Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok, vegánok,...

Vegetáriánusok, vegánok, minek a hatására, mi adta meg az utolsó löketet, hogy változtassatok az étrendeteken?

Figyelt kérdés
már egy jó ideje érdekel ez az életforma, és mindenképp ezt tartom a legegészségesebb, legfentarthatóbbnak, azonban annak ellenére, hogy ezzel tisztában vagyok, mégsem tudom elszánni magam, hogy valóban megtegyem a lépést és megvalósítsam ezt. Mi volt számotokra a motiváció, mi a történetetek?
2017. aug. 16. 00:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Elegem lett a húsból, minden vasárnap azt ettünk otthon. Akkor már rég elegem volt (valahogy születési dolog lehet, hogy nem igazán bírok gyakran húst enni. eszem egyszer, aztán akár hónapokig nem kívánom kicsit sem, bármilyen finom fajta), de egyszer hirtelen felindulásból kijelentettem, hogy nem eszem ezután. Jó, csak 8 évig csináltam, de az is valami.

Ez volt a nagy lökés, de egész listám van, hogy miért álltam le a hússal s miért nem eszem szinte soha ma sem... Mindenféle ok van, épp csak egészségügyi nincs közte. Mivel hedonista vagyok, nyilván elég jó motiváció, hogy ne egyem azt, amit nem kívánok :) Vagy amiből nem találok elég finomat és minőségit. Különben is a disznó a kedvencem, amiből nemcsak találni iszonyú nehéz jót, de ez egy kedves, játékos, a kutyához hasonlóan okos és szociális állat, amit kedvelek. Inkább eszem mást, annyi finom növény van, de nekem a tojás is opció. Sok csábítás nem ér, a kevés pedig nekem már belefér.

Írtam, hogy egészségügyi okom nincs a hús kerülésére, de más dolgok kerülésére igen. Ez is remek motiváció. Az egészségem fontos, így amit nem tartok jónak, azt gyakorlatilag nem eszem vagy extrém ritkán, amikor a ritka élvezet átbillenti a mérleget.


Miért nem tudod elszánni magad? Szerintem igen könnyű, már a sima vegaság, mert a vegán életformához többet kell tudni, azért az sem atomfizika, de van, akinek túl nagy áldozatokkal jár. Persze ez egyéni, már hogy mennyire nehéz elkezdeni s miért. Téged mi tart vissza?

2017. aug. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Mar gyerekkoromban sokkolt a latvany disznovagaskor, ami nagymamamnal volt evente. Jol emlekszem mikor kirangattak a malacot a disznoolbol aki visitott. Beleneztem a szemebe es ott volt a halalfelelem, szegeny allat teljesen tisztaban volt vele hogy mi folyik.

Emlekszem mikor estere folszolgaltak a friss hust, iszonyuan ereztem magam, es nem akartam belole enni. (Kaptam is erte jo par pofont, hogy mit affektalok.) Egyebkent a frissen leolt diszno husa is sokkal borzasztobb volt, mint amit amugy a boltban lehetett kapni, mert erezted rajta ver izet, mintha valami dog lett volna, mi pedig a hienak.

2017. aug. 16. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
36%
Nezz par videot a vagohidakrol, utana rakj magadhoz egy jo nagy meretes szalonnat vagy valami husfelet, es szagold meg, emlekezz vissza mit lattal a vagohidon. Na, nekem igy ment. Nem mondom, hogy semmi hust aem ettem az elejen, mert igy is baromi nehez volt.
2017. aug. 16. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is egy disznóvágással kezdődött, a mienk nehezen akart "meghalni" mintha órákig visított volna, borzalmas volt. Ekkor már pedzegettem az ötletet anyáéknak de kicsi voltam az volt még amit ők akartak, falusiak vagyunk nem volt ésszerűnek tartott dolog a vegetáriánussàg. Ezek után 14 évesen láttam egy húsiparral kapcsolatos dokumentum filmet ami miatt eszembe jutott ismét a disznó vágás. Ekkor döntöttem úgy hogy többet nem eszek, ez már 10 éve. Sima vegetáriánus vagyok aki néha kísérletezget a vegán életmóddal.
2017. aug. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
38%
Én már láttam disznóvágást és láttam ahogy élő kiscsirkéket beledobnak a darálóba,de mégis tovább tudtam enni húst.Tudom velem van a baj.Megpróbáltam de nem sikerült vegetáriánusnak maradni.Körülbelül másfél hétig tartott,de akkor már túl nagy volt a kisértés főleg,hogy a családi vasárnapokon az édesanyám mindig húst sütött.A legnagyobb sokkok azok voltak amiket fent irtam,de nekem még ez sem volt elég,de lehet neked bőven elég lesz.
2017. aug. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%
Egyik napról a másikra eldöntöttem, egyszerűen felismertem, hogy az állati termékek fogyasztása etikátlan és egészségkárosító is.
2017. aug. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem vagyok vegán, de jó, ha félévente eszem húst, akkor is zsírosabbat, szárnyat, ilyesmi.


