Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normális ha van emlekem 1...

Normális ha van emlekem 1 eves korom elottrol?

Figyelt kérdés
Engem orokbe fogadtak es van egy emlekem emi megmaradt olyan 1 eves lehettem es volt a gyermekotthonban egy baratom es ugye egymas mellett volt a kisagyunk es eppen adok at neki egy jatekot. Meg van par 2 evese lehettem es az egesz konyhat tele nyomtam papirral xd. Ez normalis?
2017. dec. 14. 11:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Nekem is vannak emlékképeim a csecsemőkoromból.
2017. dec. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, bár elég ritka. Főleg azok az emlékek maradnak meg, melyek erős érzelmi töltéssel bírnak, avagy amelyek kapcsolhatok valakihz, valamihez. A legtöbb babakori emlék, ami addig megmaradt, 7-10 éves kor között végleg eltűnik, és csak igen kevés marad meg későbbre, ha egyáltalán marad.


Igazából még magzatkori emlékeid is lehetnek a procedurális memóriában, bár ezek sosem fognak tudatossá válni. Csecsemőknél, kisbabáknál, különféle kísérletekkel kimutatták, hogy másként reagálnak a magzatkorban lejátszott zenére, vagy az anyanyelvükön hozzájuk beszélő emberre, mint az ismeretlen zenére, ill. az ismeretlen nyelven beszélőre.

Érzések, érzelmek, jók és rosszak egyaránt - megmaradhatnak akár felnőtt korig is.

2017. dec. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Szerintem azert maradt ez meg mert akkor vittek haza a szuleim es ezt adta oda nekem ajandekba vagy hogy is mondjam:)

2017. dec. 14. 12:08
 4/10 anonim ***** válasza:

Előfordulhat..

nekem a legfurcsább emlékem 4 éves korombol van.. Hogy az egyik óvó néni aki nem is az én óvónőm volt sír, és mondta a többi óvó néninek hogy a kislánya nagyon beteg és kiszáradt, plusz tüdőgyulladást kapott, és mindent kihanyt...

2 évvel ezelőtt megismertem a legjobb barátnőmet akkor derült ki hogy ő volt az a kislány akiről beszélt az óvónő... Érdekes hogy pont ő rá emlékeztem.. Pedig még pici voltam...

Érdekes dolgok ezek szerintem az sem véletlen hogy pont ő a legjobb barátnőm...

Van jelentősége annak hogy te miért emlékszel vissza ezekre a régi emlékekre...

2017. dec. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem! Sokan 5-6 éves koruk előtt se tudnak visszaemlékezni, nemhogy 1 éves korukra. Te egy csodabogár vagy! 😏
2017. dec. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ez tenyleg erdekes. A vegen meg o lesz a ferjem xd.

Utolso aranyos vagy. ☺

2017. dec. 14. 14:02
 7/10 anonim ***** válasza:

Engem 2 éves korom előtt 3x műtöttek, sok időt töltöttem kórházban. Mai napig félelmet érzek, ha csecsemősírást hallok. Nem az "éhes vagyok" sírás meg ilyenek, hanem mikor egy baba azért sír, mert fél attól összeszorul a mellkasom és legszívesebben, csak lekuporodnék és sírnék én is. Kép nem társul hozzá, de nagyon nyomasztó és már kicsi korom óta van. Olyan érzés, mint mikor mindjárt eszedbe jut valami, de aztán mégsem. Nem tudom ez mennyire számít emléknek.


Egy másik, az nem tudom hány éves koromban történt, de anyum nagyon meglepődött, hogy emlékszem rá. Beléptünk valami szobába (én úgy emlékszem valami pszichológus, de nem biztos) és ott volt egy kicsi váró, emeleten, nagy ablakokkal, fotelek, asztalka és volt ott egy szőke kisfiú, akit ugyan azzal műtöttek, mint engem. Ha jól tudom ő még kicsi korában meghalt.


Egyik barátnőm tisztán emlékszik rá, mikor baba volt és az anyukája berakta a kiságyba és kihúzta alóla a kezét.

2017. dec. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Uu ez durva. Szegeny kisfiu:( ha szabad tudni mivel mutottek?
2017. dec. 14. 17:09
 9/10 anonim ***** válasza:

7. vagyok. Nagyér tranzpozícióval születtem, ehhez kellett anno 3 műtét, amivel rendbe tudták rakni a szívemet. (A szívemben a két főér, amin ki és be áramlik a vér fel volt cserélődve, azt cserélték vissza.) Én úgy tudom, hogy öten születtünk akkor ilyesmi szívbetegséggel, de még akkor nem volt jártas ebben az orvostudomány ezért nem egyformán műtöttek meg minket, hogy lássák melyik válik be a legjobban. (Mondhatni akkor kísérletezték ki rajtunk, hogy később már tudják, melyik a leghatásosabb.) Anyum mesélte, hogy egy kisfiút előttem pár héttel műtöttek és műtét után felhívta az anyukát, hogy megkérdezze, hogy ment, de sajnos a baba meghalt közben. Én viszonylag szerencsés voltam, az altatások miatt bal oldali gégebénulásom lett, ezért mindig olyan a hangom, mintha be lennék rekedve (szekáltak is vele gyerekkoromban rendesen), de ettől eltekintve minden rendben. Az egyik billentyűm nem zár rendesen (a vér egy része, amit kipumpál a szívem visszafolyik), azt valószínűleg majd valamikor le kell cserélni, meg jelenleg kétféle gyógyszert szedek, de ennyi. Elég sokat voltunk külön szobában gépekre kötve a szüleink nélkül, gondolom onnan emlékezhetek valamire.


Amúgy anyum csecsemőotthonban dolgozott és ott is volt egy kislány, akit örökbe fogadtak és emlékszik anyumra, igaz ő azt hiszi, hogy az örökbefogadó anyukájára emlékszik, mert mikor mesélt róla és kérdezte az anyukája, hogy ki az az Erika, akire emlékszik akkor azt mondta neki, hogy "Te vagy Erika." Nem tudom tudja e már, hogy akire emlékszik, az nem az anyukája. Ő 2 éves volt, mikor elvitték, ha jól tudom.

2017. dec. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ez durva. Sajnalom. Magyartanaromnak is valami ilyesmi betegsege van
2017. dec. 15. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!