Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek mennyire érthetik...

Az emberek mennyire érthetik meg az öngyilkosságot?

Figyelt kérdés

Én önmagában értelmetlennek tartom, mert paradoxon, hogy az élet aminek a célja a fajfenntartás(élet állandósítása) meg akarja szüntetni magát. De ugyanakkor az is alap nézetem, hogy ami nem megy, azt nem kéne erőltetni.

Csak kíváncsi lennék, hogy mennyire fogadják majd el és mennyire ítélnek majd el. Az ember nyilván nem is dob fel ilyen témát ismerősnek még óvatosan, puhatolózva sem. Egyből felmerül, hogy a másik nyilván ezt foglya tenni és az életben ilyennel találkozik akárki, biztos nem hagyná a másik felet a lelkiismeret furdalás miatt. Bár nyilván akkor ez már lényegtelen lesz.



2017. dec. 14. 11:18
 1/6 anonim ***** válasza:
22%
Pont azért, mert kellene, hogy működjön a túlélőösztön, mindenki értetlenül áll az öngyilkosság ténye előtt. "Hiszen tegnap még nevetett" "Soha nem mondta" Sokan vannak, akik ilyen estben vádolják magukat, amiért nem vették észre, hogy mire készül a hozzátartozója. Igazán nem lehet megérteni. Segi'tséget kell kérni öngyilkosság helyett. Ha ezen gondolkodsz és vannak, akiket szeretsz, értük ne tedd meg. Beszélj a problémáidról, vegyél be nyugtatót, ha most ma annyira sz.ar, üsd ki magad borral és adj még magadnak 5 évet. Ha 5 év múlva is úgy gondolod...
2017. dec. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Voguelilias válasza:
62%

Értelmetlen is ahogy írtad.

Pontosan tudjuk, hogy az öngyilkosságot végrehajtó vagy megpróbáló emberek jelentős többsége inkább saját magára szeretné a figyelmet felhívni. Óriási gondnak tartom, hogy valakinek eddig eljut a gondolata azért, hogy akár csak meghallgassák a számára fontosnak tartott problémát.

Még manapság is szégyennek érzik az emberek bárminemű szak segítség kérését, mert azt gondolják akkor innentől kezdve őket elmebajosnak és gyengének fogják titulálni holott pont az az igazán erős jellemű ember aki felismeri a problémát és akarata van arra, hogy azon túljusson bárhogyan is.

Amit írtál, hogy ami nem megy azt nem kéne erőltetni.

Mi az a dolog ami ha nem megy akár többször megpróbálva sem indokolja, hogy az életünknek véget vessünk? Számomra nincs ilyen. Mindenre van megoldás és számtalan lehetőség, hogy ez ne következzen be.

Ha ismerősnek beszélsz erről olyan mélységekbe menően akkor elképzelhető, hogy gyanút fog és ha van benne némi emberség akkor talán meg is próbálja lebeszélni a másikat ilyen cselekvésről.

Aki meg bárkit elítél vagy megítél akármilyen módon az egy nagyon egyszerű ember aki szóra sem érdemes!

2017. dec. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem emberfüggő. Nem lehet általánosítani, miszerint minden öngyilkosság borzasztóan elfogadhatatlan. Gondoltam már arra, hogyha valami visszafordíthatatlan szörnyűség történne velem, pl mint végtag vesztés, akkor én sem látnám értelmét az életemnek így. Más probléma amikor valaki piti problémák miatt gondolkodik öngyilkosságon, csak azért mert épp valami nem sikerült. Attól, hogy valami ma nem megy, holnap még mehet. Velem számtalanszor előfordult, hogy pesszimista voltam egy dologban, aztán kiderült végtére mégis, hogy sikerül. Lassacskán kezdtem optimistábbá válni.

Azt miért ne ítélném el, ha unatkozó tinédzserek megakarnak halni, mert elhagyta őket a szerelmük.

Itt az az “alap nézet”, hogy reálisan kell tudni megítélni, hogy mi az ami nem megy. Reális ítélőkészség nélkül semmit sem jelent az “alapod”.

Pl. vannak akik azért akarnak öngyilkosok lenni, mert mások tettek rájuk olyan megjegyzéseket, hogy semmit sem érnek. Ez felfogás kérdése, van aki így ítél másokat vagy sajátmagát. Van aki képes értékelni magát egy rosszabb körülményben, és van akiből a pozitívabb állapotokban is kiveszett a spiritusz és a semmin vergődnek, azt hiszik rossz a helyzetük és eljátszák az öngyilkosság drámát.

Pl. számomra abszurd, ha hajléktalanok nem akarják ezt, míg valaki a kényelmes kis otthonkájában elviselhetetlen életről sír és megteszi.

2017. dec. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
#3 látszik nálad hiányzik az empátia. Attól, hogy valaki még tinédzser rendelkezhet elviselhetetlen élettel. Mellesleg nem lehet tudni, hogy milyen valódi okok vannak az öngyilkos gondolatok mögött, és attól, hogy a külvilág úgy hiszi átlátja a problémáikat, lehetnek belső fájdalmaik amiket nem osztanak meg másokkal. Könnyű elítélni őket de sok dolog közrejátszhat benne, persze egyszerűbb ítélkezni.
2017. dec. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Itt nem figyelemről van szó. Nem is tettem és nem is fogok semmin panaszkodni, hogy valaki meghallgassa. Nem is írtam ilyesmit, hogy jaj, mit tegyek? Nincs is mit. A kérdés pontos volt és csak kíváncsiság van mögötte, hogy a végén az embernek legyen kis sejtése, hogy mit hagy maga után. Talán ez a teljes lezárás része. "Szakember" mit tudhat amit én magam nem? Nem 19 éves tinikről van szó. Nem kell segítség, meg semmi meddő próbálkozás, ez már kész tény. De viszont a válaszokban volt olyan ami kérdésre irányult konkrétan és meglepő volt. Vagyis a jelenleg itt lévő statisztika alapján 33% képes lenne elfogadni
2017. dec. 14. 13:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Én maximálisan meg tudlak érteni, mert ugyanez zajlik bennem is. Csakogy engem a félelem egyelőre visszatart attól, hogy megtegyem.
2017. dec. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!