Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én tartom undorító...

Csak én tartom undorító szokásnak, hogy temetést után tort tartanak?

Figyelt kérdés

Anya teljesen kiakadt, hogy mondtam, hogy ne tartsunk.

Mit ünneplünk? Meg aztán az embernek tényleg van kedve ilyenkor eszem-iszomra ugye? Mire jó ez? Meg aztán kit hívjunk meg? Eszik otthon. A sajnálkozás meg nem kell, ezért beleíratom az újságba is, hogy a részvétnyilvánítást mellőzzék.

De ezt a tort az egyik leghülyébb, legkegyeletsértőbb

szokásnak tartom.

Aki olyan lejöhet hozzánk, de a fél faluval nincs kedvem bájologni.



2017. nov. 30. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A temetett életét ünnepeljük, ami lezárult.

E mellett azok találkoznak, akik ismerték őt.

Ezért tartunk, s nem neked vagy miattad.

2017. nov. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Ez a szokás.Addig örülj,amíg anyud él és nem az övén kell gondolkozni.Elhiszem hogy nyomasztó,de az ilyen ígyis-úgyis az sajnos.
2017. nov. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem. Toron mindenki zabál meg iszik, teljesen általános témákról beszélget, olyan mint egy bál.
2017. nov. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
nekem is furcsa volt ez.. de valahol olvastam erről, hogy ez tkp része a veszteség megértésének, egyfajta feldolgozása a feldolgozhatatlannak, a halálnak, és szüksége van az embereknek rá, mert különben ezek a sebek betokozódhatnak elgennyesedve és lesüllyednek a tudata alá. Onnan meg a legrosszabbkor atavisztikus erővel törnek fel. Ilyesmi.
2017. nov. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%
elég hülye szokás.sajnos az utobbi években több toron is részt vettem.igazábol azért van hogy akik messziről jönnek a temetésre,és mennek utána haza,ne induljanak éh gyomorral.de mostmár a közeli rokonokat is meghívják.apám temetés utáni torán,anyám néha vidáman felkacagott.szánalmas volt.
2017. nov. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Undorítónak nem undorító szokás, csak a mai világban felesleges.

Régen ezzel ünnepelték az elhunyt hőstetteit, azokat a dolgokat, amiket elért.

Na a mai világban ugye nem nagyon van mit ünnepelni, max, hogy a munka hőse volt. Bocs.

2017. nov. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A halotti tor megtartása ebben a kultúrkörben, ahol élünk, a gyászmunka egyik intézményesített eszköze. A toron megjelenés alapja a meghívás, oda nem szabad -mert az volna ám a kegyeletsértő- csak úgy beállítani.


A csoport tagjainak -család, barátok szomszédok stb- a tor az elhunyt halála utáni kohéziót segít fenntartani. A gyászoló egyénnek pedig sikerül a lelki terhet cipelnie annak tudatában, hogy nincs egyedül, van kivel megbeszélni a veszteséget, és számíthat a többeikre. Az együtt evésnek ez az egyik szakrális haszna.


Természetesen a fentiek nem kötelezőek senkire nézve.

2017. nov. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
39%

Hulyeseg, es jokora anyagi lehuzas is egyben. Szerencsere felenk mar kezdenek leszokni errol, tobbnyire mar csak egy kis kenyeret vagy kalacsot adnak a temetesen resztvevoknek.

Bar vannak meg ennel durvabb helyek is, roman kollegaknal tobbe kerul a temetes mint egy lagzi, es az emberek kepesek megszolni azert hogy nem adtal szatyrot is hogy haza vigyek az alamizsnat, meg minden apro dologert.

2017. dec. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!