Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Én feszülök rá nagyon a...

Én feszülök rá nagyon a jövőmre 21 évesen?

Figyelt kérdés
Állandóan a jövőmet tervezgetem, próbálok tudatos lenni, rá vagyok izgulva teljesen. Erre ma egy évfolyamtársam lecsillapított, hogy még fiatalok vagyunk, nem érdemes ennyire aggódni a dolgok miatt, nem baj ha az ember kicsit csúszik egyetemen, vagy otthon van pár hónapot munka nélkül, az a lényeg, hogy kis léptékben haladjunk és közben élvezzük az életet. Tényleg rosszul csinálom, hogy én már körülbelül a gyermekem megszületésére kuporgatom a pénzem? Elvetettem a sulykot kicsit?
2017. nov. 7. 22:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Leirtal ket vegletet. A ketto kozott mukodhet a dolog szerinted?
2017. nov. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pénzt kuporgatni egyetemistaként nem túl okos dolog, hiszen a mostaninál sokszor többet keresel majd egyetem után.


Ettől függetlenül 21 évesen én már elég komoly kutatásokban és munkákban vettem részt, meg start-upom volt Londonban. Most több 16-17 éves diákom van akik több nyelven beszélnek, és járják a világot, versenyeket nyernek, stb. Na ők tényleg rá vannak feszülve, de élvezik. Jelentéktelen dolgokon görcsölni viszont nincs értelme.

2017. nov. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2 de okos dolog pénzt kuporgatni, mert valamiből el kell indítani az életet. Ahhoz hogy elköltözzek szülőktől rögtön ott van két havi kaució és első havi lakbér 150-200 ezer forint. Továbbtanulási költségek is felmerülhetnek, mint például nálam, az is 200 ezer forint. Már a rajtvonalnál is mélyen a zsebbe lehet nyúlni.
2017. nov. 7. 23:13
 4/7 anonim ***** válasza:
De pont errol beszelt az evfolyamtarsad, hogy lassits! Tegyel felre, elj, es elj, nem azonnal kell negyedmillio, raersz meg. Csak rakj felre, amennyi jut, kesobb raersz stresszelni ezen.
2017. nov. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én inkább kivonulnok egy erdőbe és leszarnom az egészet, sziasztok.
2017. nov. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem baj ha a jovovel vagy elfoglalva de ha az gorcsos az gaz. Enis hanyszor mondtam mar 32 evesen hogy bar 20 evesen gondolkoztam volna igy de ki tudja. Kellettek a lezser egyetemi evek, imadtam! Es most is jo. Szerintem amugy meg mindig jobb ez, mint az aki 35 evesen fejezi be az egyetemeket (örökdiákok) es nulla forinttal es otlettel a zsebukben ulnek anyuci szoknyajan...
2017. nov. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#3

Kettes hsz vagyok. Egy jobb nyáron össze lehet rántani külföldön 1-2 millát. Én hamar rájöttem, hogy nincs értelme félretenni, mert jobban fogok keresni egyetem után, ha nem leszek nagyon béna. Utolsó diák nyaramon az addig megmaradt pénzemből utaztam a világban 2 hónapot, és imádtam. Az egyik távolkeleti országba, ahol jártam, épp nemsoká térek vissza egy kutatás miatt, ami még akkor jutott eszembe. Kicsit lazulj el, nyilván jó ha van fél milla vésztartalékod, de diákként nincs értelme kuporgatni, mert utána rájössz hogy 1-2 hónap alatt megkeresed azt amitől évekig jobban érezted volna magad diákként.

2017. nov. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!