Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az ancestry dns vizsgálattal...

Az ancestry dns vizsgálattal kapcsolatban, mit jelenthet a 6% ibériai összetevő. Nem tudok ilyen rokonokról és semmi támpontot nem ad a cég részletességgel?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy lehet 200 éves, de lehet még a gótokkal is összefüggő, vagy a habsburg birodalom idejéről valami kapcsolt? 2%-ra már azt írja, volt rokoni kapcsolat.
2017. dec. 21. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Állítólag az európai emberek DNS-ének 2%-a a neandervölgyiek öröksége. Tehát ennyi neandervölgyi mindenkiben van, pedig ők már 40 000 éve kihaltak.

Akkor ez a 6% sem lehet sokkal korábbi rokon. Nem hiszem, hogy az elmúlt néhány száz évben volt neked ez az ibériai felmenőd. Valamikor sokkal régebbről jöhetett.

2017. dec. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Az az ibériai összetevő nem egy gén, ami csak onnan jöhetett, hanem a markerek egy kombinációja ami inkább az Ibériai-félszigetre jellemző, de amúgy kisebb eséllyel másutt is összejöhet. Nem jelenti azt, hogy volt spanyol ősöd.
2017. dec. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Könnyen lehet, h. volt az elmúlt 200 évben.

Lehet, h. a házassági vérvonal, meg a családfa alapján nem, de a gének beszédesebbek.

Családfakutatás végeztél egyébként? Én most épp' benne vagyok, és nagyon érdekes dolgok jönnek ki.

Én pl. csodálkoztam, h. ha az ükapám József volt, akkor miért lett a fia János, és miért kapta megint az ő fia a József nevet. Kiderült az anyakönyvekből, h. a dédapámmal (János) egyszerre született egy József nevű fia is, de ő kevéssel azután meghalt (ikrek voltak), szóval az elsőszülött mégis csak a József nevet kapta...

Vagy a nagymamám, akinek az anya az ő születésébe belehalt az anyja nevét kapta. Kiderült, h. ő özvegyasszony volt...


A génvizsgálat is meglepő eredményt hozott. Engem ált. isiben egyes osztálytársaim kínaink csúfoltak, mert enyhén 'húzott' a szemem, amit fenti nagymamámtól örököltem. Totál kíváncsi voltam, h. mennyi ázsiai van bennem (gondoltam itt, pl. honfoglaláskori v. mongol ősök). Nagyon meglepődtem az eredményen: 2,2 % kelet-európai, 40,3 % balkáni, 57,5 nyugat- és észak-európai.

(Tudtam, h. a nagymamámék német származásúak, de ezek szerint a másik oldalon is vannak német ősök.)

2019. jún. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!