Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Laktáz enzim tönkre teheti a...

Laktáz enzim tönkre teheti a bélflórát?

Figyelt kérdés

Laktóz érzékeny vagyok, Mill and joy enzimet eszem ha muszáj tejes élelmiszert fogyasztanom, viszont még így is előjön a puffadás, hasmenés jelenség.

Okozhatja a bélflóra károsodását a laktáz enzim? Próbáljak meg probiotikumot szedni?


2017. nov. 25. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Aki laktóz érzékeny az nagy eséllyel ezer más dologtól is puffad:


[link]

2017. nov. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is laktóz érzékeny vagyok. Viszont nekem sem vált be a laktáz enzim. Inkább alapból laktózmenteset veszek mindenből (pedig ebben is csak laktá enzim van, viszont így biztosan kifejti a hatását). Csak ha pl étterembe megyek akkor viszek magammal "gyógyszert". Ja és ne vedd a mill and joy-t mert iszonyat drága. Laktáz enzimet kell kérni.
2017. nov. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Régen az Innopharm laktáz enzimet használtam, csak az nem mindig volt praktikus, mert víz nélkül nem tudtam lenyelni. Konkrétan melyik laktáz enzimre gondolsz?

2017. nov. 26. 08:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne, mert kiszámoltam anno, hogy a felíratott laktáz enzim pont annyira jön ki ha szemre kiszámolom mint a szabadon megvehető mill&joy, ezért nem éri meg járkálnom érte az orvoshoz. Fehér-sárga dobozban volt arra emlékszem és sok volt benne 100szem.


Aztán felfedeztem a DM-est, amelyik kis szacharin adagolós dobozkában volt, az sajnos eltűnt vagy két hónapja, csak a kapszulájuk van, azt nem szeretem mert vízzel kell lenyelni.

2017. nov. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak bemegyek egy gyógyszertárba és kerek laktáz enzimet. De általában mindíg más felét kapok. De én tenyleg magyon ritkán használom mert nekem nem vált be (a mill and joy se)
2017. nov. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!