Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Heti két fürdés, mindennapos...

Heti két fürdés, mindennapos mosakodással kevés?

Figyelt kérdés

Nincs rossz szagom soha, viszont olvastam, hogy állítólag a mindennapos zuhany a "normális"?!

(meleg időben is csak két naponta zuhanyzok, plusz minden reggel mosakodom)



2017. nov. 3. 20:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Neked kell eldöntened, hogy mennyire igényled a zuhanyzást, van nekem is úgy, ha otthon vagyok akár 2 napot is simán kibírok zuhany nélkül, viszont ha bemegyek a városba/suliba/munkahelyre legszívesebben napi 2x is letusolnék, annyira ,,piszkosnak,, érzem magam. Szóval helyzet illetve egyén függő. Amíg nem vagy büdös tedd ahogy érzed, illetve jónak látod!:D

Mellesleg én ennek az ellentétét olvastam, hogy pont a mindennapos zuhanyzás a ,,nem normális,, illetve, hogy az egészségtelen:).

2017. nov. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennek kulturális okai is vannak a racionális okok mellett. Gondolom, hogy az eszkimók nem mosakodnak gyakran. De a régi görögök is inkább az olajos tisztálkodást részesítették előnyben. Tény, hogy a teljes bőrfelületről a "baktériumköpeny" napi (egyszeri vagy kétszeri) lemosása szappannal vagy felületaktív anyagot tartalmazó tusfürdővel képes annyira kiszárítani a bőrt, hogy újraolajozásra/krémezésre van szüksége. Az egyéni adottságok is nagyon széles skálán mozognak. Nem az a lényeg, hogy te érzed-e a saját testszagod, hanem az, hogy mások érzik-e azt visszataszítónak. A testnyílások környéke valamint az erősebben izzadó és összefekvő testrészek ebből a szempontból kiemelt fontosságúak.
2017. nov. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon kevés. :)
2017. nov. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
elég, nekem is
2017. nov. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Én meleg időben naponta 2x zuhanyzom legalább, de télen is minimum napi 1x.


Egyrészt ha kimarad 1 nap, már akkor tisztátalannak érzem magam. Zsírosodik az arcom, hajam. Izzadok is, meg csak szimplán jobb érzés tisztának érezni például odalent a dolgokat.


Meg én igazából a mosakodás logikáját nem értem. Majdnem ugyanannyi idő mint egy zuhany ha alapos vagy, csak sokkal jobban szétpocskolod a vizet, sokkal kevésbé tisztít. Nekem egyszerűség szempontjából is szimpatikusabb a zuhany, elég beállni alá akár 5-10 percre is egyszerűbb mint mosakodni. Szerintem legalábbis.

2017. nov. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
14%
Sok. Én két-három héten 1x fürdök. Nem vicc.
2017. nov. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Sitten ennyiszer fürdenek.
2017. nov. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
De mi a tökömért "mosakodni" kell? Nem egyszerűbb akkor már beállni a zuhany alá, mint pacsmagolni?
2017. nov. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
vká te vagy az ?!
2017. nov. 4. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Napi 5 percig tartó tusolásba senki sem hal bele.Ez inkább lusta, igénytelen hozzáállásra utal.A nemi szerv, végbél tisztántartásához kevés a mosakodás.
2017. nov. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!