Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Régen könnyebb volt?

Régen könnyebb volt?

Figyelt kérdés
Amikor a szülők adták férjhez a lányokat, akiknek nem kellett “bajlódni a társkereséssel”. Manapság lehetetlen párt találni.:(

2017. nov. 21. 18:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Attól függ. De nekünk csúnyáknak biztos könnyebb volt, bár más kérdés, hogy az csak akkor is egy "csinált" házasság lehetett, amiben nincs szerelem.
2017. nov. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Inkább egyedül mint olyan emberrel, akihez nem vonzódsz+nem kedveled stb. stb. Nem lehetett olyan jó azért. Legalábbis szerintem.
2017. nov. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rosszabb volt, teljesen meg volt kötve az ember keze. Nem lehet egy olyan kapcsolatban élni, ahol utálják egymást. Ma sem lehetetlen párt találni, csak olyan közegben kell keresni, amilyen az illető maga (pl. szeret olvasni, akkor könyvklubbok, könyvtár stb. stb.), vagy csak elég lenne az igényekből kell leadni:)
2017. nov. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Párt találni biztos, hogy könnyebb volt. Nem lehetett olyan összehasonlítási alapjuk az embereknek, mint manapság. Régen nem utaztak annyit, nem volt TV, Internet, csak a szűk környezetüket ismerték, és onnan választottak párt. (Vagy a szülők intézték előre.)

Manapság a szépségideálok annyira beleégtek az emberek tudatába, és az önkritika annyira nem divat, hogy a szerényebb külsejű emberek tényleg egyre kisebb eséllyel találnak maguknak párt.

2017. nov. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem nem volt könnyebb, sőt. Sokkal nehezebb volt. A digitális kor szülötteinek sokkal de sokkal több lehetőségük van, sokkal mobilabbak. Ha nem találsz párt akkor benned van a hiba. Vagy túl nagyok az elvárásaid, vagy nincsenek szinkronban azzal amit Te adni tudsz.
2017. nov. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%

Ötös vagyok. Lepontozhattok, de ez a "lehetetlen párt találni" ez rinyálás. Tele van a világ potenciális jelöltekkel. Átlagos a külsővel rendelkezem, még nem vagyok harminc, de több mint harminc kapcsolatom volt. Mostanra házas vagyok. Miért? Mert nem a GYIK-en sírtam, hogy lehetetlen párt találni, hanem társaságba jártam, ismerkedtem. Kellett kompromisszumokat kötnöm? Igen. Sérültem? Igen. Sokat? Igen. Sok hülyével sodort össze a sors? Igen. Boldog vagyok? Igen.

Tudjátok baromira nem az számít, hogy abban a pillanatban amikor találkoztok valakivel, akkor milyen az illető. Mert tökéletes nincs. Sőt, közel tökéletes sincs. Persze amikor az ember szerelmes akkor idealizál és igen az alap ami elindít egy párkapcsolat felé az a fizikai/kémiai/biológiai vonzalom és a szerelem. De ahhoz, hogy ez a szerelem megmaradjon nagyon sokat kell tenni mindkét félnek és lesz amikor gyengül. Nem az a kérdés, hogy megtalálod-e a tökéletes társat. Hanem, hogy tudtok-e egymás számára tökéletessé válni, ezt pedig nem adják ingyen.

2017. nov. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

#6

30× voltál szerelmes eddig? Az nem semmi. Gratulálok.

2017. nov. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#7: Nem voltam harmincszor szerelmes, de esélyt adtam rá, hogy az lehessek, ha nem lettem, vagy a másik fél nem lett, akkor valamelyikünk lépett, de megpróbáltuk. Erről írok feljebb.
2017. nov. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egyébként lehet lepontozni de azért az nagyon durva életképtelenségre vall, hogy valaki még ezt is a szüleitől várná, csak, hogy ne érezze magát sikertelennek. Ez már sajnos az a világ, ahol Neked magadnak kell tenned a dolgokért és kicsi rá az esély, hogy valaki elintézi helyetted. De persze le lehet pontozni ezt a választ is a fotelből és aztán irigykedni tovább azokra akik közben megvalósítják az álmaikat és elérnek valamit.
2017. nov. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%
Én nem tartom úgy, hogy lehetetlen párt találni, de aki harminc kapcsolaton van túl, az pont egy élő példa arra, aki képtelen megtalálni élete párját.
2017. nov. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!