Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Külföldön munka vagy továbbtan...

Külföldön munka vagy továbbtanulás magyarországon?

Figyelt kérdés

Melyik? Miért?

Ki mit gondol?


2017. okt. 10. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Továbbtanulással többre mész
2017. okt. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Lazy Lover ***** válasza:
25%
továbbtanulás magyarországon utána külföldön munka
2017. okt. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy ha konkrét végzettség, tudás nélkül mész ki dolgozni külföldre, akkor nagyon sok lehetőséged nem lesz, még akkor sem, ha a nyelvtudásod megvan hozzá. Viszont, ha itthon tanulsz, akkor a magyar diplomával valószínűleg csak itthon tudsz bármit is kezdeni (ha itthon tudsz...), vagy hazai cégeken keresztül tudsz kijutni (nyilván, ez nincs kőbe vésve, valakinek sikerül külföldön is boldogulnia, de azért az ritka). Úgyhogy, ha szeretnél külföldön élni és dolgozni, akkor az a legjobb, ha már eleve ott tanulsz.
2017. okt. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szakma, kezdőtőke nélkül hogy gondoltad a külföldöt?

Vagy kimész Ausztriába mosogatónak, és ennyi? Hát, akkor kb. ugyanígy fogsz élni, csak épp kinn.

Lehet, hogy több a fizu Magyarországhoz képest, de a bérleti díaj is drágábbak, egészségügy, stb.

2017. okt. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szakma + nyelvvizsga oszt go kifele.

Figyu az a baj itt magyarba semmit nem érsz felsőoktatással. Na jó lehet lepontozni, de igy van. Van aki persze jó helyre teszi a vasat és bejön neki az élet, de odakinn ugyan azt a lóvét megkapod csak kevesebb tanulással meg kis motivációval.

Én 2016 ban érettségiztem, 2018-ban lesz okj-s logsztikai és szállitmányozói szakmám, 1 évet ráhúzok angol középszintű felkészitésre aztán 1 év még itt helyben egy szakmára még nem döntöttem mi, lehet szakács lesz.

Ha befejeztem azt is 23 éves leszek, érettségi, nyelvvizsga, 2 szakmával. Valamit csak össze hozok kint, persze kezdő tőke alap.

Én azt gondolom kint jobban félre tudsz tenni. Ha rugalmas vagy nem kell aggódnod hogy csövesként kell hazajönnöd.

2017. okt. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!