Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire változtattatok az...

Mennyire változtattatok az életmódotokon, miután gyereketek született?

Figyelt kérdés
Én továbbra is kávézom (napi 2) és ha nem is minden nap, de egy kiadósabb étel után simán megiszom egy pohár bort (kb 10 nap alatt fogy így el egy üveg). Látom,h sokan ezt furcsállják. Én meg ezen lepődöm meg... Azért annyit nem változtam az anyasággal, h nem szeretném, amit előtte és a babának ezzel egyáltalán nem ártok, nem is árthatnék nyilván. Ti hogy vagytok vele?
2014. júl. 16. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Amíg szoptattam,addig nyilván nem ittam sem koffeint,sem alkoholt. Gondolom,te is úgy érted,hogy nem szoptatsz,ezért nem árt a babának? Hát szerintem ennyi belefér. Olyasmi,hogy mondjuk valaki baba után is hetente jár bulizni,az nekem már sok,de amit írtál,abban semmi durva nincs.
2014. júl. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kávézom, időnként iszom alkoholt is és bár ritkán, de buliba is megyünk a férjemmel.
2014. júl. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

természetesen nem terhesség, vagy szoptatás alatt :)


akkor nagyon kényesen betartottam minden "szabályt"

2014. júl. 16. 15:44
 4/10 A kérdező kommentje:
semennyit se járok bulizni, nem is az a korosztály vagyok, aki gyerek mellett erre pörögne :D
2014. júl. 16. 15:45
 5/10 anonim ***** válasza:

Sem a terhességem, sem a gyerekszülés után nem változtattam az étkezési szokásaimon. Csak az első hónapokban nem ettem puffasztó ételeket. Sőt. Nem is töltöttem minden percemet a babámmal. Már 2-3 hónaposan két szopi között ráhagytam valamelyik mamára egy-két órára. Nem lettek betegek a gyerekeim.

Csak ma mindennel ijesztgetik az anyukákat.

2014. júl. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

A legnagyobb életmódváltás bizony nem a kávézás körül volt, hanem az első időkben az alvás-ébrenlét egyensúlyán :)

Ami változott- úgy tánik örökre az az, hogy nincs már 9-10ig reggeli ébredezés, lustálkodás az ágyban és kétszer is jól meggondolom épp a minden napi koránkelés miatt az éjszakázást.


Sokkal többet vagyok szabad levegőn, jobb szervező lettem, többet kirándulunk, többet kreatívkodom, kézműveskedünk, ami nekem is örömet okoz (még a gyurmacsiga is :)- sokkal több a vidámság az otthon töltött időben, pl. társasjátékozás.


A baráti társaságunk megmaradt, a színtér inkább hozzánk tevődött át az első időkben.


Esti, éjszakai programok már kevésbé vannak kisgyerekkel, de ez is csak időleges állapot- viszont napközbeni pedig több.


Sokkal inkább lettem előrelátóbb és jobban bánok a pénzzel, felértékelődött a megtakarítás jelentősége szinglikoromhoz képest.

2014. júl. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sokkal kevesebbet alszok, ingerlékenyebb vagyok ezért :(
2014. júl. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kávé,egy egy pohár bor gyerek mellett is belefér...dohányozni soha nem dohányoztam sem én,sem a férjem.Ezen nem volt mit változtatni. Bulik? 2-3 évente 1x megyünk el,házibuli...ez az.De elég. Valahogy már nem vagyunk a régi parti arcok. :D 3 gyerek van, a szilveszterek már itthon telnek,de nem hiányzik az esze veszett ivászat,és bulizás. Pihenni régen sem tudtam rendesen,most sem. Kezdek beletörődni. :)
2014. júl. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Csak kávézom, napi 2 tejjel, cukorral.


Cigi, pia, energiaital - már a múlt, undorodom is az összestől.

2014. júl. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"A legnagyobb életmódváltás bizony nem a kávézás körül volt, hanem az első időkben az alvás-ébrenlét egyensúlyán :)"


Na igen. de a környezetemet az kevésbé érdekli, h hogyan tudom kialudni magam, mint az, ha bort látnak a kezemben :D

2014. júl. 16. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!