cisnaltad. Uszas meg a suliban? De hat annak harom eve volt, nem?

Ha nagy ido kozokkel csinalod es nem rendszeresen es sokaig, akkor nem lesz lathato eredmeny.

2017. nov. 3. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az eddigi sikertelen életem, tragédiák, az állandó lúzerség. Szóval kezd elegem lenni a Karma K×a szerepből.
2017. nov. 3. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Engem a kisfiam motivált, és mikor rájöttem, hogy mikor annyi idős lesz mint én, addigra az olyan testalkatú pasik mint én voltam, rég halottak...
2017. nov. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nemrég akartam beiktatni itthonra is tornát, mert végre lett hely, erre bedurrant a kezem a munkától és lett egy fincsi kis ínhüvely gyulladásom, ami hetekig nem akart elmúlni. Szóval most ez akadályozott abban, hogy többet mozogjak. Már meg van tervezve az egész, csak el kell kezdeni, de ez a vacak kegyetlenül fájt, és mikor már azt hittem, vége, és jobban mertem vele mozogni, akkor ismét, na, vissza a fásli, krém... Most stresszlabdával erősítem, és ha nem tér vissza hétvégén ismét, akkor jövő héten elkezdem az új tornát.
2017. nov. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Motivációs erőt, ad ha nem vered ki. Edzés kedd csüt szombat. Ha fxt versz edzés hellyet heti 3x persze, hogy nincs kedved nekiállni sportolni. Ne feledd a boxolók sem abból áll az életük, hogy szexelnek. A szexmánia lúzerek életmódja.
2017. nov. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Engem az motivált arra, hogy elkezdjek úszni, hogy van egy enyhe gerincferdülésem. Úgy tervezem, hogy heti 3 alkalommal csinálom majd. Szóval ja.. Elhatározás kérdése. Nehéz elkezdeni, -főleg egy olyan lusta embernek, mint én :D-, de megéri.

Hajrá!

2017. nov. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!