Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A kor előrehaladtával romolhat...

A kor előrehaladtával romolhat az ember szeme?

Figyelt kérdés
Eddig mindkét szememre jól láttam, viszont nemrég azt vettem észre hogy a jobb szememmel kicsit rosszabbul látok, mint eddig. Sokat számítógépezem, de a szemorvosunk azt mondta, az nem roncsolja a látást.
2017. nov. 7. 07:40
 1/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Szinte minden embernek romlik a látása idővel. A szemorvosnak viszont nem ártana tudnia, hogy igenis romlik a szem a számítógépezéstől. Ha másért nem, akkor azért, mert túlságosan hozzászokik a szem az egy adott, nagyjából állandó távolságú fókuszhoz, és így nehezebb neki is átállnia távolabbi fúkuszra. Ezért (is) ajánlott időnként felnézni a monitortól távolabbra, illetve időnként pihenőt tartani. A nagyon egyforma fény szintén nem tesz jót a szemnek, A kékes fény pláne nem (akár LED, akár fénycső a háttérvilágítás).

Ami nincs az LCD monitorok esetében az a monitor sugárzása. Van más (esetleg kisebb) probléma.

2017. nov. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem egyfolytában bámulom a monitort, erre mindig odafigyeltem. De amúgy én már 27 éves vagyok.
2017. nov. 7. 07:59
 3/7 anonim ***** válasza:

Félreérthetted, mert köztudottan romlik a látás a sok számítógépezéstől.

Főleg egy szemorvos nem mondhat(na) ilyet.

Sajnos a látás romlik az idő előrehaladtával. Hamarosan szemüveges leszel te is.

2017. nov. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen!

Ahogy idősödünk,úgy romlik a látásunk.

Van akinek előbb és van akinek utobb.

Viszont, a monitor roncsolja a szemet. A tv is ha túl közelről nézzi az ember.

2017. nov. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az idő haladtával, minden romlik és nem csak a szem.
2017. nov. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én napi 8-16 órát ülök gép előtt, a tanulmányaim ês a munkám miatt. Három év alatt majdnem két dioptriát romlottam, és az iroda 70%-a is szemüveges. De biztos nincs összefüggés...
2017. nov. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kor elore haladtaval fokozatosan hiperopia, azaz tavollatas alakul ki, gyakorlatilag mindenkinel, csak ido kerdese, hogy mikor (egyaltalan el-e addig). Tehat pl egy elete ketharmadaban rovidlato ember latasa eloszor javulo tendenciat mutat, kis ideig beall nullara, majd az utolso harmadban tavollatasba hajlik. A CRT monitorok mukodesi elvebol adodo, szemmel nem erzekelheto kepfrissitesi frekvencia valoban szemkarosito hatasu volt, de ez a folyadekkristalyos kijelzokre mar nem igaz igy, leven nem ezen az elven mukodnek.
2017. nov. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!