Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondják sokan hogy...

Miért mondják sokan hogy Emilia Clarke rosszul színészkedik?

Figyelt kérdés
Nem gondolnám magam vaknak, az ilyenek feltűnnek, de szerintem jól alakítja Daeneryst, de ettől a szereptől többet nem is lehetne elvárni. Más filmben nem láttam, de szerintem nem vészes egyáltalán. Nem lehet hogy csak a gagyi szinkron miatt mondják ezt róla?

2017. nov. 7. 01:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ inkább mennyire hitelesen hozza a szerepét, mennyire jó az arcjátéka stb. És például házon belül elég messze van pl. Peter Dinklage-tól vagy Nikolaj Coster-Wadau-tól.
2017. nov. 7. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem az a gond vele hogy gyakorlatilag lecserélhetnénk Hollywood akármelyik másik B kategóriás színésznőjére és ugyanezt a szintet hoznák.


Míg mondjuk Peter Dinklage-et lecserélve egy teljesen más Tyriont kapnánk. Egy jó színészt még akkor is élvezetes képernyőn látni ha éppen semmi nem történik vele.


Mondjuk szerintem a Daenerys szál lett a leggyengébb az egész Trónok harcából és nekem valahogy sosem volt hiteles az egész karakter. Valahogy súlytalan az egész történetszála, hogy mindig csettintésre jöttek neki a dolgok. Főleg ahhoz képest hogy mennyivel jobb történetszála volt a Királyságban lévő karaktereknek.

2017. nov. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Rossznak nem mondanám, de nem is kiemelkedő. A legtöbb embert elvakítja az, hogy milyen kis szép meg az, hogy világos haj sötét szemhez, wow, milyen különleges. Amúgy meg középkategória, és sztem tényleg simán kicserélhető bárkire, akinek van egy icipici affinitása a színészethez. Max, a külseje nem lesz annyira különleges.
2017. nov. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Jó, én sem mondom hogy kiemelkedő vagy ilyesmi... Mondjuk elfogult vagyok mert nekem meg pont ő a kedvencem a sorozatból.

Nem értem miért utálják ennyien.

2017. nov. 7. 11:15
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Azért mert rossz. Nézd meg pl. a reakcióját Viserion halálára...teljesen élettelen, fapofát vág hozzá. Drogonnak, a cgi sárkánynak szívbemarkolóbb a reakciója.

Vagy hasonlítsd össze azzal, amikor Cat és Cersei reagált Robb meg Joff halálára. Danynem meg arcizma sem rezdült (mondjuk lehet a botoxtól már nem is tud, de akkor is)...semmi életet nem visz a szerepbe.


És biztos nem a szinkron miatt. Én se szinkronnal nézem és még irritáló is eredeti hangján, főleg amikor a monológjait nyomja. Bár az már Dumbék hibája, mert egyáltalán nem valók a szájába ilyen hülyeségek.

[link]

2017. nov. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
*Danynek...pontosabban Clarke-nak
2017. nov. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

**A könyvekben amúgy tényleg jó karakter. Ott megértem, ha valaki szereti.


De a sorozatban a színésznő miatt, meg talán a forgatókönyv miatt is, valószínűleg az egyik legrosszabb karakter. Viszont ez van mindegyikkel, mióta megkezdték a közönség kedvencek fehérré mosását.

2017. nov. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Jó, a Viserionos rész tényleg fura. Viszont én a karaktert így is szeretem. Nélküle nem lenne olyan a sorozat. De mindenkinek megvan a saját kedvence, nem? :) Mást kit kéne kedvelnem? Tyriont a törpét, aki folyton szajházik meg csak okoskodik, vagy az éjkirályt? Havas Jon még so-so. Voltak Danynek is hülye húzásai de így is leginkább ő az akit el tudnék képzelni a trónon. Alapvetően jó karakter, én nem azt nézem milyen könnyen kap meg dolgokat. Nem tudom ez miért zavar bárkit is. Nekem az is tetszik hogy már nem az a szende kislány mint az elején, és igenis van mire fenn hordania az orrát, végtére is tűzálló, kikeltett három sárkányt akiket több száz éve nem látott senki. Persze mindenkinek más a véleménye ebben gondolom. Köszönöm a válaszokat!
2017. nov. 7. 11:43
 9/14 anonim válasza:
58%

Az azt gondolom mindenkinek egyértelmű, hogy a GOT-ot nem a színészi játékok viszik a hátukon, hanem az egészen részletgazdag világ, meg maga a sztori, így törvényszerű, hogy becsúszik egy-egy rosszabb színészi játék is, mert még ezek a producerek és rendezők sem törekednek a tökéletességre, a profitmaximalizálásra annál inkább. Keríthettek volna nála jobb színésznőt, vagy urambocsá' le is cserélhették volna menet közben, ha nem voltak vele megelégedve, de különösebb baj szerintem nincs vele. A többi színész közül nem lóg ki bántóan lefelé, de nem kimondottan jó, ha meg a sorozaton kívül is szétnézünk pláne nem. A gyengédebb részeket szerintem teljesen jól hozza, ahol kedvesen kell nézni és viselkedni, vagy Tyrionnal viccelődni, ellenben a nagy hódító beszédei meg keménykedései nagyon kínosak.


Ahogy az előző válaszolók, én is úgy érzem, hogy Martin és a forgatókönyv írók nem könnyítették meg a helyzetét, mert - és tudom, itt most ellentmondok önmagamnak - az ő szála laposabb, és a tétet sem érzem közben, nem igazán tudok érte izgulni. Másokkal ellentétben én a könyvekben sem tudtam különösebben kedvelni, mert ott a lapos sztori mellé kapott egy olyan jellemet, meg belső monológokat, ami nekem kicsit hiteltelenné tette (aminek szerintem a leglátványosabb eleme mikor Drogo haldoklik, ő meg egyik pillanatról a másikra ijedt szűzlányból Végzet Asszonya lesz). Szóval mire én elértem a Sárkányok Táncához, már szabályosan untam a fejezeteit. Majd talán a következőben, mikor odaérnek a westerosiak beindul a buli.


Egyébként karakterisztika és színészi játék szempontjából magasan kiemelkedik a mezőnyből a három Lannister, főleg Nikolaj Coster-Waldau. Jaime-é a legnagyobb és leglátványosabb jellemfejlődés a történet alatt, Nikolaj pedig olyan kifogástalanul alakítja az egészet, hogy mindent elhiszek neki kérdés nélkül. Remélem őt eztán többször fogjuk látni A kategóriás filmekben.

2017. nov. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem átlagosan színészkedik, a keménykedő jeleneteket szerintem se hozza annyira százszázalékosan, de nincs vele gondom. Viserion halálát viszont szerintem nem csak ő szúrta el, hanem a rendező és a forgatókönyvírók egyaránt. Egyáltalán nem éreztem át azt a jelenetet és szinte nem is beszéltek a karakterek róla később, mintha teljesen természetes lenne, pedig azért elég nagy dolog volt.

Én láttam Emiliát más filmben, ott szerintem fantasztikusan teljesített, szerintem egyszerűen csak Daenerys karaktere túl komoly neki.


Amúgy nekem is Daenerys a kedvencem és én se tudom megérteni, hogy mit utálnak rajta. :D Szerintem sokkal jobb karakter, mint Havas Jon, pedig őt mindenki imádja.

2017. nov. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!