Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miert van az, hogy az emberek...

Miert van az, hogy az emberek kepesek annyiert dolgozni Magyarorszagon, mint amennyi csak a borravalom kulfoldon?

Figyelt kérdés
2017. nov. 5. 17:23
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

13

Kezdotokem 3000ft volt amibol vettem egy malhazsakot hazamentem es alig tudtam bele tenni valamit.

Fel ev alatt eljutottam arra a szintre,hogy fakju helyett azt mondom, hogy i will put my dick in your ass.

2017. nov. 5. 18:12
 12/26 A kérdező kommentje:

13 ugyancsak ez lemaradt

Otthon ugyan az a csoro deszkas vagyok mint voltam

Kuli munka? Megfogalmaznad?

2017. nov. 5. 18:14
 13/26 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon intelligens példány lehetsz :D
2017. nov. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Tekintsünk el attól, hogy ez nem több egy kamukérdnésnél, a kérdező pedig egy zs-kategóriás troll, akinek arra áll fel a farkincája, hogy másokat provokálhat.


Nos, a helyzet az, hogy a munkámat szeretem, és hiába keresnék többet Angliában takarítóként, a pénz nem minden. Az, hogy háromszor ennyit kapnék a pénzemért, még nem pótolná azt, hogy szeretem a munkámat, a munkahelyemet, és a munka nem csak egy kötelező rosszat jelenti számomra, hanem szakmai elismerést és fejlődést.

Emellett - ahogy az ismert reklám is mondja - van, amit nem lehet pénzért megvenni. Mondjuk azt, hogy az utcán, a boltban, a munkahelyen, a buszon, a kocsmában stb. magyar beszédet hallok, és nem német csacsogást, vagy idétlenül affektáló angol óbégatást. (Bocs mindenkitől, aki rajongója az adott nyelveknek.) De például a barátok sem pótolhatók pénzzel. Nekem legalábbis nem. Meg aztán van, akinek az a környék, amihez ezer emlék fűzi, több, mint pusztán egy cím a személyigazolványában.

2017. nov. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

16

A kerdes provokativ, de nem kamu.

Munkatarsammal merult fel a kerdes.

2017. nov. 5. 18:34
 16/26 anonim ***** válasza:
Én bőven el vagyok itthon is, pedig a fizetesem a magyar átlag. Meg ha 4×5× többet kereshetnék külföldön, akkor sem mennék. Nekem többet ér a család, barátok, a megszokott környezet, és tuti 2-3 nap múlva nagy hinvágyam lenne.....
2017. nov. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinek van meg a lehetősége, hogy elmenjen külföldre dolgozni.

- nem beszél nyelvet

- nincs meg a kezdőtőke

- gyerek van, ápolnivaló szülő van (aki nem akar, vagy akit nem lehet továbbvinni külföldre)


Plusz még az alábbiak játszanak bele általában:

- ragaszkodnak Magyarországhoz, az anyanyelvükhöz, a kultúrához

- félnek kimenni (félnek, hogy átverik őket, hogy nem elég talpraesettek, hogy nem bírják majd)

- olyan párjuk van, aki nem hajlandó kimenni külföldre bizonyos okok miatt, és nem akarnak sem távkapcsolatot, sem más embert keresni

- olyan végzettségük van, nyelvtudás stb., amivel külföldön sem keresnek többet, vagy ha igen, az vagy elmegy lakhatásra, vagy 20admagával nyomorog egy lakáson

2017. nov. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Ja amúgy meg neked rohadt nagy mázlid volt akkor, hogy nuku nyelvtudással és lóvé nélkül bejött. Ez a kisebb résznek sikerül azok közül, akik ilyen paraméterekkel kimennek... a maradék örül, ha hazajut épségben, mert kihasználták, átverték, eladták k...nak, aljamunkát végez helyi szinten is nagyon alja fizuért és folyamatosan alázzák...
2017. nov. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Én bár írtam már ehhez a kérdéshez, de az előző kettő remek kiegészítést tett, fején találták a szöget! Így van, sokakat átvertek, meg ugye apró betűs szöveg a munkaszerződésben az adott ország nyelvén, na meg LEGYÉL KÖNYVELŐ is egyúttal, nehogy átverjenek, és felsőfokon beszéld az idegen nyelvet, a munkaszerződéssel nehogy át tudjanak verni.


Ergo tényleg kell szerencse is ehhez... És lóvé nélkül... meg hogy nem vártak el semmi nyelvtudást, ahogy a kérdező kommentelte... vagy kamuzik, vagy irtó ritka az ilyen szerencsés kijutás és ottmaradás lehetősége...


Kérdező, te migráns vagy? Mert akkor megértem, hogy nyelvtudás nélkül, nulla kezdőtőkével alkalmaztak téged és ingyen kaját kaptál... Bár azt még el tudom képzelni, hogy mielőtt kimegy valaki, neten felderíti az ingyenkonyhákat.


De amit az előző előtti írt, na igen... az egyik nyomós ok: a tököm tele van már másokkal együtt élni, hát még... bocsánat, nem előítélet, de gondoljunk bele, az a sok éhes, meggyötört szerencsétlenül járt arab, cigány, néger emigrált Németbe, Franciao-ban, Uk-ba, és velük egy fedél alatt... amikor legalább a 10%-a agresszív, bár érthető módon, de akkor is... ez nem pont egy életbiztosítás egy európainak...


Nyugaton meg egyedül, vagy másodmagunkkal lakást bérelni... hallomásom szerint az Ausztriához képest olcsóbban lakható Németországban egy nagyvárosban az ottani minimálbér 120%-ától kezdődik (egy garzon), kisvárosban meg nehezen kapni munkát, így ha németo-i kisvárosban kiveszed olcsóbban, minimálbérért (1200 euro) a garzon, akkor meg az útiköltséged megy rá, hogy ingázz a közeli nagyváros és a kisvárosi albérleted között... Ugyanott vagy...

2017. nov. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Közben eszembe jutott egy további lehetséges akadály: ha már van kisgyermek, vagy tervez egy pár, akkor teljesen érthető, ha a saját. magyar nyelvi és kulturális közegében akarja felnevelni.


Én nem nevelnék német gyereket.. még ha tőlem és a páromtól meg is tanulja a magyar nyelvet (fiktív szitu, nincs gyermekem de HA volna), és kétnyelvű lesz is, a Németországi kultúra, gondolkodásmód, szokások épülnének bele egy életre, na azt

nem kívánom a leendő gyerekemnek...

Akkor inkább éheznék itthon, hogy a leendő gyerekemet táplálni tudjam - csak ha vele és párommal élnék, senki mással, de itthon, szák családi körben (esetleg állami támogatással együtt).


Bár eleve nem vállalnék gyereket szegénységbe, pont ezért nincs még gyerekem.


Eleve a pici korban égnek be a pszichés alapok, ezért ragaszkodom magyar nyelvű és kultúrájú óvodához, magyar gyerekpajtásokkal, magyar közegben, környezetben (és esetleg még alsó tagozatos iskola esetén is magyar közeghez, bár magántanuló is lehet egy gyermek, ha magyar állampolgár).


Én abban benne lennék, hogy ha legalább kb 6-7 éves lesz a leendő gyerekem, onnantól kiköltözni nyugatra. De előbb lehetőleg nem.

2017. nov. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!