Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért érzem ezt, mit lehet...

Miért érzem ezt, mit lehet ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy tavaly ilyenkor szakítottam a barátommal, akivel igazából egy rövid kapcsolatom volt (egy hónap). Nem éreztem jól magam és ezért dobtam. Akkor elhatároztam, hogy én nem akarok kapcsolatot, azt nem, hogy most egy évig, kettőig, csak hogy most nem és kész. Ez egészen mostanáig így van egyébként. Nagyon “dolgoztam” azon, hogy senki ne tetszen meg, senki iránt ne kezdjek el érzelmeket táplálni, stb. Idáig kisebb-nagyobb sikerrel túl is léptem az akadályokon. Most sajnos ismét megtetszett egy srác (aki egyébként 2 évvel fiatalabb nálam), viszont továbbra sem szeretnék belebonyolódni egy kapcsolatba. Túl sok energiával és idővel jár az egész, ráadásul szeretek is egyedül lenni.

Pár napja kezdődött ez az egész, szóval még az is lehet, hogy csak simán elmúlik.

Volt már valaki így? Mit kezdtetek ezzel a helyzettel?


2017. nov. 4. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért nem hagyod magad sodródni? Tudatosan önmegtartóztatsz, közben kínlódsz, hogy ez így mégsem jó rövidtávon, pedig a hosszú távú gondolkodásodnak az ára az, hogy a pillanatnyi jóktól is elzárod magad. Nem kell túlmisztifikálni, ha most össze is jössz valakivel, nem jelenti azt, hogy bármit meg kell majd magyaráznod egy, vagy akárhány hónap múlva, meg azt sem, hogy elkötelezed magad az első nyugdíjig vele.

Érezzétek jól egymást, amíg kedved van hozzá, aztán még akármi is lehet az egészből. Vagy legfeljebb semmi komolyabb, de addig is megoldottad a rövidtávra szóló "Most sajnos ismét megtetszett egy srác" problémát.

2017. nov. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Eddigi sorozatos negatív tapasztalatok miatt csinálom ezt. Szerintem érthető okokból nem szeretnék több csalódást magamnak.

Az oké, hogy lesz, ami lesz, de semelyik srác érzéseivel nem szeretnék játszani, hogy együtt vagyunk, miközben én egyáltalán nem vagyok biztos semmiben. Magamat is és az illetőt is megbántanám vele és én ilyet egyáltalán nem szeretnék.

Viszont az meg igaz, hogy előre semmit nem lehet tudni, lehet akár egy tök jó dolog, egy boldog kapcsolat sül ki belőle.

Köszönöm a válaszod!

2017. nov. 5. 12:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Minden kapcsolat érzelemmentes és a legelején, feltéve persze, hogy nem ismertétek egymást előzőleg. A kudarc lehetősége pedig mindenütt ott van, ezt a másik fél is tudja, tehát ő ugyanúgy rizikózik, de valószínű nem ezzel fogja terhelni a kapcsolatot már a legelején. És kudarcra is szükség van, hogy általa felértékelődjön egy következő kapcsolat. Ha rosszul sül el, az egy járulékos rossz. Nem teheted felelőssé csak magad, hogy ezzel fájdalmaz okoztál neki. Nem, ezzel fájdalmat okoztatok egymásnak, ő ugyanúgy neked, mint fordítva.

De egyébként a dilemmádat elmondhatod neki is már az elején (hogy a lelkiismereted tiszta maradjon), aztán lehet, hogy ezekkel a kondíciókkal is vállalja a dolgot.

2017. nov. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Tudom, hogy szükség van egy esetleges kudarcra is, de én már annyi kudarcot megértem és most nem szeretnék fájdalmat okozni magamnak ismét,ezért félek belekezdeni bármibe. Mindig bizakodó voltam, hogy na most biztos összejön, de mindig csalódnom kellett és padlóra kerültem. Sok időbe telt, mire ismét visszatért az életkedvem is. Érthető minden szerintem.

2017. nov. 5. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!