Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A vörös hajú emberek bőre...

A vörös hajú emberek bőre csekély napfény esetén önállóan is elő tudja állítani a D-vitamint?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy a vörös hajúak az MCR-1 gén (Melanocortin-1) mutációjának következtében fehérebb a bőrük (többek között), vörös a hajuk, és ez az alacsonyabb napfénymennyiségnek köszönhető. Ebből adódóan, ha nem süt eleget a nap és nem termelődik a szervezet számára elegendő D-vitamin, akkor az Ő szervezetük önállóan is előtudja állítani a szükséges mennyiséget.

Igaz ez?



2017. nov. 24. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elküldöd, hogy hol olvastad? Vörös hajú vagyok, és érdekelne engem is.
2017. nov. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

[link]

- a 8. pontnál találod. :)

2017. nov. 25. 11:23
 3/5 anonim ***** válasza:
A földön élő összes ember bőre képes előállítani a D-vitamint (ha minden más feltétel adott). Ehhez napi pár perc napfény elegendő. Ennél több felett csökken a termelés, és mindig az elégséges szinten marad. Napfény hiányából D vitamin hiányt összehozni manapság nagyon nehéz (angolkór).
2017. nov. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy az ember bőrében található előanyagok a napfény hatására D-vitaminná alakulnak. Ha nincs napfény, nincs D-vitamin képződés.
2017. nov. 28. 17:07
 5/5 Lőrinc13 válasza:

Az afrikai / afroamerikai emberek bőre azért fekete mert túlsok napfénynek vannak kitéve ami káros! így a bőrük védekezésként elsötétedik hogy minnél kevesebb fényt vegyen fel. Ezzel szemben a vörösek angliában de főként annak gyarmatain skóciában és írországban élnek vagy származnak ahol a kevés napfény hatására a több napfény begyűjtése érdekében kifehéredik a bőr! Tudtad? Régen amikor még a világításteknia nem volt olyan fejlett mint manapság fehérre festették a plafont hogy több fény verődjön vissza! Kisérlet!! Helyez egy nagy fényigényű nővényt egy teljesen sötét szobába vagy akár dobozba kb 2-3 hét allatt jólláthatóan kifehéredik! (Nem minden növénnyel müködik én sivatagi / sziklakerti növényket ajánlok)

Am. én is vörös vagyok. A hajam sötétedik míg a napvédett helyeken (tudjátok ott lent) eredeti tűzvörös! Egyébbként anyira erős ez a pigment hogy nedvesedés idelyén megfogja az alsót mint amikor pirosat mosol fehérekkel szóval vöröshajúaknak csak fekete alsó vagy borotva!!!

2018. nov. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!