Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mindenképpen eltanulja ezt a...

Mindenképpen eltanulja ezt a beszédet?

Figyelt kérdés

Világéletemben közelebb álltak hozzám a falvak mint a városok és most éppen költözés előtt állok. Egy faluba szeretnék költözni de megkaptam azt, hogy falun "elparasztosodik" és elbutul az ember. Én egy teljesen normális intelligenciájú embernek tartom magam és soha nem mondta azt senki, hogy tájszólásom van. És én sem vettem észre hogy az lenne.


Szóval mit gondoltok, szerintetek tényleg tájszólással fogok beszélni? Mert nem szeretnék.


2017. nov. 3. 14:10
 1/3 anonim ***** válasza:
És ezt a beszólást csak nem egy ízig-vérig várositól kaptad...?
2017. nov. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem falun nem fogsz elbutulni, városban nagyobb esélyed lesz rá. Dolgosabbnak is kell lenned, mint ha panelban laknál, a füvet senki nem fogja helyetted levágni, senki nem fog veteményezni stb. Nem hiszem hogy tájszólással beszélnél, de új szavakat fogsz megtanulni az biztos :)
2017. nov. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
39%

Nem, nem fogsz sem elbutulni, sem pedig "elparsztosodni".

Az én véleményem szerint a nagyvárosokban nagyobb eséllyel szürkül be az emberek élete, süpped bele a hétköznapokba. Ezzel szemben falun ismered a szomszédaid akár a messzebbieket is, egy idő után tudod hogy a problémáddal kit kereshetsz, ismerni fogod a gyermekeid tanárait, osztálytársai szüleit és ami a legfontosabb, hogy te is részese leszel a faluközösségnek szóval az emberek ismerni fognak és nem fogsz eltűnni a személyiségölő nagyváros ködében. Falun mindent megkapsz amire szükséged van egy kiegyensúlyozott élethez illetve amit egy rohanó városban csak egy homályos fal mögül észlelnél néha-néha.

Ui. egy büszke falusi aki 10 év nagyvárosi élet után visszatért szülőfalujába:)

2017. nov. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!