Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka hogy ennyi...

Mi lehet az oka hogy ennyi idősen nem vágyom erősen semmire sem az életben?

Figyelt kérdés
36 éves vagyok,nő.18 éves koromtól kezdve nagyon sok álmom és tervem volt.Nagyon erősen vágytam pár dologra,és kacifántos úton,de sikerült elérnem,és nagyon boldog voltam.30 évesen nem értékelhettem eléggé talán,nem tudom,de elvesztettem mindent(pénzben mérhető dolgok,nem érzelmi).Jött 3 év letargia,passzivitás az élettel kapcsolatban,mit rontottam el.Csak annyi vágyam volt,hogy legalább annyi pénzem legyen,hogy legyen hol laknom,legyen mit ennem,legszükségesebb dolgokat meg tudjam venni.A korábbi jóléthez képest nagy nehezen elértem ezt.És most itt vagyok ebben a szituban,hogy létezem,fenn tartom magam,és nincsenek álmaim,nincsenek terveim.Ami ha van esetleg,azt is kétkedve fogadom mindig,úgyse lesz rá pénzem.Miközben ezt fiatalon teljesen másképp láttam,erősen hittem hogy elérem.Most meg mintha kiégtem volna.Pedig szeretnék most is pár dolgot elérni,de érzem hogy ezt nem erősen akarom,csak úgy,mert szükséges,ezért nem is valósul meg.Eltűnt az idézőjeles játékosság az életből,hogy ezer lehetőség van amit ki kellene használni,nem leragadni.És mivel nem hiszek erősen most semmiben,nem is történik semmi.És félek,hogy beleragadok ebbe,mert nem ilyen voltam.Nem vagyok depis,stb., csak érzem hogy megrekedtem,nem találok célokat.Gondoltam mostanában,kezdjük kicsivel.Elromlott egy fontos háztartási gépem,új kellett volna.Ellene vagyok hiteleknek,de másképp nem tudtam vna megvenni.Még 100ezer ft-ba se került volna,és nem engedélyezték a keresetem miatt.Ez már betette a kaput lelkileg.Szerintetek hogy erősítsem meg magam napról-napra hogy nincs veszve minden ? Mert hála van bennem azért hogy van hol laknom,van mit ennem,pici dolgoknak is örülök,nap mint nap ez eszembe jut,de ennél többet szeretnék azért.
2017. nov. 4. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A többihez nem tudok hozzászólni, vannak jobb és rosszabb időszakai az életnek és aki nem mentális beteg, az kilábal belőle.

Viszont hitelügyintézőként nem értem, hogy 100ezerFt-ra miért nem kaptál hitelt?

BAR listás vagy, vagy tele vagy hitelekkel és ez a törlesztő már nem fért volna bele az igazolt jövedelmedbe?

Más magyarázat nincs!

2017. nov. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"mivel nem hiszek erősen most semmiben"


Ettől lehet.

A hitelt mindenesetre ne bánd, hogy nem jött össze.


"hála van bennem azért hogy van hol laknom,van mit ennem,pici dolgoknak is örülök,nap mint nap ez eszembe jut"


Ez fontos, ezt a hozzáállást tartsd meg!


Lehet, hogy a szerelem hiányzik. De azt nem lehet erőltetni. Majd jön, ha nem kergeted. ;-)

2017. nov. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Talán hiányzik a másik feled-párod, aki értékel, megbecsül, szeret, kedveskedik.

Benőtt a fejecskéd s beláttad, hogy a tárgyak csak tárgyak, de kevesek a boldogságodhoz.

Soraidból feltételezve...hmm?

