Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Létezik zene függőség?

Létezik zene függőség?

Figyelt kérdés
Lehet nem jókategória mivel az egészség - betegség részbe is lehetett volna a tenni de mégis ide került. A kérdés adja magát, létezik zene függőség ugyan úgymint pl.: játék, alkohol és egyéb függőségek ? Napi suli, alvás és egyéb dolgok miatt "csak" 10-13 óra zenehallgatás és ha valamiért egy nap teljesen kimarad és feszté válsz az függőségnek számít ?

2017. nov. 3. 00:23
 1/8 A kérdező kommentje:

jó kategória*

úgy mint*

feszültté*

Bocsi, teló !

2017. nov. 3. 00:25
 2/8 A kérdező kommentje:

Nah akkor még egyszer !

feszülté*

2017. nov. 3. 00:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, sőt a fiataloknál szerintem gyakori jelenség. Mondjuk hogy hosszú távon fennmarad-e ez a 10 óra/nap, azt nem hiszem. Ez kevéssé fizikai függőség, ha hirtelen elfoglaltabb leszel, ez jócskán lecsökkenhet komolyabb hatás nélkül.
2017. nov. 3. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Van. Nem tudok meglenni nélküle!
2017. nov. 3. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát ha létezik, akkor én is az vagyok, mert én is feszültebbé válok ha kimarad a napi zene hallgatás.
2017. nov. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha létezik, nálam jelen van.
2017. nov. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%

Valamilyen szinten létezik. De én nagyon úgy érzem (tapasztalat alapján), hogy a fül- és fejhallgatók nagyban hozzájárulbak ehhez.

Először is azért, mert így nem lehet akármikor hallgatni (társaságban, tanulás, vagy otthoni munka közben), mert zavaró, rontja a koncentrációt, vagy pedig illetlenség. Ezért az ember mindinkább úgy érzi, be van szorítva, nem jut elég ideje, ezért mindig, mindenhol lopni akar egy kicsit magának. Emellett az alapvető szabadságot veszi el az embertől. Nem mehetsz akárhova a telefonod nélkül, mindenbe beleakad (ha vezetékes), és legfőképpen: lekorlátozza a hallásod. Bezár! Túlságosan az ember agyába nyomja a zenét.

Persze a fülesnek is megvan a helye, pl, ha utcán, vagy alvás előtt van kedvünk kicsit zenét hallgatni. Ezzel semmi gond nincs, csak az nem idealis, ha az ember mindig azt használja.

Amióta felállítottam magamnak egy komolyabb hangrendszert, a zenével kapcsolatos némi idesség és a zenehallgatási kényszerérzet elillant, de mégis úgy érzem, a zene sokkal nagyobb figyelmet kap, és minőségibb tartalom az életemben, mint amikor csak fülessel hallgattam (hozzátenném, nagyon jó fülessel).

Szóval amondó vagyok, tegyégek le a telót, váltsatok erősítőre és hangfalakra. Nem fogjátok megbánni. :)

2017. nov. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem létezik :D a metál legyen veletek! \m/
2017. nov. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!