Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Külföldön mennyire szokás a...

Külföldön mennyire szokás a mindennapos fürdés?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, például Franciák nem fürdenek naponta,mint a magyarok általában naponta fürdenek.

Szóval nem szokás mindenhol minden nap fürödni.


Mennyire igaz ez?

Persze olyan helyre gondolok, ahol megtehetnék, hogy minden nap, akár 2x is fürödjenek.


2012. febr. 6. 15:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
31%
Az igényes emberek minimum naponta 1x fürdenek.
2012. febr. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Mirk ***** válasza:
48%

Akár külföldön, akár itthon nem számít. Volt már ilyen kérdés több is. A legtöbb ember azt válaszolja, hogy minden nap kell fürödni és ők így is tesznek (szóban). Természetesen az illem és a kultúra arra késztet minket, hogy ezt mondjuk, de én eddig életemben csak egy emberrel találkoztam, aki minden nap fürdött (és nem vagyok hajléktalan).

Nem kell minden nap fürdened sehol (kivéve, ha fizikai munkát végzel és megizzadsz). Ha nem vagy szagos, nincs okod a fürdésre akkor minek tennéd?

Lehet, hogy itt a neten el fognak ítélni ezért, de ez egy másik világ tudod.

2012. febr. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%
Mirk, elég rossz körökben forgolódhatsz.
2012. febr. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%
Ez legnkább itthon szokás. Se Németországban, se az Egyesült Királyságban, de Franciaországban sem szokás, és én csak ezekről tudok konkrétan, magyarán van ez ennél több is. És érdekes módon ezzől ők még egyáltalán nem igénytelen népség, sőt.
2012. febr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%

Mirk, te hol szocializálódtál?


az ismerőseim döntő hányada naponta fürdik. ismerek olyat, aki kétnaponta, de ő egész nap otthon ül, tehát nincs miben megbüdösödnie, nem is éreztem a szagát soha.


a legtöbb ny-európai országban úgymond nem divat a napi fürdés.

erasmus idején holland csaj volt a szobatársam. ő hála az istennek kétnaponta azért lecsutakolta magát. viszont azokat nem irigyeltem, akiknek török volt a szobatársa. nekik konkrétan 5 nap után olyan szaguk volt, h ebédnél majdnem kiájultam mellőlük a svédasztalnál...


nem is értem egyes népeknél miért nem magától értetődő a napi fürdés. vannak dolgok, amiken van értelme spórolni, vannak, amiken nagyon igénytelen dolog. nem hinném, hogy a napi 10 perces zuhanyzástól megy tönkre a családi kassza.

2012. febr. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
71%

Ez csak itthon divat azóta,amióta épültek a fürdőszobás lakások.

Németországban sem fürdenek naponta,vagy mosdanak vagy tusolnak csupán.

Ez nem igénytelenség,hanem a józan ész diktálja. A naponkénti fürdés ráadásul káros is,mert tönkre teszi a bőrt. Ezért kell nálunk rengeteg bőrápoló vegyszert használni a bőr megóvása érdekében.

2012. febr. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
64%
Hát nem tudom, nekem volt ismerősöm németeknél cserediáknak, ők pl kétnaponta fürödtek.
2012. febr. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Mirk ***** válasza:
69%
Hű mintha legalábbis anyázás menne, olyan vadul pontozzák le azokat akik nem a mindennapi fürdés mellett vannak. Érdekes:)
2012. febr. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
55%

Nincs különbség, aki igényes, mindennap fürdik, aki igénytelen az meg csak ritkán bármelyik országban is él Európában (kivéve a déli népek).

Én dolgoztam hajón, ott a német és francia vendégek mindennap fürödtek, 10% alatt volt, akik nem mindennap. Most az Egyesült Királyságban élek, itt is a legtöbben, akik igényesek, normálisak, mindennap fürdenek.

De az indiai, pakisztáni vendégeknek sokszor olyan szaguk van, hogy elhányom magam.

2012. febr. 7. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%
Az ázsiaiak is fürdenek mindennap. Persze kivételek mindenhol vannak.
2012. febr. 7. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!