2017. nov. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
elsőnek a válasz : ez jó kérdés,nem is érdekel már,nem vagyok BAR listán,stb. Media Marktban szerettem volna vásárolni,ők a Budapest Bankkal vannak szerződésben,semmi gond , amúgy is Erstés vagyok.Megpróbálom majd máshol,ahol nem a Budapest Bank van a háttlrben.
2017. nov. 4. 11:29
 5/9 A kérdező kommentje:
Pofibuki,ezt már nagyon régóta tudom,és megtanultam :) Akármennyi pénzed lehet,de ettől nem lesz boldogság ,főleg ha nincs melletted akivel ezt megoszthatod...
2017. nov. 4. 11:33
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Én ott hibáztam, hogy gyerekként a Kacsameséket néztem, és menő, izmos akartam lenni gazdag. Ez alatt teljesen elfelejtettem, hogy szeretni valakit, sokkal fontosabb, mint gazdagság, izmos test. Szörnyű volt feleszmélni az álomvilágból. 120 kilóval gugolok, és 170 kilóval szériákzok fekvenyomásban. Mégis sírnom kellett, mikor láttam, hogy nagyon erős lettem fizikailag, de szeretni nem tudok. Akkor feladtam a sintér szakmát. Hazahozom őket. Az egyiket Emesének nevezten el, aranyos spániel. Vannak mélypontok az életben, amikor úgy érzi az ember a mögötte lévő küzdést, hogy sok hűhó a srmmiért. Én most állatnentőként jobb embernek érzem magam, de most ezt a változást úgy képzeld, hogy nem szidom aki kidobja a kocsiból a kutyát, mert nm akarom mérgezni magam ítélkezéssel, majd az élet elintézi a számláját.

Neked valami újb a kell fogni, észrevenni sz apróságokbsn az örömet. A csalásalapításon ne rágódj, mert tönkretedzed vele magad. A kapkodásnak bexarás a vége.

2017. nov. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

# 5


Akkor tudod a választ is kérdésedre;)

Miért nem teszel lépéseket a változásért, egy párkapcsolatért?

Tudom, hogy sok a romlott gyümölcs a tálban, de a férgesét kihajítod s kész;)

2017. nov. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves kèrdező. Rossz szemlèletet használsz. Nem látod a mièrtet. A "Mièrt?" kèrdèsre adott válasz meghatározza egy ember èletèt. Pèlda:

Mièrt èlek? Azèrt mert.... De ha te követed a tömeg pillanatnyi vèlemènyèt, akkor vagy nem tudod majd a választ, vagy túl sok választ tudsz. Ha rossz èrzèst keltő gondolattal válaszolod meg a kèrdèst, nem viszel az èletedbe energiát. Vagyis amit elfogadsz azokra az alapvető kèrdèsekre amiket a gyerekek tesznek fel, meghatározzák az èleted. Gondolkodj el újra ezeken a kèrdèseken. De kedvedre válassz ne az alapján, hogy mit fogadnak el ès kik fogadják el.

2017. nov. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Belefáradtál az "élményekbe". Hasonló cipőben járunk. Engem már csak a gyerekeim jövője foglalkoztat, ha ők elindulnak valamerre akkor akár meg is dögölhetek az sem érdekel. Egyetemistaként szerettem volna utazni, eljutni egzotikus helyekre, mondjuk nem luxus szállodákba, csak úgy megismerni más kultúrákat. Ehelyett összesen 11 európai országban jártam amiből 5 szomszédunk. Vagy önálló vállalkozást , céget szerettem volna, helyette a szar és a fos munkahelyek között válogathatok már, ha éppen van munkám és egyre megyek lefelé. Anyagi gondjaim szerencsére azért még nincsenek, hitelem sincs, de komolyabb, nagyobb dobásokra nem futja, de nem is vágyom semmire, már az autók, motorok sem érdekelnek, nincs is komolyabb.

Gondolkodtam egy öko tanyán, de elvetettem, mert félek ez a vállalkozás is kudarcba fulladna és ez mellett még az 1-2 hét nyaralás is elmaradna. A Budapest Bank engem is elutasított 8 éve, pedig náluk volt a számlám és akkor évekre visszamenőleg volt rendszeres elég magas jövedelmem , a helyi ügyintéző nem győzött szabadkozni miatta, én átballagtam a szomszéd bankba és ők azonnal adtak hitelt, erről ennyit. Sajnos tanácsot nem tudok adni, de legalább tudod, hogy más is van hasonló helyzetben. Fáradt vagyok már az újításokhoz, már lassan semmi sem érdekel, pedig tudom tartanom kell magam. 45F

2017. nov. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!