Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem okolható Európa...

Miért nem okolható Európa Afrika jelenlegi állapotáért?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom... Kolonializmus, rabszolgaság, stb...

Amire most kíváncsi lennék, hogy miért NEM jelenthetjük ki: "Mi" vagyunk a hibásak a szegénységért és az ország összeomlásáért. Mik ennek a pontos etikai okai?



2017. dec. 11. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Okolható...
2017. dec. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ha mindenképpen az ellenkezőjét kéne állítanod, mivel támasztanád alá?
2017. dec. 11. 16:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A mai helyzetért legfeljebb részben okolható. Elrettentő példának ott van Zimbabwe, hogy egy többé-kevésbé működő országból rossz hozzáállással mit lehet kihozni. A többiből sem nagyon sikerült semmit, alig van prosperáló ország Afrikában, ahol a gazdaság és a politikai helyzet egyszerre stabil. Ez nem véletlen, és nem lehet hatvan-hetven évvel ezelőtti eseményeket okolni.


Európa - a világ több kontinensének országaival együtt - ma abban hibás, hogy magára hagyja ezeket az országokat, és nemhogy nem segíti azokat, hanem egyes multijai kizsákmányolják azok természeti erőforrásait, és fenntartják a kaotikus állapotokat a szabadrabláshoz.

2017. dec. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Vannak trösztök, amiknek nagyobb az éves bevételük, mint néhány európai ország bruttó nemzeti összterméke. Ezeknek jó játszótér Afrika: nyersanyagok, gyémánt, arany, termények. Megfelelő gazdasági, társadalmi körülmények előállításával filléres befektetéssel hatalmas hasznot hajtanak. Nem véletlen az afrikai országok túlnépesedése, és a menekült válság.
2017. dec. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mert nem MI globálisan vagyunk hibásak, én nem érzem hibásnak magam, nem ártok nekik, és amennyire tőlem telik, támogatok jótékony célú szervezeteket, rendezvényeket, például a bohócdokikat, de van egy bamakói sérült gyerekek javára szerveződött zenés rendezvénysorozat is, ami mellesleg jó szórakozást biztosít amellett, hogy jótékony célú.

Mi többet tudnék tenni? Megélni nekem is kell, és azért a pénzért megdolgozom, nem vagyok multimilliárdos. Segítsen többet az, akinek több van.

2017. dec. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert mindig kell egy felelős én a segély szervezeteket hibáztatom küldik a pénzt hogy, több gyerek szülesen a nyomorba.Aki meg dolgozik és nem válal gyereket mert nem tudná elátni azt a társadalom lenézi és bünözöként kezeli.A gazdagoknak meg jó az olcso munkás ezért nem is foglalkozik velük senki.De ha valaki azért kapna segélyt hogy, ne a nyomorba szüljön gyereket lehet nem lennének szegény telepek.És a végére emberként is élhetne.A népeség csöken mert aki dolgozik adózik lehet nyugdija semm lesz meg biztonságban semm élhet.
2017. dec. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben "Európa" alatt a gyarmatosító nyugat-európai országok száz évvel ezelőtt élt politikusait értjük, úgy igen...
2017. dec. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!