Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mindenki mondja, hogy mennyire...

Mindenki mondja, hogy mennyire jol sikerult az erettsegije. Ez vajon mennyire igaz?

Figyelt kérdés

Gyk-n olvasgattam regebbi kerdeseket ezzel kapcsolatban. Legtobb embernek erdekes modon ilyen 70-90%os erettsegije lett ugy xy tantargybol, hogy nem is tanult ra elotte:D

Ezek mennyire valoszinuek? En nem hiszem el, hogy mondjuk tanulas nelkul a tori szobelit 70%osra meg lehet csinalni


2017. nov. 7. 22:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%
Hallod, nem mindegy? :) Akarmi is az eredmeny, ugyanaz az ember marad, mint elotte. Ha meg kamuzik, ugyanaz a szarember marad. Egy papir semmin se valtoztat. A kimondott szo... Na, az mindenen :)
2017. nov. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
Meg lehet csinálni, csak kell hozzá egy adag mázli, azaz jó tételt kell kihúzni :) De ha te kifejezetten jó eredményt akarsz elérni, akkor ne erre apellálj, hanem akkor tanulj... De amúgy tényleg könnyű az érettségi, az írásbelikre nem kell tanulni semmit, vagyis 7-8 éve így volt, a mostani érettségi feladatsorokat nem nézegetem. Szóbelin meg jó jegyet kapsz, ha szerencséd van és kihúzol olyan tételeket, amikhez épp konyítasz valamit és "el tudod adni magad".
2017. nov. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Én le is fényképeztem őket, matekom lett a leggyengébb 50%-al.

Bár nem direktbe nem dicsekedtem senkinek sem az eredményekkel csak ha kérdezték, és nem hitték el valamelyiket, megmutattam a képet.

2017. nov. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%

Hát, nekem nagyon jó memóriám van és 80-90% lett minden tárgyam, úgy, hogy írásbelikre semmit nem tanultam és a szóbelire is csak egyszer ha átolvastam a (mások által) kidolgozott tételeket. Az egyetlen kivétel a matek emelt szóbeli volt, arra azért komolyan kellett nekem is tanulnom.

De vedd figyelembe, hogy én amúgy se tanultam soha, csak órákon figyeltem (esetleg dolgozat előtt a szünetek alatt átfutottam az anyagot) és így is négyes-ötös tanuló voltam. Szóval, ha alapból többet tanultál mint én, akkor a érettségit is komolyabban kell venned.

2017. nov. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
63%
Én azt nem értem miért parázik tőle mindenki, közben meg totál egyszerű az egész. Jó nekem a matek csak középszint volt, de annyit csináltam előtte nap este átnéztem pár órában a dolgokat aztán hopp. Amúgy 80%-át kb egyszerű paraszti ésszel meg lehet oldani a feladatoknak.
2017. nov. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%
csak az emelt matekra és a választottamra tanultam, a többit józan paraszti ésszel meg lehet írni 80% körülire. Fogalmazások, szövegértés, térkép olvasás. A szóbelinél is használhatsz térképet, a tanár meg majd aládkérdez. A szellemileg legalul elhelyezkedők szintjére van belőve az egész, persze mindenki parázik tőle, aztán alig készül, és default 5-össel távozik.
2017. nov. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire, be lehet húzni ezt azt szerencsével, de ha tényleg nem tanult korábban semmit, akkor felkötheti magát.

Megbukni nehéz, mert 25% azért mindenkinek hozható, de csak "beesik" érettségizni négy év után azoknál a hármasnál jobb jegy ritka mint a fehér holló.

2017. nov. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig két előrehozottat tettem. Infó 80% úgy hogy a tételek egy részét többször elolvastam, a másik felébe bele se néztem. Mázlim volt szóbelin hogy egy minimális pontszámot össze tudtam szedni. Így is az írásbelin múlott ami jól ment. De 3 évig gyakoroltunk rá heti 5 órában, szóval nem meglepő.

Emelt angolom 86% lett, arra egy szót se készültem külön. Úgy voltam hogy 10 évnyi emelt angol tanulás után már nem szenvedek ezzel. Ez lehetett volna jobb is.

Töritől most én is félek, mert nem vagyok magolós típus. A többi nem hiszem hogy olyan nagyon nehéz lenne.

Minden esetre mindent bele!

2017. nov. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szóbeli sem egy veszélyes cucc, mi szépen tételt húztunk, aztán ott a felkészülési idő, meg annyi segédanyag, hogy még kb az is összerak belőle valamit aki csak olvasni tud, aztán ha szépen kijegyzeteli magának az ember a dolgokat, akkor tényleg nem nagy dolog belőle lefelelni.
2017. nov. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat :)

Kicsit nyugodtabb vagyok, de meg mindig bennem van a felelem az erettsegi irant, nagyon felek hogy elbukok es hiaba volt a tanulasom

2017. nov. 7. 23:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!