Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nyugat-Európában miért nincs...

Nyugat-Európában miért nincs kultúrája a használt ruhának, turkálóknak?

Figyelt kérdés

Eddig leginkább csak designer ruhákkal foglalkozó turkálókkal találkoztam, elvétve egy-egy vintage, goth vagy valami megintcsak nem hétköznapi, de a turkáló olyan formában, mint odahaza itt kb ismeretlen fogalom.

A fast fashion boltok árai elég magasan vannak a minőségükhöz képest, egy farmernadrág eredeti áron 30-50€ között mozog, és 2 évnél hosszabb időt nem bír ki rendszeres hordás mellett. Ugyanígy a pulóver, amiből megintcsak esélytelen 20-30€ alatt igényesebb darabot kapni.

Jó, évente kétszer vannak leárazások, de azokból is inkább csak a karácsony környéki éri meg jobban, évközben nagyon ritkán áraznak le bármit is komolyabban.

Oké, e-bayen, Fb-n vannak eladók, de az megintcsak magánszemély, és nem akar áron alul megszabadulni a holmijaitól, hisz valamit neki is nyerni kell rajta.

Jó, a többség valóban megengedheti magának, hogy 100-300€-t kiadjon egy-egy ruhadarabra, de mihez kezd, aki nemß


2017. nov. 12. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Én azt hittem Anglia a használt ruhák fellegvára :D De te is kitalálhatod miért nincs : mert van pénzük dögivel nem havi 100 e ft-ból tengődnek.
2017. nov. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Angliával kapcsolatban nincsenek tapasztalataim, konkrétan Németországról írtam a kérdést, lehet, ezt hozzá kellett volna tegyem.
2017. nov. 12. 18:33
 3/6 A kérdező kommentje:
Pontosabban, Németország inspirálta a kérdést.
2017. nov. 12. 18:33
 4/6 anonim ***** válasza:
mert nem tudják mi a jó
2017. nov. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Németországban rengeteg használt ruha van, csak nem túrkálók, hanem rendes üzletek, ahol kaphatóak. (Second-hand-shop néven, illetve a kimondottal olcsó kategória a Caritasnak kapható)


Emellett itt igen sok olyan üzlethálózat, van (KIK, Tacco, stb), ahol olcsón lehet ruhákat kapni - egy farmer max. 20 Euro, egy póló 1 és 5 euró közt - és ezeket meg tudják venni azok is, akiknek alacsonyabb a jövedelmük.

2017. nov. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk Svédországban iszonyat sok second hand bolt van, ahol a ruhák mellet minden mást is megkapsz. A fészen és más netes oldalon is megy az adok-veszek magánemberek között.
2017. nov. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!