Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem motivál semmi. Mit tehetnék?

Nem motivál semmi. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
17 vagyok, pályaválasztás előtt állok, de semmi sem motivál, hogy tanuljak. Nem vagyok rossz tanuló, de ha így folytatom sosem kerülök be arra az egyetemre amelyikre be szeretnék kerülni. Igazából szívem szerint állatorvos lennék, de a kisállatorvosi praxisok telítettek + nagyon sok pénz beindítani egyet...ezért fogorvosira megyek. Vagyis ez a terv...ez is érdekel, de nem annyira. Imádom az állatokat és boldoggá tenne ha segíthetnék rajtuk. A fogak is érdekelnek, pontosabban a porcelán héjak, fogszabályozás stb..mondhatni az esztétikai része. De mostanában annyira erőtlen vagyok, nincs kedvem semmihez, már az sem érdekelne ha munkanélküli lennék. Érzem, hogy fogorvosként egy nagyon hosszú és nehéz út állna előttem és a nap végén nem biztos, hogy az tenne boldoggá. De félek belevágni az állatorvosi egyetembe ( ha egyáltalán felvennének ), mert rettegek attól, hogy annyi év tanulás után csak annyira lesz elég a fizetésem, hogy hónapról hónapra megéljek és sosem lesz praxisom. Fogorvosként sem biztos, hogy lesz de nagyobb az esélye mivel külföldön keresettebbek. Mindig ezen vacillálok, hogy mi legyen. Egy ideje csak egyhelyben toporgok SZÓ SZERINT NEM TÖRTÉNIK SEMMI. Azok akik már tapasztaltabbak, idősebbek és nyilvánvalóan bölcsebbek mint én azok mit mondanának? Mit tegyek? Ti mit választanátok? Azt a szakmát amiből jobban meg lehet élni, de nem az az álmotok, vagy azt amivel az sem biztos, hogy abban az ágazatban (kisállatgyógyászat) kapsz munkát? A praxis szerintem kizárt, mert rengeteg gép, műszer kell ami nagyon drága, ellenben a kihasználtsági foka alacsony. + nincsenem millióim:(
2017. nov. 6. 06:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azt tedd amit szeretnél tehát állat orvosi egyetemre menj ha álmodat elérhedet már azért megérte,ha pedig tényleg szeretnél állatorvos lenni az egyetem mellett diákmunka ezt tudom ajánlani de hírrel ha fogászatra mész biztos hogy utána megbánnod
2017. nov. 6. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha külföldre akarsz menni, akkor menj minél előbb! Ott képezd ki majd magad. De amíg nulla a motivációd a tanulásra, addig ne menj egyetemre ott se, mert csak kidobott pénz. Előbb dolgozz egy ideig, az majd meghozza az ihletet. Meg amúgy is előbb a nyelvet kell majd megtanulnod rendesen.
2017. nov. 6. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az angol felsőfokú szinten megy azzal nincs gond (angol nyelvterületre szeretnék menni)

Nem is azzal van a gond,hogy nem dolgoztam még. Dolgoztam én már Tescoban, irodában tudom milyen a munka. Egyszerűen csak zsákutcában vagyok. Nem tudok dönteni. Pontosan attól félek amit te írtál egyes, hogy a fogorvosit megbánnám. De mi van ha mégse..? Mi van ha az lenne a jó döntés?

2017. nov. 6. 07:46
 4/6 anonim ***** válasza:
33%
Kérdező, ne komplikáld már túl. Az se biztos, hogy bekerülsz. Ha meg bekerülsz és nem tetszik, otthagyod. Történet vége. Másik 20,30 meg 40 évesen váltanak pályát 17 évesen akkora patáliát csapsz ebből, mintha véget érne a világ, ha ott hagysz egy egyetemet 1 év után. SENKIT nem izgat, mert csomóan csinálják ezt. Fölösleges ott szopkodni, ha nem tetszik.
2017. nov. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem szeretnék egyetemet váltani. Elpazarolt pénz-idő-energia akkor az előző szak. Inkább átgondolom most jobban és az alapján alakítgatom a jövőmet.
2017. nov. 6. 10:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor irány az angol nyelvterület, ott gondolkodj tovább.
2017. nov. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!