Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki elmagyarázná ennek a...

Valaki elmagyarázná ennek a paradoxonnak "megoldását"?

Figyelt kérdés
A fehérjék szintéziséhez RNS szükséges, azonban ezt a folyamatot enzimek (tehát fehérjék) katalizálják. Hogyan jött létre egyik a másik nélkül? Mint a tyúk és tojás kérdése. Wikipédiások kíméljenek!

2017. okt. 20. 20:38
1 2
 1/18 EagleHUN ***** válasza:
41%

Ez a folyamat az élet kialakulása óta tart, vagyis nem jön létre, így teljesen értelmetlen tyúk-tojás elsőbbségi teóriát csinálni belőle!

A genetikai kód mellett fehérjéket is kapsz a szülőanyádtól.

Így folytatódik ez a biológiai folyamat.

Egész életeden át tart újabb fehérjéket hoz létre azok szabályozzák az újabb RNS kópiát és így tovább.

Mindig van annyi fehérjetartalékod hogy ez a folyamat ne szakadjon meg és fennmaradjon benned.

Ha jól emlékszem 7 év alatt kicserélődik minden ember minden sejtje!

Amikor megszakad ez a folyamat, pl elfogy a fehérje akkor nem élsz tovább.

De ha szerencséd van a folyamatod tovább folyik az utódaidban (főleg ha nő vagy, mert férfitól csak genetikát örököl mindenki).


Tulajdonképpen ha belegondolunk 4-4.5 milliárd éves folyamat részei vagyunk.

Egyetlen kémiai reakció ami az egész bolygóra kiterjesztette önmagát és mely ennyi ideje megszakítás nélkül tart még bennünk is.


Most én is beleborzongtam hogy ezt átgondoltam...


Azt hogy először hogy jött létre pontosan még nem ismert, lehet hogy már pontosan meg sem ismerhető, kísérletileg meg nem ismételhető.

Egy bizonyosság van állati nagy véletlen kellett ahhoz hogy a természetben a megfelelő kémiai molekulák összetalálkozzanak és elkezdődjön egy ilyen önmagát sokszorozni és terjeszteni képes kémiai reakció.

2017. okt. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Magyarul nem tudjuk?
2017. okt. 20. 21:18
 3/18 Mojjo ***** válasza:
59%

@2: Teljesen biztosan nem. Ajánlom ugyanakkor figyelmedbe az alábbiakat:


[link]

2017. okt. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Ha lesz időm, akkor lefordítom.
2017. okt. 20. 21:23
 5/18 A kérdező kommentje:
Most, hogy beleolvastam, elég sematikus. Az "RNA World hypothesis" nem valami új. Ezeket anyanyelven is el lehet olvasni.
2017. okt. 20. 21:26
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem olvastam el, de Kunnak jó írásai vannak:

[link]

2017. okt. 20. 21:28
 7/18 Mojjo ***** válasza:
82%
Bocs, nem tudtam, hogy nem, vagy nem igazán tudsz angolul. Igen, magyarul is lehet erről olvasni.
2017. okt. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Semmi gond, sosem volt az erősségem az angol. Németből van nyelvvizsgám. Éltem is Németországban egy ideig, csak hazajöttem.
2017. okt. 20. 21:42
 9/18 Ozmium42 ***** válasza:
73%
Nincs rá magyarázat, mert nem tudják, hogyan alakult ki ez a rendszer. Spekulálni azonban lehet. Gondolj bele abba, hogy ennek a rendszernek nem kellett feltétlenül mindig a mai formájában, egymásra utaltságában léteznie. Az RNS szintetizálódhat fehérjék nélkül is, illetve maga is tölthet be enzim funkciót. Nem csak DNS-ből készülhet RNS kópia, hanem fordítva is. Fehérjék is létrejöhetnek, csak kell valami RNS helyett, ami katalizálja a folyamatot. Szerencsés esetben ezek összetalálkozhatnak, és kialakulhat az egymásra utalt rendszer, ami esetleg sokkal hatékonyabban végzi a dolgát, mint a megelőző rendszer, ezért terjed el, ezért emészti fel a saját előzményeit, és ezért látszik úgy, mintha ez egy feltörhetetlen ördögi kör lenne.
2017. okt. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Igen, ez valóban jó hipotézis, bár nagyon erős kétségeim vannak, hogy lesz-e valaha belőle elmélet. Addig is remek táptalaj a kreacionistáknak.
2017. okt. 20. 23:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!