Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zenefüggő vagyok. Mit tegyek?

Zenefüggő vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy egy ideje függök a zenéktől. Ezt úgy értem, hogy amikor hazaérek az iskolából, akkor rögtön elkezdem hallgatni a kedvenc számaimat, és megállás nélkül mennek hajnalig. Régebben is szerettem dalokat hallgatni, de nem annyira, mint most. Az iskolában is állandóan dúdolgatom a dallamát az éppen aktuális kedvencemnek, ha nem többnek. A fejemben zúgnak, és már tűkön ülök, hogy végre hazamehessek, és rongyosra hallgathassam az összeset. Páran mondták, hogy ez depresszióra utalhat. Tényleg ez állhat a hátterében, vagy csak most kezd kialakulni az ízlésem? Tehetek ellene valamit? Ti hány órát hallgattok zenét? :) A válaszokat köszönöm!

2017. máj. 7. 00:49
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Szerintem most kezd kialakúlni. Én a fél napomat zenehallgatással töltöm.
2017. máj. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, még csak most jön majd a Last.fm és a Rate Your Music, na majd azután nevezheted magadat függőnek... :D
2017. máj. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%
A leírás alapján 13-16 éves vagy. Adj magadnak pár évet, majd benő a fejed lágya.
2017. máj. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
Paragon Belial a szívemből szólt, majd akkor indulsz el igazán a lejtőn, mikor nem csak hallgatod a zenét, hanem végtelen mennyiségű információt öntesz magadba róla, dalszövegértelmezéseket, zenekritikákat, zenészek élettörténeteit, stb... Szerintem ez a legjobb függőség a világon, de lehet, hogy csak elfogultságból mondom. :D
2017. máj. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy az vagy, de az nem rossz! En is sokat hallgatom, naponta legalabb 3-4 orat de a rekordom 17-19 ora volt 1 nap alatt :D
2017. máj. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Fülessel, vagy hangosan? Szerintem nem mindegy. Én is állandóan zenét hallgatok, de ritkán dugom be a fülem. Nem szeretem elzárni magam a külvilágtól. Te hogy vagy vele? A két mód szerintem teljesen más lelki állapotokra/személyiségre utalhat...HA utal. De lehet, hogy nálad is, mint nálam, semmi jelentőssége nincs.
2017. máj. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Talán kicsit valóban túlzásba viszed, de szerintem, inkább ez, mint a sorozat függőség.
2017. máj. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggodalmaskodj; a zene kikapcsol ellazít, más megfogalmazza a gondolataidat úgy, ahogy te se tudnád, megható, gyönyörködtet, kellemes a dallam, a ritmus a tempo összjátéka az énekes hangjával; szerintem ne aggódjál, amúgy én asszem, hogy majd esetleg ez neked elmúlik; amúgy lehet összefüggésben a depresszióval is, de ezt csak te tudhatod, hogy belül mit érzel. A zenefüggéssel meg amúgy pl nem károsítasz meg senkit, se saját magadnak, se másnak nem ártasz vele, azért csinálod, mert jó. A zenefüggés hát az egy olyan dolog szerintem, ami nem vészes, meg arra gondolok, hogy tényleg amúgy magától el is fog múlni. Ez csak zene, kedves, szép, kellemes érzelmeket társítasz hozzá, megnyugtat, felemel, megmosolyogtat, stb.
2017. máj. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Viki 17 válasza:
En mar 4-5 eve vagyok zene függő. :D es oran is neha sunyizok 😇 de a rekord 24h
2017. máj. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Benne van/lehet bőven a depressio is. A mai helyzetben nem csoda. Én is függő vagyok (58, férfi).
2022. máj. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!