Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvárható-e egy fiataltól,...

Elvárható-e egy fiataltól, hogy az idős szüleit ápolja, gondozza, ha azok már nem képesek rá?

Figyelt kérdés

Nyilván egyszer fiatal az ember, amikor élhetne, felhőtlenül boldog lehetne, utazhatna, szerelmes lehetne, családot alapíthatna stb.

De közben nyilván ott van a teher is a vállán, hogy a szüleinek szüksége van rá.

Mindenki gondolkodás nélkül feláldozná a fiatalságát erre, hálából hogy felneveltek?

Tényleg ördögtől való, ha az ember mondjuk inkább segítséget fogad, vagy mondjuk egy otthonban támogatja?



2017. febr. 7. 14:02
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
75%

Én nem tenném.

Nem azért, mert nem szeretem az anyámat, hanem tudom, hogy ő sem akarná és én sem lennék képes rá.

Egy otthonban sokkal jobban tudnak rá vigyázni, sokkal jobb közegben lenne, mint amit én nyújtani tudnék. Bár nyilván meg is kell nézni, hogy milyen otthonba menjen, mert azok között is van sz*r.


A legtöbb ember nem ápoló, hogy normálisan el tudjon látni egy idős, beteg embert. Ráadásul ha olyan, akkor egész napos felügyelet is szóba jöhet, ami ellehetetleníteni a megélhetést is.


Ez akkor volt "divat" amikor a férfi dolgozott, a nő meg háztartásbeli volt. Akkor megoldható volt, manapság viszont kétlem. Legalábbis nem az általad felvázolt következmények nélkül.

2017. febr. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
34%

Sajnos rám ez fog várni.

Anya már most kikötötte,hogy ha sikerül külföldre költöznöm a párommal és lakást venni,jönni fpg ő is velünk,és ott alar ékni.

És azt mondta,ha demens lesz,ne adjuk otthonba hanem mi ápoljuk majd őt.

2017. febr. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
66%

Attól függ, hogy milyen szinten. Ha két elesett, 24 órás ápolásra szoruló szülőről van szó, akkor sem anyagilag, sem lelkileg nem veheti magára kizárólagosan. Sajnos van ezzel kapcsolatban személyes tapasztalatunk, egyszerűen éhenhalás. Ilyen esetben szaksegítséget kell kérni, és általában kapnak is az emberek.


Viszont ha az ápolás és gondozás azt jelenti, hogy főzni kell rájuk és napi szinten rájuk nyitja a gyerek az ajtót, akkor bässza meg a fiatalság saját magát. Anyámék fiatalságából több mint tíz év "ment el" az idős rokonok ápolására, és nem csinálták volna másképp. Azért vagyunk egy család, hogy segítsük egymást, tehát a beteg szülő, a beteg gyerek PRIORITÁS, nem pedig egy kolonc. Nem azért, mert felneveltek, hanem mert egy család vagyunk. Még ha a mai világban (de utálom ezt a "mai..." kifejezést) már csak valami anyagi közösséget jelent...

2017. febr. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
64%
Attól függ mi az ok amiért nem gondozza a szüleit. Ha azért nem gondozza, mert ő bulizni, meg utazni akar, igenis elítélném. A család akkor is legyen család ha baj van, nem szép dolog lepasszolni a felelősséget az első nehézségeknél , főleg azért nem mert úgy kényelmesebb. Ha azért teszi otthonba a szülőt, vagy fogad gondozót mellé mert a munkája mellett nem tudja megoldani, az más- ez puszta ésszerűség.
2017. febr. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
74%

"Tényleg ördögtől való, ha az ember mondjuk inkább segítséget fogad, vagy mondjuk egy otthonban támogatja?"


Ez attól függ, hogy ki mit szeretne?


Ha akarata ellenére betuszkoljátok oda, akkor igen, ördögtől való és erőszakos.


Ha viszont nincs ellenére, akkor nem baj.

2017. febr. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
43%

'

Elvárható-e egy fiataltól, hogy az idős szüleit ápolja, gondozza, ha azok már nem képesek rá?

Nyilván egyszer fiatal az ember, amikor élhetne, felhőtlenül boldog lehetne, utazhatna, szerelmes lehetne, '


Ezek közül melyiket nem lehet 30-40-50 felett?

2017. febr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 A kérdező kommentje:

Az én szüleim soha nem várnák el ezt tőlem, és én sem várnám el ezt a gyerekeimtől. Nem az a szeretet, hogy hagyod, hogy boldogan és szabadon élhessen, ahelyett, hogy kötelezően öregeket pelenkáz napi szinten adott esetben?

Nem baj, ha valaki nem ért velem egyet. Csak nem értem a másik oldalt és próbálnám azt a logikát is felfogni.

2017. febr. 7. 14:15
 8/62 anonim ***** válasza:
82%

2-es eszedbe ne jusson!

Mi az, hogyha demens lesz nem adhatjátok otthonba?

Ha demens, akkor azt sem tudja, hogy fiú vagy lány, teljesen mindegy neki, ha a s*gge melegben van, kap enni és nincs egyedül.

Aztán, ha otthon haptákban álltok vagy állsz neki, akkor miből fogtok élni?

Én nyugodtan mondhatok ilyeneket, mert 12 évig voltam összezárva ilyen beteggel, mert tiszteletben tartottam a kívánságát, ráment az életem, a karrierem (pedig nem is akármilyen volt!) a lelki egészségem és mindenem.

2017. febr. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
75%

"Nem az a szeretet, hogy hagyod, hogy boldogan és szabadon élhessen, ahelyett, hogy kötelezően öregeket pelenkáz napi szinten adott esetben?"


Igen a szülő felől, amíg bírja magát. De a GYEREK felől mi a szeretet a szülő felé kérdező? hogy lepasszolja az öreget sokszor rossz körülményke közzé, csak mert útban van neki?

2017. febr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
95%
Nekem azt mondták a szüleim ha ilyen állapotba kerülnének ne adj isten nyugodtam adjam őket otthonba. Én sem várnám el a gyerekemtől, hogy rám áldozza az életét. Persze szeretem őket de egyszerre nem tudok a saját gyerekeimről meg a szüleimről is gondoskodni.
2017. febr. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!