Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem vagyok teljesen tisztában...

Nem vagyok teljesen tisztában azzal, hogy melyik mérnöki ág/szakma tervez házakat? Netán a tervező, vagy az építészmérnök? Mennyire megterhelt egy építészmérnök? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Tudom, minden mérnök tervez alapszinten. Szeretnék valamilyen mérnöknek/informatikusnak elhelyezkedni, de nem tudom mi lenne a számomra megfelelő. Nagyapám építészmérnök volt. Matematikából jó vagyok, nagyon jól rajzolom 3D-ben, ill. nagyon jó a térlátásom. Mennyit keres egy mérnökinformatikus, egy építészmérnök és egy tervező? Milyen könnyen lehet elhelyezkedni azt alábbiakban?

2017. dec. 17. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Vegyünk egy családi házat: Építész megtervezi a házat mindenestül, kivéve a födémet mert azt építőmérnök tervezi.

Mind az építőmérnök, mint az építészmérnök nagyon szarul keres.

2017. dec. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Programozóként Bp-en 280-300 nettó körül várhatod a kezdő fizetést míg építészként maximum 200 ezer körül. Elhelyezkedni el lehet amúgy mindkettőnél. Fél-egy év gyakornoki tapasztalat összeszedése az egyetem mellett meg már elvárás.
2017. dec. 18. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem feltétlenül házakat akarsz tervezni, akkor menj gépészmérnöknek. Annyit tervezhetsz és 3D modellezhetsz, hogy kifolyik a szemed. És még normális fizetésed is lesz. Mondjuk annyi valószínűleg nem, mint programozóként. Bár egyébként ha tudsz programozni, az gépészként is rohadt jól tud jönni.
2017. dec. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Építészmérnök de azt olvastam hogy a magasépítő technikus is tervezhet épületeket. Informatikus (mérnök) az nyilvánvalóan informatikával kapcsolatos területeken ténykedhet - annyi köze lehet az építészethez hogy ha ír egy épülettervező szoftvert amit az építészek használhatnak (ilyen már van: Archicad).

Az informatikusok a hírek szerint jól keresnek de csak a felsőbb beosztásúak - a programozó "rabszolgák" (ezt csak viccesen kell érteni) nem keresnek túl jól és ahogy már írták Budapesten ajánlanak nekik 250 körüli összeget vagy esetleg egy nagyon nagy multinál valamivel többet.

Egyértelműen építészmérnöknek kellene menned és ott valószínűleg tanítani fogják a tervező szoftverek használatát is. Az építészmérnökök már jobban keresnek és ha jó tehetsége van akkor már kezdőként is.

Jó tanács hogy ne aszerint válassz foglalkozást hogy mi fizet jobban. Mert hiába fizet jobban egy munkaterület ha egy idő után utálni fogod. Aszerint válassz hogy mit szeretsz csinálni szívvel lélekkel. Mert nem csak a pénz számít hanem az is hogy szeresd amit csinálsz.

2017. dec. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!