- 18-23 éves koromig minden vasárnap rántott csirke/karaj volt, és hiába mondtam, hogy nem kívánom, meg kellett enni

- sokszor fáj a gyomrom tőle (belsőségtől, hurkától nem, de a színhústól eléggé)


Nekem főleg a második épp elég indok volt, hogy minimalizáljam a húsfogyasztást. Amikor viszont megkívánom, akkor jól esik, de ez iszonyú ritka.


28n

2017. aug. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%

Én egyik napról a másikra lettem vegán, etikai okokból. Nem lennék képes húst, tejet, tojást enni, sem szőrmét, bőrt viselni.

Az állatok sivítása, a csontjaik roppanása, minden, ami a vágóhídon folyik...

A sok melléktermék (húgy, vér, szar, vegyszerek), amiket az óceánokba öntünk, vagy éppen kisebbségek (feketék) által lakott városok körül szétspricceljük. Ez amerikában egész városok "kiirtásához" vezet, mégsem tesznek semmit se az állatok, se az emberek jogaiért. Mert ezek csak állatok, azok meg csak feketék.

Az állati, emberi jogok és a környezetünk védelméért vagyok vegán.

Én nem akarok másoknak szenvedést okozni. Ha húst látok az üzletekben, a malacok visítására gondolok. Nem lennék képes lenyelni még egy falat húst.



Mi tart vissza? Hiányozna a hús? Próbáld ki a szójagranulátumot. Van vegán sajt, joghurt, minden, ami hiányozhatna. Vannak nagyon jó éttermek budapesten, pl a Napfényes, vagy a budai oldalon levő Vegan Love. Menj el ezekre a helyekre, nézd meg, hogy ők mivel helyettesítenek bizonyos dolgokat (húspogácsa, sajtkrém stb).


6-7 éves koromtól kezdve sok disznóvágáson jelen voltam. Undorodtam mindenkitől, aki nevetett a saját vérében elcsúszó állaton. Undorodtam azoktól is, akik rutinszerűen, olyan természetesen mosták le a vért a járdáról.

Már így is hosszú lett, amit írtam. Ha van bármilyen vegán témájú kérdésed, küldj egy üzenetet.

2017. aug. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%

Kiskoromtól kezdve undorodtam a legtöbbféle hústól, csak az ilyen végletekig feldolgozott formáját (párizsi, virsli) és csirkemellet voltam hajlandó enni, azt is inkább csak akkor, amikor nem volt más. Persze volt, hogy pár éves koromban itthon erőltették. Később már csak kb havonta egyszer ettem, aztán pedig teljesen elhagytam a húst.


Disznóvágáson is voltam jónéhányszor, nem sokat fogtam fel belőle, de olyan volt, mint egy rituális gyilkosság…

Fontos szempont nekem az állatvédelem is, a húsról mindig a kutyusom jut eszembe, ő is háziállat…


Idén egyre több vegán videóst, bloggert kezdtem követni, megtetszett ez az életmód, bár eleinte aggódtam a fehérjebevitel és a ch miatt, és imádtam az egészmogyorós tejcsokit. xD

Aztán mikor diétázni kezdtem (makacs pár kg), rengeteg tejterméket ettem a fehérje miatt. Lassan kezdtem azt érezni, hogy "eldugítanak", nehéz lesz tőlük a gyomrom, a tojástól pedig olyan erős hasfájásom lett, hogy mozdulni sem tudtam. Közben láttam néhány tejipari, húsüzemi képet, amiktől azt hittem menten elsírom magam.


Beleástam magam a vegán témába, mert már korábban próbálkoztam vele, csak tudatlan voltam. Egy vasárnap estén született meg az elhatározás, hogy nincs visszaút, vegán leszek. :)


Néha minimális tejterméket még fogyasztok, de csak az itthon maradt maradék tejsavó fehérjémet, mert nincs kinek ajándékoznom… ^^~ (2 hete váltottam)


Könnyedebb vagyok, pörgősebb, és istenieket eszem. :) És az sem utolsó, hogy így teszek valami jót. :)

2017. aug. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem nincsenek ilyen horror élményeim disznóvágásról, de láttam ahogy nagyanyám leöli a csirkét, hát azért beivódott az a látvány is egy életre...igazából sosem voltam oda a húsért. Vannak ételek amiket édesanyám nagyon jól készített (székely káposzta, fasírt golyók stb) de úgy összességében nem kívántam és amikortól egyedül éltem nem is nagyon főztem húsféléket. Aztán a volt férjem és most a gyerekem is húsosok, és nekem könnyebb és olcsóbb volt azt enni amit ők.

De voltak vega szakaszaim amiket mindig azért hagytam abba, mert nem értem meg annyi félét főzni. Most már csak ketten vagyunk a lányommal, neki megcsinálom amit eszik, de én úgy döntöttem, hogy most így akarok élni egy darabig. Eleinte ettem halat, mert azt imádom, de megmondom őszintén, attól is elment a kedvem, élvezem a vega kajákat. Tejet sem fogyasztok, te tojást igen, bár csak ritkán (lecsóba, gombapöribe)

2017. aug. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!